gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sağlık İçin Günlük Egzersizler

Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Günlük egzersiz Günlük Egzersizin yapılışı

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için düzenli ve dengeli beslenmenin yanısıra düzenli olarak ta egzersiz yapmak şart melekler :) Bunun için çok ağır bir program gerekmiyor. Yapacağınız birkaç hareket size yetecektir. Nasıl mı ? :)

Evinizde günlük sabah kalktığınızda ve akşam yatarken yapacağınız birkaç spor hareketi sizi zinde, sağlıklı ve dinç tutar. Nasıl olacak diyenler için, mesela sabah kalktıgınızda 35 şınav çekmek kısa bir süre dinlenip, 45 tane mekik çekmek, vaktiniz varsa sabahın o temiz havasında 2 ila 3 kilometre koşu yapmak, koşudan sonra nefesinizi açacak birkaç tane rahatlama, açma ve germe hareketi yapmak sizi gün içerisinde daha dinç tutar. Akşam ise gene sabahki gibi 35 şınav ve 45 mekik çektikten sonra yatağınıza girerseniz hem yediklerinizi bir nebze olsun atarsınız hemde daha rahat uyursunuz.

Sağlık İçin Günlük Egzersizler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sağlık açısından yapılması gereken egzersizler

sağlık açısından yapılması gereken egzersizler

hergün yapılması gereken egzersizler Karın Kasmak Ayakta dik durun. Boynunuzu, ayaklarınızı ve bacaklarınızı gevşek tutarak karnınızı öne çıkartın ve bir saniye kadar öyle kalın. Karın kaslarınızı sıkın ve karnınızı mümkün olduğu kadar içeri çekip iki saniye durun. Normal soluk alarak 20 kez tekrarlayın. Bu egzersizi bacaklarınız hafifçe bükük olarak yapmanız daha faydalıdır. Bacak...
  2. Bebeğinizin sağlık günlüğü

Bebeğinizin sağlık günlüğü

Henüz dördüncü ayını dolduracak olan kızımın aşılarını yakınımızdaki sağlık ocağında yaptırıyorum. Karma aşısını yaptırmak için geçenlerde yine sağlık ocağındaydım. Hazır gitmişken kilosunu da tarttırayım istedim. Malesef bebişleri Salı ve Cuma günleri dışında tartmıyorlarmış. Ama olsun nasıl olsa yakın deyip Cuma günü yine sadece kızımın boy ve kilosunu öğrenmek için sağlık ocağımıza...
  3. Kalb sağlığı egzersizleri

Kalb sağlığı egzersizleri

kalb sağlığı egzersizleri, hareketleri nelerdir, nasıl yapılır buyrun burada öğrenelim arkadaşlar Kalp sağlığınız için ve kalbinizi korumak için, bu makalemizde ki bilgileri, kesinlikle dikkate almanızı öneriyoruz Melek'ler. Unutmayın ki kalbiniz, sizin yaşamanız demektir... Günlük yaşamında, teknolojik gelişmelerin sağladığı olanaklardan (otomobil, asansör, yürüyen merdiven vs)...
  4. Günlük Egzersiz Nasıl Yapılır

Günlük Egzersiz Nasıl Yapılır

Günlük Egzersiz Nasıl Yapılır ? Kızlar siz günlük egzersiz yapıyormusunuz lütfen banada Günlük Egzersiz Nasıl Yapılır öneride bulunun
  5. zayıflamak için egzersiz hareketleri

zayıflamak için egzersiz hareketleri

Sevgili melişler bu zayıflam a kousunda çok bi hırslıyım şu sırlar ama hırlarımda işe yaradı yani :) 40 güde 7 kilo verdim bunu nasıl başardığımı anlatmak istiyorum tabiki öce diyetle yediğime içtiğime dikkate diyorum ve en önemlisi bol spor ve yürüyüş günlül 1 saat yürüyüş yapıyorum ve evde 1 saat egzersiz bu sayede hem kilo verdim hemde kilo veriken sarkma olmadı tam tersi vucudum kendii...

Sayfayı Paylaş