gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sagopa Kajmer - Manzumu Mazlum Dinledi

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Karma çevre kozmopolit, fiiller kozmopolitik, seçilmiş elçilerdik buraya nakledildik hepimiz, bir elin nesiyiz. Emre dayalı yamalı jön hayatlar içerisinde itaatin emanetindeyiz biz, biz kimiz? Zilimizi birisi çalar ve adımızı sesleniriz bir elin nesiyiz. Sıradan işler için beklediğim o sıralı kuyruklar kaç can aldı? Emekli bitkin halde çok emekledi ve ambülans yetişemedi ve vahime kritik terkedildik, trafik laçka olsa dahi, ölümler karizmatik bak bey amca!... Adıma dikkat et!... Şakam yok!... Rap ilmine hicivi Tanrı ekledi ve Sagonun dili hiç sekmedi, ermedim, yeşermeyen bir çiçeğim, ülkemin saraylarında kaç beyinsiz izledim, komikti sözleri, yapay mitingleri kağıda bağlı kalarak halka seslenişleri ,egzotik vaatlerinde bir gramsız gerçeği
    KORO
    Ey dilim yardım et bu şarkı uzun!...
    Sırtımdaki yaralar da, bedenim üstünde buzun
    Ve kaymakta son yokuşu ve acı verir bedenime hızla tuzun yakar onca eşilen deşiklerimi
    Gölgesi dağlara kazındı ruzun manzumu mazlum dinledi.

VERSE 2
    Vekili kendini asamamışların dokunulmaz abideleri, tonlarca ses telinin işlevsizliği, yatakta inleyen nağmeleri, yürütülemeyen işlerin sonunda yürüye bilir mi ileri cennetim? Merak etme ben sana kenetim!... Bu yaşıma kadar o sandığa bir reyimle girmedim. İnsanı insan yapan düşünce, hür demokratik bir sahne, burası ülke, ben vatandaş, düşünebilirim pek tabii ki. Dilime morfin etki etmez, kalemim sinsi, suçlu ellerim. Ben rap'erken boşalırım, sizi teperken yokuşa çıkarım (küheylan!...)Dilim sert, rapim mert o kadar

Sagopa Kajmer - Manzumu Mazlum Dinledi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Sagopa Yaşlı Planet

Sagopa Kajmer - Sagopa Yaşlı Planet

RAP 1 Dayanmak en zor eylem. Zor durumlar için ayırdı insan hep bilinmiş bir söylem kenara. Duymak fayda etmez sağıra zaten. Bir kör olsan,yirmi seneni böyle yaşasan. Yirmi birde tanrı gözünü açsa,''-nerdeyim ?'' ve ''-kim bu şahsiyetler ?'' deyip bocalamaz mısın ? Ah bedava sirke sen mi baldan tatlısın ? Haklısın,bireyler bir paçavra çevresinde beleş yanar döner. Kim bu albüme beş kuruş...
  2. Sagopa Kajmer Kimdir ?

Sagopa Kajmer Kimdir ?

sagopa kajmer kimdir sagopa nereli Sagopa Kajmer'in egrçek adı Yunus Özyavuzdur. 1978 Samsun doğumludur. Silahsız Kuvvet takma adını da kullanmıştır.1997'de üniversite için geldiği İstanbul'da Fars Dili ve Edebiyatı'ndan mezun olmuş. Bu süreçle birlikte müzikle ilgilenmiştir. Kendine ait bir rap tarzı vardır. Dj Mic Check olarak da tanınır Türkiye'de turntablizm akımının öncülerindendir....
  3. sagopa kajmer herkes

sagopa kajmer herkes

sagopa kajmer sagopa kajmer herkes, şarkısı, şarkı sözü, sözleri burada arkadaşlar Sagopa Kajmer hayranları, sizleri buraya alalım. Çünkü Sagopa'nın "Herkes" adlı şarkısını hepbirlikte söyleyecek, kendimizden geçeceğiz :D Ama önce şarkının sözlerini öğreneceğiz demi ama :A:A Hadi Melek'ler, öğrenin ve söyleyin :A:A Hey yov! İki Sıfır Bir Bir Aklını Başına Devşir Bu Senede...
  4. Sagopa Kajmer Istakoz Sözleri

Sagopa Kajmer Istakoz Sözleri

Sagopa Kajmer Istakoz Sözleri istiyorum sizden lütfen bana Sagopa Kajmer'in Istakoz Sözlerini yazın kızlar.

Sayfayı Paylaş