gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Sahabe-İ Kİramin Kurana Saygisi...

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ABBAD B. BİŞR(r.a.) Bir savaş esnasında Abbad b. Bişr ile Ammar (r. Anhuma) sırayla nöbet tutmaktadır. Bir nöbet sırasında Abbad b. Bişr düşman oklarına maruz kaldığı halde namaza devam eder. Bu sırada uyumakta olan arkadaşı Ammar ancak onun yere yıkılmasıyla uyanır ve: “ niçin ilk ok atıldığında beni uyandırmadın?” der. Abbad: “ okumakta olduğum Kehf suresini kesmek istemedim. ALLAH a yemin ederim ki, Rasulallah’ın bana emrettiğini kaybetmek korkum olmasaydı canımın kesilmesini onun kesilmesinden daha çok severdim.”der.
    HZ. ALİ(r.a.)
    Hz. Ali (r.a.) ayağına saplanan bir ok için “ ben namaza durayım siz de onu çıkarın.” Diyordu. Tabi ki namazda okuduğu Kuran ile Allah huzurunda olduğu muhasebesi onun başka bir şey düşünmesine fırsat vermiyordu.

Sahabe-İ Kİramin Kurana Saygisi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AtatÜrk'Ün YargiÇ Kararina Saygisi

AtatÜrk'Ün YargiÇ Kararina Saygisi

ATATÜRK'ÜN YARGIÇ KARARINA SAYGISI Ölümünden iki yıl önce Atatürk'ün canına kıymak için kurulan bir düzen meydana çıkarılmıştı. Hem bu düzeni kurmakla suçlanan kimse "Milli Mücadele"den beri Ata'nın yolunda çalışmış; sevgi ve güvenini kazanmış, birçok iyiliklerini de görmüş biriydi. Haber, yurtta şaşkınlık ve tiksinme yaratmıştı. Herkes bunu konuşuyor, "Nasıl olur, Nasıl...
  2. Sahabelerİmİz

Sahabelerİmİz

ABBÂS İBN ABDULMUTTALİB Hz. Peygamber'in amcası. Künyesi Ebu'l-Fazl. Babası Abdulmuttalib, annesi Nuteyle'dir. Abbas Rasûlullah'tan bir iki yaş büyüktü. Abbas, çocukluğunda kaybolmuştu. Annesi onu bulunca Kâbe'nin örtülerini ipeklilerle yenilemişti. Rasûlullah çocukken annesi ölünce dedesi Abdulmuttalib'in himayesine geçtikten sonra Abbas'la çocuklukları beraber geçti. Gençliğinde Hz....
  3. Bir Cümle Ile Sahabe-i Kiram..

Bir Cümle Ile Sahabe-i Kiram..

işkence gören sahabeler onları cümleye değil kainata sığdıramayız, bizim ki bir tasvirdir... (Her şeyin temeli vardır. Müslümanlığın temeli eshab ve ehl-i beytimi sevmektir.) [İ.Neccar] (hadisi şerif) Peygamberlerden sonra insanların en üstünü: Hz. EBÛ BEKR-İ SIDDÎK Adâletin timsâli ikinci büyük halîfe: Hz. ÖMER Meleklerin bile hayâ ettiği halîfe: Hz. OSMAN Allahın arslanı ve...
  4. Sahabelerin Namazı...

Sahabelerin Namazı...

Fudayl bin İyâz -radıyallahü anh- şöyle anlatır: "Ashab-ı Kiram (Allah onlardan razı olsun), sabaha girdikler zaman saçları dağınık, renkleri sararmış bir şekilde bulunurlardı. Geceyi secde edici, rükû edici olarak geçirirlerdi. Bazen uzun müddet kıyamda kalırlar, bazen de uzun müddet secdeye kapanırlardı. Aziz ve Celil olan Allah'ı andıkları zaman, rüzgarlı bir günde ağaç sallanır gibi...
  5. hanım sahabe Hz Fatıma

hanım sahabe Hz Fatıma

Rasulullah'ın Neslini Devam Ettiren Nur Yumağı Hazreti Fâtıma radıyallahu anhâ Nebîler Efendisinin son çiçeği... Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin dünyada neslini devam ettiren nur yumağı... Kızlarının en küçüğü... Cennet gençlerinin efendileri Hz. Hasan ve Hüseyin'in anneleri... Hz. Ali kerremallahu veche efendimizin zevcesi... Eli değirmen döndüren "Fâtıma ana"...

Sayfayı Paylaş