gebe
  1. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

sahabenin peygamber ve allah aşkı ...

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında asiruki tarafından paylaşıldı.

hepimiz peygamberimiz hakkında bişeyler biliriz mutlaka.. peki sahabileri hakkında bilgileriniz varmı? sahabilerin peygamberimize baglılığı, sadakatı aşkıı... ki daha dünyada iken allah c.c onlara cennet müjdesi vermiştir.. size gözlerinizi ve yüreğinizi dolduracak güzel bişey anlatıcam ;

"peygamberimiz s.a.v birgün bi yüzüğünü abubekir a.s vermiş ve içine "lailaheillallah" yazdırılmasını istemiş. ebubekir a.s yüzügü bir yardımcısına verip "buna
    "lailaheillallah muahmmedün resulullah"yazdırın demiş.. yüzük yaptırılmış peygamberimize getirilirken allah c.c cebrail a.s ma emir vererek "GİT O YÜZÜGE "lailaheillallahmuahmmedün resulullah ebubekiri sıddık" YAZ.." demiş.. yüzüğü gören ebubekiri a.s yardımcısına " bu ne ben sana böylemi yaz dedim şimdi peygamberime ne derim ben" diye telaşlanmış.. tabiki peygamber efendimize cebrail a.s tarafından çoktan haber getirilmiş :D ebubekiri a.s çekine çekine peygamberimize yüzüğü uzatır peygamberimiz ebubekiri sıddıkın üzüldüğünü görünce dayanamamış durumu anlatmış.. " YA EBUBEKİR,, SIKILMA LAKİN O YÜZÜĞE O YAZIYI YAZDIRAN SEN DEĞİLSİN ALLAH C.C DÜR. CEBRAİL A.S MA EMİR VERMİŞ " YÜZÜKTEKİ YAZIYI DEĞİŞTİR LAKİN BENİM ADIMLA RESULÜN ADININ AYRI YAZILMASINA GÖNLÜ RAZI OLMAYAN EBUBEKİRİN ADINI BEN NASIL RESULÜN ADINDAN AYIRIRIM DEMİŞ ... bunu duyan ebubekri sıddık gözyaşlarına bboğulmuşşş .... rabbim bizi onlara layık ümmet eylesin işallah ....

sahabenin peygamber ve allah aşkı ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahabelerİmİz

Sahabelerİmİz

ABBÂS İBN ABDULMUTTALİB Hz. Peygamber'in amcası. Künyesi Ebu'l-Fazl. Babası Abdulmuttalib, annesi Nuteyle'dir. Abbas Rasûlullah'tan bir iki yaş büyüktü. Abbas, çocukluğunda kaybolmuştu. Annesi onu bulunca Kâbe'nin örtülerini ipeklilerle yenilemişti. Rasûlullah çocukken annesi ölünce dedesi Abdulmuttalib'in himayesine geçtikten sonra Abbas'la çocuklukları beraber geçti. Gençliğinde Hz....
  2. PEYGAMBERE(asm) KAMÇIYLA VURMAK İSTEYEN SAHABE

PEYGAMBERE(asm) KAMÇIYLA VURMAK İSTEYEN SAHABE

Hz. Peygamber (sav.) artık ömrünün sayılı günlerini yaşıyordu. Altmışüç yıllık şerefli hayatını insanlara hidayet ve kurtuluş yolunu anlatmakla geçiren o şanı yüce insan bir karıncayı bile incitmemiş ve incitenleri de daima uyarmıştı. Fakat Allah elçilerinin de farkında olmaksızın çok ufak hatalar işleyebileceğini bildiğinden şu son anlarını yaşarken bütün mü'minlerle helalleşmeyi aklından...
  3. Allahın emri peygamberin kavliyle.......

Allahın emri peygamberin kavliyle.......

efendim biz buraya hayırlı bir iş için geldik -hoşgeldiniz -kızınızı oğlumuza verir misiniz? istiyoruz da.oğlum da çok istiyomuş. -hayır -peki -peki siz kızınızı oğlunuza alır mısınız? bizim ki de istiyomuş.hem de çok. -ehehee tabiki hayır. -ahah hah hah ne güzel -e biz kalkalım artık -çok hayırlı bi iş oldu.gene bekleriz efendim. -tabi gene geliriz hayırlısıyla. -güle güleee. efendim...
  4. Allah neden kadın peygamber göndermedi

Allah neden kadın peygamber göndermedi

Allah neden kadın peygamber göndermemiştir? “(Ey Resûlüm!) senden önce de kendilerine vahyeder olduğumuz erkeklerden başkasını (peygamber) göndermedik. (Ve siz ey müşrikler) eğer bilmiyorsanız o halde ehl-i zikre (iyi bilenlere) sorun!” (Nahl/43) Kadının mizacı, peygamberlik vazifesine uygun değildir. Peygamberlik vazifesinin elbette gayet ağır şartları vardır. Kadın ise yaratılışı ve mizacı...
  5. Allaha ve peygambere küfür etmenin hükmü nedir?

Allaha ve peygambere küfür etmenin hükmü nedir?

Küfrü gerektirecek şeye inanan kişi kafir olur. Ancak ağzından küfrü gerektirecek bir söz çıkan kişiye kafir olur denilmez. Çünkü bazen söz küfür olsa da söyleyeni kafir yapmaz. O sözü söylemesi küfründen değil cehaletinden kaynaklanabilir. Küfür ve iman kalbe ait şeylerdir. Elfaz-ı küfürden bir söz kullanan kimse kalben imanı terk etmemişse, sırf bu sözü kullanmaktan dolayı imanı gitmiş...

Sayfayı Paylaş