gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Sağlıklı yeme ve yaşam alışkanlıkları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

[​IMG]1- Günde 10-15 bardak su içiniz. 2- Masaya yemeği küçük bir tabakta getirin,yemeğin yağlı kısmını tabakta bırakın 3- Yemeğe birkaç dakika ara vererek yanınızdakilerle konuşun.
    4- Her lokmadan sonra çatalı tabağa bırakın
    5- Kitap okurken ve televizyon izlerken yemek yemeyiniz.
    6- Yavaş yiyin , iyi çiğneyin, ara öğünlerde muhakkak bir şeyler yiyin.
    7- Öğün aralarında yeme isteği duyduğunuzda su için ve bir süre bekleyin, açlık duygunuz geçmiyorsa sebze, küçük meyva, salatalık, havuç marul yiyin.
    8- Yemek biter bitmez masadan kalkın, kalan yemekleri paketleyip dondurun.
    9-Evde enerji yoğunluğu yüksek yiyecekler(tatlı gibi) bulundurmayın.
    10-Yiyecekleri göremeyeceğiniz şekilde dolapta tutun.
    11-Çevrenizi yememeniz gereken yiyecekleri ikram etmemeleri için uyarın.
    12- Canınız sıkıldığında birşeylerle uğraşın.
    13-Yememeniz gereken herhangi bir yiyeceği çok istiyorsanız yiyin, fakat o yiyecekle aldığınız kaloriyi yürüme veya başka bir aktivite ile harcayın.
    14-Özel bir olay nedeni ile (davet gibi) canınızın istediği yiyeceklerden yiyin, fakat onu izleyen akşam öğününü sadece sebze salatası ile geçiştirin.
    15- Yiyecek alışverişine tok karnına çıkın, satın aldıklarınızı kendiniz taşıyın.
    16- Satın alırken meyvaların küçüğünü seçin, yediğinizi bir adetle sınırlayın.
    17- Günde 1 saat yürüyünüz.
    18-Üç kilometreden daha kısa mesafeler için taşıta binmeyin yürüyün.
    19-Çanta ve benzeri eşyalarınızı kendiniz taşıyın.
    20-Dört kattan daha az yükseklik için asansör kullanmayınız.

kaynak:kilodiyet.com

Sağlıklı yeme ve yaşam alışkanlıkları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sağlıklı Yaşam İçin...

Sağlıklı Yaşam İçin...

1. Yaşam boyu egzersiz programlarına katılın; · Haftada 3-6 kez düzenli egzersiz yapın. · Egzersiz programınız kuvvet ve esneklik çalışmalarının bulunduğu 20-30 dakikalık aerobik egzersizlerden oluşmalıdır (Örneğin uzun yürüyüşler, jogging, yüzme, dans, ip atlama v.b.). 2. Sigara içmeyin; · Sigara Amerika’da ani ölümlere neden olan en önemli faktörlerden biri olarak düşünülmektedir. ·...
  2. Uzun ve sağlıklı yaşam için 29 formül

Uzun ve sağlıklı yaşam için 29 formül

Ünlü ve sempatik Dr.Sanjay Gupta uzun ve sağlıklı yaşam için 29 maddelik bir liste hazırladı. Size, bu yazının temiz bir yazıcı çıktısını almanızı ve sürekli görebileceğiniz bir yerde bulundurmanızı öneriyoruz. İşte o liste: 1. Kaliteli beslenin. Taze meyve ve sebze, balık, fındık, kırmızı şarap ve yeşil çay mutlaka menünüzde bulunsun 2. Akciğerleri çalıştırın. Düzenli egzersiz yaparak...
  3. Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarı: Affetmek

Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarı: Affetmek

İnsanlar yüzyıllardır uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarını araştırıyorlar. Bu yolda uzmanlar kimi zaman diyeti, kimi zaman da sporu tavsiye ediyorlar. İşte bu konuda uzmanların yeni bir keşfi var: Son sayısında uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarını araştıran Amerika'nın saygın haber dergilerinden Newsweek'in haberine göre, uzun yaşamın ilk anahtarı affedici olmak. İnsanın ruh haliyle sağlığı...
  4. Sağlıklı Yaşama Merhaba

Sağlıklı Yaşama Merhaba

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım.yupis İki haftadan beri diyet yapıyorum. Daha sadece 1 kilo verdim. Ama bağırsaklarım inanılmaz çalışıyor.İnanıyorum ki yavaş da olsa kilo vermem düzene binecek.Ben şu an 101 kiloyum :( Kendimden utanıyorum resmen. Ama bir yandan da daha önce hiç olmadığı kadar güveniyorum kendime. Çünkü karar verdim. Yaptıklarım şunlar: 1.Günde sadece 2 dilim kepekli...
  5. Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları

Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları

Kilo vermeye çalışıyor ve bir türlü diyetinize uyum sağlayamıyormusunuz? Eşinizle birlikte sağlıklı beslenmeyi benimserseniz forma girmeniz çok daha kolay olacaktır. Vücudumuz için gerekli olan 40 civarındaki besin öğesini sağlayan tek bir besin yok. Cinsiyete, yaşa ve metabolizma durumumuza göre yediğimiz yiyeceklerin miktarı değişir. Ancak genel anlamda bu besin öğelerini sağlamak için 5...

Sayfayı Paylaş