gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Sağlık Soru Bölümü Açılmıştır.

Konu, 'Sağlık Soru Cevap' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bu bölümden soracağınız soruları Doktor Enis ÇABUK sizler için cevaplayacak meleklerim. Lütfen sorularımızı mümkün mertebe anlaşılır bir şekilde yazınız. Doktorumuz hale hazırda çalıştığından dolayı bağzı sorulara cevap verme süresi uzayabilir. Bu durumda sizlerden anlayış bekliyoruz. İster sitemizde üye olun isterseniz dışarıdan misafir, yinede bu bölüme doktorumuza sorularınızı yöneltebileceksiniz.

MELEKLER MEKÂNI

CeMoŞ ve ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    çok güzel olmuş bütün sorularımı mı acaba jinekoloji olarakda sorabilirmiyiz :utan:

3. Dr. Enis Çabuk

Dr. Enis Çabuk Uzman Doktor

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bütün sorularınıza cevap vermeye çalışacağım..

SadmiN, geveze, ayperi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. çikolatam

çikolatam Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    selam ben yeni hamileyim 5 haftalık ve hamilelikle bilikte 7 santımlik kis var mış bebegime zarr verirmi ardımcı olurmusunuz

SadmiN ve CeMoŞ bunu beğendi.
  5. Dr. Enis Çabuk

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    kistin yeri önemli böyle bir durumda bir de gebelikle mi oluştu yoksa daha önceden varmıydı. çikolata kistleri ya da genel yumurtalık kistleri gebelikle beraber geriler hatta çikolata kistinin en etkili tedavisidir gebelik o yüzden kistin ismi çok önemli

siyahinci50, CeMoŞ ve SadmiN bunu beğendi.
  6. yağmur gözlüm

yağmur gözlüm Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 2 yıldır ewliyim.6 aydır da bebek istiyoruz.hiç bi sorunumuz yok.korunmamıza rağmen olmadı bu 6 ay içerisinde..doktora gittim birisi tiroitten kaynaklanıyo olabilir dedi .tiroidi ölçtürdük normalden az yüksek çıktı..ilaç kullanmam gerekmedi tiroit için..sonra gittiğim bu doktor yumurtlanmanın sağlanması için bi ilaç verdi..uyguladığı o programla beraber werdiği ilacı kullandım..adetim 1 hafta gecikmişti hamileyim sandım lakin yanlış düşünmüşüm..adet oldum kısacası hamile değildim..doktor adet olsanda olmasanda gel demişti yumurtlamam iyiymiş lakin olmadı bu ayda başka bi doktora gittim o doktora randevu bulamadım..gittiğim doktor bayağı ilgilrndi önceki doktorumun verdiği hapı kullanmam gerekir mi dye sorduğumda yok altı ay daha bekle ilaç kullanman gerekmiyo dedi bizde açıkçası çok istiyoruz beklemek .acaba diğer doktora tekrar gitsem mi..yorumlarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun :)

SadmiN bunu beğendi.
  7. çikolatam

çikolatam Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ismini bilmiorum ama daha önce yoktu sanırım hamilelikte oluştu çarşamba günü de özelden randevu aldım bide ordan bakılmasını istiyorum bebegime zarar vermesinden çok korkuyorum inanılmaz yanlarımda agrılarım oluyo ve yürüdügüm zaman çok çabuk yoruluyorum hamile oldugum için ilaçta içemiyorum tek korktugum bebegime zarar vermesi .

SadmiN bunu beğendi.
  8. Dr. Enis Çabuk

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    eğer yumurtlamanızda herhangi bir problem yoksa, herhangi bir düzen bozukluğu yoksa doğal olan bir durumu ilaçlarla zorlamanın bir alemi yok açıkçası. bence de en uygunu bir 6 ay daha normal ilişki ile gebelik denemeniz. sonrasında ilaç tedavisini düşünün. burdan eşiniz için herhangi birşey söylememişsiniz ama onun hareketli sperm sayısını normal olarak kabul ettim ve bunları söyledim tabi.

SadmiN bunu beğendi.
  9. Dr. Enis Çabuk

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ultrason sonucu kistin yerleşimi ve gerileyip gerilemeyeceğine karar verilmesi gerekir. doğum uzmanına gidip ultrason incelemesi yaptırmanız doğru bir karar.

SadmiN bunu beğendi.
  10. yağmur gözlüm

yağmur gözlüm Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

ewet herşey normal bi sorun yok bende de eşimde de eşimin değerleri de normaldi..bakalım artık bi 6 ay daha bekleriz ondan sonra ne olcaksa görürüz.teşekkürler bilgileriniz için.

11. dünüş

dünüş Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    mrhb doktor bey benim 6 aylık oğlum var grip öksürük ateş den dolayı doktora götürdüm oğlumun sürekli doktoru o bize azro diye antibiyotik verdi 200mg 5 ml diye 8 kilo oğlum kilosuna göre veriyorum nette yasaklandı falan dio bende tedirgin oldum bi sakıncası varmı bide oğlummunn bezini aldığımda pipisinin geldiği yer pembemsi olmuş kan gibi sonra bezini değiştirdim bi süre sonra baktım yine öyle ama çok azıcık bişey bidaha değiştirdim gelmemiş korkuyorum acaba nie öyle geldiki çok soru sordum belki ama bişey daha sorucam size benim eltimin oğlu su çiçeği çıkardı ve oğlumla yan yana geldiler su çiçeği çıkarda kurumaya yönelik bişey olmas dediler ama ben doktorumuza sordum muhakkak geçmiştir dedi 15 gün içinde başlar çıkartmaya dedi doğrumu bu geçmişmidir tşk ederim şimdiden size

12. hale77

hale77 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    248
    Ödül Puanları:
    63
    merhaba doktor bey benimde bi sorum olacak bugün doktora gittim 8 hafta 3 günlük hamileyim dr uterusun çiftgözlü dedi bu bebeğim için zararlı olabilirmi bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim,teşekkür ederim...

13. ecosum

ecosum Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    19+2 hamileyim midem değil genzim çok yanıyor ve sabahları ağzım aşırı derece kuru oluyor su içiyorum ama yinede gün boyu böyle neden :(

14. Dr. Enis Çabuk

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın dileksemih
    ben azro'nun yasaklanmasına dair bir duyum almadım ara ara kontrollerden geçiyor ilaçlar barkod olaylarından dolayı ceza alabiliyorlar ama azitromisin uzun zamandır tıpta olan bir antibiyotik yasaklanma durumu oluşmadı.
    ikinci olarak pipisinden beze geçen pembemsi akıntı tarif etmişsiniz bu idrar yollarından da geliyor olabilir pipisinin ucu deri enfeksiyonu kapmışsa ondan da olabilir bunu kesinleştirecek tahlil idrar tahlilidir yoğun ve sürekli olmayan bir semptom olduğu için bu durum, rahat olmanızı tavsiye ederim. ama idrar tahlili öneririm
    üçüncü sorunuz için de su çiçeği döküntüleri başladıktan 7-10 gün içinde bulaştırıcılığı olur. ve evet doküntülen sönmeye başlamışsa bulaştırıcılık kaybolmuş demektir. ama bulaştırıcılığın bitmesini net olarak gösteren bir bulgu yok döküntüler tamamen kaybolana kadar tedbirli olmayı öneririm

15. Dr. Enis Çabuk

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın hale
    çift gözlü uterus doğumsal bir bozukluktur. ve geç dönem düşük ya da erken doğum riski taşır. sıkı ve düzenli takip olduğu sürece endişe etmeyin fakat tedbiri elden bırakmayın.
    bir defa daha belirtmek isterim BU TİP RAHİM DURUMUNA SAHİP OLAN HERKES ERKEN DOĞUM YAPACAK DİYE BİRŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. BU DURUM SADECE RİSKİ ARTTIRIR.

Sağlık Soru Bölümü Açılmıştır. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sorum; Sağlık Raporu....

Sorum; Sağlık Raporu....

Slm kızlar .Geçenlerde sağlık raporu aldım.tam 9 gün.Müdürümde sağolsun kuruma bildirmemiş.yani kafadan izin kullandım.Ama daha sonra bu sağlık raporu aldığım için galiba adıma belli bi miktar para yatıyormuş.ben bu konuda hiçbişi bilmiyorum.Olay nasıl işliyor?Hastaneden bi şekilde senin hbrin olur dediler.Hiçbiyerden hbr gelmedi.nette de çok araştırmadım acıkcası.olay o şekilde kaldı.Zaten...
  2. Hamilemiyim Soru Cevap Bölümü Açıldı

Hamilemiyim Soru Cevap Bölümü Açıldı

Merhabalar, Anne olmak isteyen aday adayları :) Artık sorularınıza bu bölümden cevaplar bulabileceksiniz. Lütfen tüm sorularınızı bu bölüme yöneltin. Hamilelik sürecinde olan gebelik geçirmiş yada uzmanlar tarafından yanıtlanacak sorularınızla kendinize daha iyi bir yön çizebilir, hamile kalma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Saygılar.
  3. Tuğba Ünsal'ın sağlık sorunu mu var ?

Tuğba Ünsal'ın sağlık sorunu mu var ?

Güneş'in haberine göre Ünsal, eşi Mirgün Cabas'ın kızı Leyla'yı da kastederek “Zaten 3 çocuğumuz var. Yeni çocuk yapmak için enerjim yok. Ben kotamı doldurdum" dedi. Ailevi Akdeniz ateşi rahatsızlığı olduğu bilinen ve parti öncesi 2 saat mekanın üst katında uyuyan Ünsal'ın son dönemde sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirdiği konuşuluyor. Tuba Ünsal, partide kendine eşlik eden...

Sayfayı Paylaş