gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

sağlığınız için esneyin

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Dikkatinizi mutlaka çekmiştir doğada bile hayvanlar esneme yöntemini sıklıkla kullanırlar. sokakta bir kedinin vücudunu gererek kendi kendine esneme hareketleri yaptığına hepimiz rastlamışsınızdır.
    Uzmanlara göre esneme hareketleri vücudun en temel hareketlerindendir. Sağlıklı bir iskelet-kas
    yapısı için esneme ve gerilme hareketlerini hayatımızın ufak bir parçası haline getirmeliyiz. Günlük
    egzersizler sırasında sertleşen ve zararlı vücut kimyasalları biriken kaslarınızı esneterek açmalıyız
    böylece tutulmalarını engellemeli ve dolaşımımızı daha düzenli hale getirmeliyiz. Eklenlerimizi
    esnetmenin bir çok yolu vardır ancak, bunları uygularken dikkatli olmalıyız çünkü, olası bir
    sakatlanmaya neden olabiliriz.

Her sabah kalktığımızda yatağın hemen yanı başında uygulayabileceğimiz 10 dakikalık esneme
    hareketleri güne daha zinde başlamamıza, kan dolaşımımızın hızlanmasını ve kendimizi güne hazır
    hissetmemizi sağlar.

Ayrıca iş yerinde de ara sıra, oturduğumuz yerde dahi olsa kol ve bacaklarımızı germeli, böylece olası
    bir kas tutulmalarına karşı önlem almalıyız.

Esneme hareketlerini düzenli yapmak kaslarınızın sağlığını da olumlu yönde etkileyeceğinden yapmak
    istediğiniz spor dallarında da daha başarılı olur, daha geç yorulur ve kendinizi daha zinde hissederiz.
    Esneme bütün bunların yanında oldukça kolay, keyifli ve acı vermeyen bir egzersiz türüdür ve spordan
    uzak kaldığınız saatlerde kolayca sportif bir kaçamak yapabilmenizi sağlar. En fazla 10 dakikanızı alır.

2. PAPATYA

PAPATYA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: sağlığınız için esneyin
    ben çok esnerim...iyi bari:becky:

sağlığınız için esneyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar için sağlık öğütleri

Kadınlar için sağlık öğütleri

Doğum kontrol ilaçlarından başlayalım. Bu ilaçlar vücuttaki folik asit (B9), vitamin B12, vitamin C düzeylerini azaltarak vücut savunma sistemini (immün sistem) zayıflatıp papilloma virüs enfeksiyonlarına ortam hazırlar. Sonuç; rahim ağzı (servikal) kanseri. Nörolog Dr Güçlü Ildız, Bydigi okurları için yazdı. B vitaminleri yiyeceklerin çoğunda bulunur ama doğum kontrol hapı alanlarda tüketim...
  2. Sağlık için gilaboru suyu

Sağlık için gilaboru suyu

gilaburu nasıl yapılır gilaburu suyu nasıl yapılır içilir suyu gilaboru Çalı şeklinde bodur bir ağaçlardan olan gilaboru, kırmızı salkım şeklinde yuvarlak meyvelidir Bu meyveler sonbaharda toplanır. İlk toplandığında acı bir tadı vardır. Su içinde salamura yapılır. Önceleri sert halde olan meyveler Ekim yada Kasım ayı gibi yumuşamaya başlar. Meyveler, salamura yapıldığında acılığını kaybeder....
  3. sağlık için taktikler

sağlık için taktikler

Sağlık herşeyden önce değeri en üstte tutulması gereken bir konu. Hayatınıza hayata verdiğiniz zaman kadar vücudunuza da zaman ayırın ve onu korumak sağlığını güçlendirmek adına adımlar atın. Adımlarınız alışılagelmiş olsun, rutin şekilde sağlık adımlarınızı atın ve ileri yaşlardaki başınıza gelebilecek hastalıklara yol vermeyin. Bağışıklığınızı en temelden koruyun. - Gün içersinde bol su...
  4. Sağlık İçin Bitkisel Formüller

Sağlık İçin Bitkisel Formüller

Kızlar saç dökülmesinden migrene, göz altı şişmelerinden hasımsızlık, depresyonu kadar bir çok derdinize deva olacak bitkisel formüller :tik: 1-MiGREN iCiN saf nane yağı koklayın veya birer damla burun deliklerine sürün ağrılarınızdan kurtulacaksınız, yanlız mutlaka saf nane yağı olması lazımdır. 2- SAÇ BAKIM YAĞI 20cc Badem yağı ve 20cc Çam terebentini yarım kg şampuana karıştırıp...
  5. Bebeğimin Sağlığı için

Bebeğimin Sağlığı için

Bebeğimi büyütürken her türlü bilgiden faydalanmaya çalışıyorum. Mesela geçenlerde Molfix Facebook sayfasında bebeğime masaj yaparsam daha rahat uyuyacağını öğrendim. Her gece masaj yapıyorum kızıma.. Böyle önerileriniz varsa sizi de dinlemek isterim.

Sayfayı Paylaş