Sağlık meslek liselerine kayıt şartları nelerdir?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Sağlık meslek liselerine kayıt şartları nelerdir?
şişli sağlık meslek lisesinin diploma puanı kaçtır yani aldığı öğrencileri kaç diploma puanıyla alıyor benim 78 girebilirmiyim

Selamlar değerli misafirimiz,

aşağıdaki konu ile size yardımcı olmaya çalışalım.

Genel Şartlar:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak . Sağlığı, girmek istediği mesleğin öğretimi ve yürütülmesine elverişli olmak (kekemelik, şaşılık, görme yetersizliği, ortopedik yetersizlik, bulaşıcı hastalıklar ve ruhsal bozukluklar okullara alınmaya engel teşkil eder).
Öğrencilerin özür durumları, okula kayıtlarında okul müdürlüğünce tespit edildiği taktirde sağlık raporu almış olsalar bile kayıtları yapılamaz. Evli, boşanmış veya nişanlı olmamak
.
Sabıka kaydının bulunmadığını, yerel Cumhuriyet Savcılığından alacağı belge ile kanıtlamak (okula kayıt sırasında istenir). Özel kanunlarla affa uğramış olsalar bile herhangi bir okuldan yaptırım veya kanuni bir kovuşturma sonucu çıkarılmamış olmak.
Kamu haklarından yasaklı olmamak. Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya 6 (altı) aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, sahtecilik, irtikap, ihtilâs, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.
Özel Şartlar:
2010 öğretim yılında ilköğretim okullarının 8. sınıflarında öğrenim görüyor olmak.
Sınavın yapıldığı tarih itibarıyla 16 (onaltı) yaşını bitirmemiş olmak veya yaş düzeltilmesi için mahkemeye başvurduğuna ilişkin belge getirmek. Eğitim süresi dört yıldır.Okullara,ortaokul veya ilköğretim okulları mezunlarından sınava başvuru şartlarını taşıyan ve sınavda başarılı olanlar kabul edilirler.

Taban Puan Listesi İçin Tıkla

puanım 70.99 sağlık lisesine girebilirmiyim

Geri