gebe
  1. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Sağlığımız tehlikede okumadan geçme..

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında Dişeps tarafından paylaşıldı.

[​IMG][​IMG]ARAŞTIRMACILARA GÖRE MAKYAJIN İÇİNDEKİ MADDELER VE MAKYAJIN ZARARLARI İngiliz araştırmacılara göre makyaj malzemelerinde bulunan zararlı maddelerkana geçip kansere dahi neden olabiliyor.Makyajda bulunan maddeler deri üzerinden kana geçiyor ve tüm vucuttaki hücrelere ulaşıyor.Bunlardan etkilenen hücreler şekil değiştirerek KANSER hücrelerine dönüşüyor. Makyajda aşırıya kaçtığınızda, kozmetik ürünlerde bulunan 800′den fazla zararlı kimyasal maddeye maruz kalabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. ABD Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü, kozmetik ürünlerde kullanılan 2 bin 983 kimyasal üzerinde yaptığı araştırmada, bunların 884 ünün zehirli madde içerdiğini belirledi.
    Aynı araştırma, bu maddelerden 774′nün yüksek derecede zehirlenmelere, 146’sının tümörlere, 218′inin üreme bozukluğuna, 314′ünün biyolojik mutasyona ve 376’sının ise deri ve göz rahatsızlıklarına neden olduğunu da ortaya koydu.Söz konusu araştırmaya göre kozmetikler, kansere, alerjik reaksiyonlara ve doğum kusurlarına da neden olabiliyor. Bütün bu risklerden arınmanın en kolay yolu ise güzelleşmenin doğal ve bitkisel yöntemlerine başvurmak.Peki yarım saat ciltte kalan makyajın yaptığı tahribaatı vucudun 1 haftada düzeltemediğni biliyormuydunuz..

Son düzenleme: 15 Mayıs 2010
  2. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben geçenlerde bir uzmanın makyaj hakkında anlattıklarını dinlemiştim şok oldum resmen...Makyaj yaptığmız ilk 5 dk.dan iğtibaren vucudumuz bağırmaya başlıyormuş ve vucutta bir çok madde salgılanıyormuş tehlike alarmı olarak.:fear::fear::fear:

3. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    BU KONU KİMSENİN HOŞUNA GİTMEDİ NEDEN ACABAAA....:dil:

4. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    makyaj yapmayı çok seviyorum ama zararlarını da biliyorum en iyisi doğal ürünlere yönelmek:(

5. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    bence doğal olmak daha güzel ben yapmıyorum daha doğrusu yapamıyorum alerjim var kaşıntı yapıyo şanslıyım galiba:)

6. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben asla makyaj yapmam ve bu yazıyı okuduğumda kendime teşekkür ettim canım emeğine sağlık

7. Dişeps

Dişeps Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sağol cadıcım.bende sevmiyorum çünkü miidem bulanıyo mesela ruj flan sürdüğümde

Sağlığımız tehlikede okumadan geçme.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. okumadan geçme

okumadan geçme

Bir adam anlatıyor ve bir avukat dinliyor: Karımı 1998'in sonbaharında kaybettim...Yedi senelik evliliğimizin iki senesini kanser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik. Karım , her evlilik yıldönümümüzde ikimizin fotoğrafını çerçeveler, "Bunlar bizim hayatımızın gölgeleri" derdi.. Öldüğünde,yedi tane resmimiz vardı.97'in bir gecesinde onu aldattım.Oysa ona sürekli onu ne kadar çok...
  2. Dikkat annelerin akıl sağlığı tehlikede

Dikkat annelerin akıl sağlığı tehlikede

Annelere Dikkat Edin! Annelerin akıl sağlığı tehlikede! Küçük çocukları olan anneler üzerinde yapılan bir araştırmada hiç de iyi şeyler söylemiyor. Küçük çocukları olan anneler eğer duygusal olarak bir destek almıyorlarsa ya da çocuklarını yetiştirirken bir yardım almıyorlarsa, yeterli desteği alan annelere göre akılsal problemlerle karşılaşma ihtimali üç kat artıyor. California...
  3. evlilikteki tehlikeler

evlilikteki tehlikeler

..... İstatistikler boşanmaların son 10 yılda 3 kat arttığını gösteriyor. Çiftlerin yaşadığı en yaygın sorunları, Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu'ya sorduk. 1-FARKLI AİLE YAPILARI "Annem böyle istiyor…" İlişkiyi bireyin geldiği aile yapısı da şekillendiriyor. Bireyler genellikle ailelerinde gördükleri ilişki biçimini model alarak eşlerinin buna uygun davranmasını bekliyorlar....
  4. Okumadan geçme

Okumadan geçme

okumadan geçme Okumadan geçme Sabah uyandiginda midesinde bir yanma hissetti. Yanmanin nedeni aksam yedikleri degil,uyanir uyanmaz bugün yapacaklarinin aklina gelmesiydi. Bugün 2 yildir götürmeye çalistigi bir birlikteligi bitirecekti. Aslinda bunu yapmakta geç bile kalmisti. ´Bitmeli dedi içinden, her gün bu tatsiz uyanis bitmeli.´ Genç adam bunlari düsünürken surati sekilden sekile...
  5. Çok soda içen kadınların sağlığı tehlikede

Çok soda içen kadınların sağlığı tehlikede

gebelikte soda içmek gebelikte soda içmek zararlımı hamilelikte hamilelikte zararlımıdır zararlımıdır Günde 1 ya da daha fazla soda içen kadınlar tehlikede. Düzenli soda tüketimi böbrek hastalıklarına yol açıyor. Sebebi ise sodadaki albumin maddesi. ABD’de bilimadamları, sodanın böbrekleri olumsuz etkilediğini açıkladı. Loyola Üniversitesi’nde sürdürülen çalışmalar sodanın özellikle...

Sayfayı Paylaş