gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilmediğim bir takım bilgiler var ve ben o bilgileri edinmek istiyorum bunun için de sizlere yazdım aranızda dini bilgisi olan arkadaşlarımdan bana Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilgi vermesini rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DUHÂ (kuşluk vakti) Suresi hakkında Bilgi ve Türkçe Meali

DUHÂ (kuşluk vakti) Suresi hakkında Bilgi ve Türkçe Meali

duha duasi duha duası küslük duası andolsun kuşluk vaktine kuşluk vaktine andolsun DUHÂ Duhâ, kuşluk vakti demektir. Sûre, adını ilk ayette geçen bu kelimeden alır. Fecr sûresinden sonra Mekke'de inmiştir, 11 (onbir) âyettir. Sûrede âhir zaman Peygamberinin hususiyetlerinden biri yani yetim oluşu ele alınır ve kendisi teselli edilir. Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. 1. Andolsun...
  2. Sahur Nedir ? Sahur Hakkında Bilgiler

Sahur Nedir ? Sahur Hakkında Bilgiler

sahur sahur, nedir, sahur hakkında bilgiler, sahur vakti, hakkında daha fazla bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. SAHUR Oruç tutmak üzere gecenin son altıda birinde yenen yemek. Hz. Peygamber sahur yemeğini özellikle teşvik ederek, Yahudilerden sahur yemeği ile ayrılacağımızı beyan etmiş; mutlaka yenmesini tavsiye ile bunda bereket olduğunu söylemiştir. Böylece sahur yemeği oruç...
  3. Teheccüd, seher vakti ve sahur!

Teheccüd, seher vakti ve sahur!

sahur sahur, iftar vakti, ramazan hakkında bilgiler, daha fazlası için yazımıza buyrun arkadaşlar. Teheccüd, seher vakti ve sahur nedir sizlere bu yazımızada sunuyoruz melekler :D:D Sual: Seher vaktinin önemi nedir ve nasıl hesaplanır? CEVAP Seher vakti şer’i gecenin yani güneşin batışından imsak vaktine kadar olan zamanın son altıda biridir. Yaz ve kış bu vakit azalıp çoğalır. Teheccüd...
  4. Sahur Vaktinin Tespiti İle İlgili Kur'an-ı Kerim'den Ayet Açıklaması

Sahur Vaktinin Tespiti İle İlgili Kur'an-ı Kerim'den Ayet Açıklaması

Sahur Vakti Tayini Sahur Vaktinin Tespiti Sevgili melekler, yaklaşan Ramazan ayının heyecanı ve coşkusu hepimizi sardı :) Bu mübarek ayda elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce ibadet edeceğiz, dualara amin diyeceğiz. Bu yazımızda ise merak edenler için sahur vaktinin tespiti ile ilgil bilgiler vereceğiz sizlere.. :) Ramazan aylarında farz olan orucu tutmak amacıyla geceleyin...
  5. Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar Ramazan ayına da çok az kaldı hatta benim tanıdığım bir çok kişi oruç tutmuştu geçenlerde, aklım da bişey takıldı neden sahura kalkılıyor sahursuz tutulmaz mı oruç? Sahur Vaktinin Önemi nedir?

Sayfayı Paylaş