gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Sahte Baykal’a Londra’da 300 YTL’lik trafik cezası

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

İngiltere’de trafikle ilgili yasalardaki bir açık nedeniyle CHP lideri Deniz Baykal adına 120 pound’luk (300 YTL) trafik cezası kesildi. 24 Şubat 2008’de saat 22.38’de Londra’nın Güneybatısında bulunan Kidbrooke Park bölgesinde, kendisini Deniz Baykal olarak tanıtan kişiye otobüs hattını aracıyla işgal ettiği gerekçesiyle kesilen ceza 3 ay boyunca ödenmedi. Bunun üzerine, Deniz Baykal adını kullanan kişinin adres olarak gösterdiği Türk mahallesi Green Lanes’deki kapalı bir kahvehaneye ikinci uyarı önceki gün teslim edildi. Bildirimde, söz konusu belgenin dikkate alınmaması halinde cezanın katlanacağı ve 5 gün içinde 180 pound’a (440 YTL) çıkacağı uyarısı ve denmezse dava açılabileceği de belirtildi. Ceza ödenmediği sürece katlanacağı için CHP lideri Deniz Baykal’dan ve Deniz Baykal adını taşıyan diğer kişilerden İngiltere’ye girişlerinde yüklü bir miktar ödeme yapması istenebilir. İngiltere’de kimlik ve ehliyet taşıma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlenen bir trafik suçunda, eğer yaralanma ya da ölümle sonuçlanmamışsa suçu işleyen kişiden adı ve adresi talep ediliyor. Kimi zaman araç sahipleri burada yalan söylemeyi tercih ediyor. Bu nedenle İngiltere’de Türk ünlüler adına pek çok kez trafik cezası kesilebiliyor.

kaynak:hürriyet haber

Sahte Baykal’a Londra’da 300 YTL’lik trafik cezası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trafikte Hız Sınırını Aşmanın Cezası Nedir ?

Trafikte Hız Sınırını Aşmanın Cezası Nedir ?

Bu konu; trafikte hız sınırını aşmanın cezası hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ehliyet aldıktan sonra trafikte arabayı gerektiği gibi kullanmayan sürücüler bazı cezalara çarptırılıyorlar. Trafik kazaları ve ölümler düşünüldüğünde bana göre çok hafif olan trafik cezalarından hız sınırını aşmanın cezası hakkında bilgiler veriyoruz sizlere... Trafikte Hız Sınırını Aşmanın...
  2. trafikte kırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir öğrenebilirmiyim

trafikte kırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir öğrenebilirmiyim

Melekler, sürücüler kırmızı ışıkta geçerse bunun cezası ne kadar acaba ? Bilgi verirseniz çok sevinirim..
  3. trafikte ehliyetsiz yakalanmanın cezası nedir arkadaşlar

trafikte ehliyetsiz yakalanmanın cezası nedir arkadaşlar

Arkadaşlar merhaba.Benim ehliyetim yok ama arada bir annemin arabasıyla turluyor, alıştırma yapıyorum.Polis yakalarsa cezası ne olur ?
  4. tc kimlik numarası ile trafik cezası sorgulanabilirmi?

tc kimlik numarası ile trafik cezası sorgulanabilirmi?

Tc kimlik numaramı yazarak trafik cezalarımı sorgulayabileceğim bir link varmı acaba ? Paylaşırsanız sevinirim..

Sayfayı Paylaş