gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Şahane Zebra Kek Tarifi İstek Üzerine Buyrun ...

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; zebra kek tarifi hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, çay saatlerimizin vazgeçilmezi keki hemen herkes sever. Keki pek çok şekilde ve çeşitte yapabiliriz. Hayal gücümüze göre istediğimiz malzemeyi uydurup koyabiliriz. Doğrusu ben kekin her türlüsünü seviyorum. Üzümlüsü, muzlusu, elmalısı, hele çikolatalısı :D:D Ama misafirlerim gelecek şekil de önemli diyorsanız sizlere hem kolay hem de çok şık bir kek tarifi vermek istiyorum. Hem de nasıl şekil verildiğini de göstererek. İşte tarifimiz...

- 3 yumurta
    - 1 su bardağı toz şeker
    - 1 su bardağı süt
    - 1 su bardağından 2 parmak eksik sıvıyağ
    - 1 paket vanilya
    - 1 paket kabartma tozu
    - 3 yemek kaşığı kakao
    - 2.5 bardak un

Yumurta ve şeker iyice çırpılır.
    Yağ ve süt ardından kakao hariç diğer tüm malzeme ilave edilerek çırpılır.
    Karışım ikiye ayrılır.
    Ayrılan karışımlardan birine kakao ilave edilerek çırpılır.
    Diğeri sade bırakılır.
    Kakaolu ve sade olmak üzere 2 ayrı karışım elde edilir.
    Keki pişireceğiniz fırın tepsisi yada borcam yağlanır.
    Bir kepçe yardımı ile hazırlanan karışımlardan sırası ile üst üste dökülür.
    170-180 derece fırında 50 dk. kadar pişirilir.
    (Tabi siz fırınınıza göre hareket edin )

Afiyet olsun :D:D

2. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    Aaaaaa evet resimlerde çok açıklayıcı hemen yapıyorum ama unu anlamadım titan unu nekadar katacağız katılığı ne kadar olacak valla evde malzemelerde var heme yapayım ben mükemmel paylaşımın için teşekkürler adminim :kutlama1::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh::ohh:Akşama kek partisi var kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:ohh::ohh:

3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Eylül miktarlarda gerekli düzenlemeyi yaptım şimdi tekrar bakabilirsin :tik:

4. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    sağol titan ya ellerine sağlık valla:d015:

TİTAN bunu beğendi.
Şahane Zebra Kek Tarifi İstek Üzerine Buyrun ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kek tarifi

kek tarifi

standart kek tarifi kurabiye tarifleri malzemeler. 4yumurta.1.5su bardagışeker.1cay bardagı zeytin yag.4subardagı unvanilya.kapatmatozu. yapılışı yumurtanın sarısını köpürtün sonra beyazını ekleyin şekeri ekleyin sonra yag ekleyin sonr a unu eliyerek ekleyin ve kapatma tozunu ve vanilya ekleyin 170dreede pişirin
  2. Hoş Bir Tat Erikli Kek Tarifine Buyrun...

Hoş Bir Tat Erikli Kek Tarifine Buyrun...

erikli kek erikli kek tarifi erikli kek nasıl yapılır Sevgili melekler, kek ve pasta yapmaktan hoşlanıyorsanız şimdi size vereceğimiz değişik bir lezzet erikli kek tarifi çok hoşunuza gidecek. Buyrun malzeme listemiz... Malzemeler * 1 bardak un * 1 yemek kaşığı şeker * 1 çay kaşığı kabartma tozu * 113 gm soğuk tereyağ * 2 yemek kaşıgı çiğ krema * 1 yumurta * 2 1/2 bardak çekirdeği...
  3. Ahududulu Limonlu Hafif Mayhoş Şahane Bir Kek Tarifi !

Ahududulu Limonlu Hafif Mayhoş Şahane Bir Kek Tarifi !

ahududulu limonlu kek tarifi ahududulu limonlu kek yapılışı Sevgili melekler, kek sevmeyen herhalde çok azdır. Envayi çeşit kek tarifleri içinde mutlaka herkes birini sever, özellikle de çocuklar. :) Hazır okullar da tatilken hem çocuklarınız için besleyici bir öğün hem de şu Ramazan gününde iftar sonrası ara öğünde tüketebileceğiniz ahududulu limonlu kek tarifi sizlerle :) Kek İçin...
  4. Damaklarınızı Şenlendirecek Beyaz Çikolatalı Kek Tarifi Buyrun

Damaklarınızı Şenlendirecek Beyaz Çikolatalı Kek Tarifi Buyrun

Beyaz Çikolata Soslu Kek Nasıl Yapılır Ev Yapımı Beyaz Çikolata Soslu Kek Sevgili melekler, ister misafir sofralarınız için ister ev halkınız ve çocuklarınız için yapabileceğiniz harika bir kek tarifi ile karşınızdayız. Üzerine dökülen beyaz çikolata sosu ile tam bir ziyafete dönüşen beyaz çikolata soslu kek nasıl yapılır detaylarıyla birlikte paylaşıyoruz.. Malzemeler: Keki İçin: 1...
  5. Elmalı İsveç Keki Tarifi İsterseniz Buyrun

Elmalı İsveç Keki Tarifi İsterseniz Buyrun

Elmalı İsveç Kekleri Nasıl Yapılır Ev Yapımı Elmalı İsveç Kekleri Tarifi Sevgili melekler, elmalı hamurişleri elma sevmeseniz bile hoşunuza gideceğine inandığımız yiyeceklerdir. Elma pek sevmeme rağmen hamurişlerinde elmanın kullanımı son derece leziz bir tat veriyor. Daha önce paylaştığımız Elmalı Dilimler tarifinin ardından bu sayfamızda da Ev Yapımı Elmalı İsveç kekleri Tarifi ile...

Sayfayı Paylaş