gebe
  1. niceboy

niceboy Forum Okuru

sahur

Konu, 'Çöplük' kısmında niceboy tarafından paylaşıldı.

bende sahura kalkmadan tutum ama artık kalkmaya başlıcam

sahur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahurun Bereketi

Sahurun Bereketi

'Sahura kalkamıyorum, sahursuz oruç tutuyorum' diyenler bu yazıyı daha dikkatli okursa 14 asır önceki Ramazan ruhunun ışıltısını yakalayabilir. Ramazan denince ilk akla gelenlerden birisi de sahur yemeğidir. Öyle ki Ramazan ayının başlangıcı “bu gece sahura kalkılacak” cümlesiyle müjdelenir. Ancak geçmiş ramazanlarda olduğu gibi bu ramazanda da etrafımızdan sıklıkla “Sahura kalkamıyorum,...
  2. Resulullah'ın Diliyle Sahurun Önemi

Resulullah'ın Diliyle Sahurun Önemi

sahurun önemi ramazanda sahurun önemi İşte Allah Resulünün (a.s.m.) dilinden sahur vakti meleklerim :tik: “Sahur yemeği yiyin! Sahurda bereket vardır.” buyurmakta ve sahura kalktığımızda bizi bekleyen manevî bereketleri müjdelemektedir. “Sahur yapmak berekettir sakın onu bırakmayın! Bir yudum su ile dahi olsa sahur yapın! Sahur yemeği yiyene Allah rahmet eder melekler de bağışlanmaları için...
  3. Sahur Nedir ? Sahur Hakkında Bilgiler

Sahur Nedir ? Sahur Hakkında Bilgiler

sahur sahur, nedir, sahur hakkında bilgiler, sahur vakti, hakkında daha fazla bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. SAHUR Oruç tutmak üzere gecenin son altıda birinde yenen yemek. Hz. Peygamber sahur yemeğini özellikle teşvik ederek, Yahudilerden sahur yemeği ile ayrılacağımızı beyan etmiş; mutlaka yenmesini tavsiye ile bunda bereket olduğunu söylemiştir. Böylece sahur yemeği oruç...
  4. Sahur Menüsü CUMARTESİ

Sahur Menüsü CUMARTESİ

sahur menüleri sahur menüsü sahur menüsü, menüleri, ne pişirsem, cumartesi menüsü hakkında bilgiler sahur menüsü cumartesiyle devam ediyoruz melekler Menüdekiler Zeytinli Poğaça Kaşarlı Omlet Domates, Salatalık Tabağı Zeytinli Poğaça 1 su bardağı soğuk süt 1 su bardağı ılık süt 1 paket yaş maya Yarım su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ Alabildiği...
  5. Sahur Yapmadan Oruç Tutmayın!

Sahur Yapmadan Oruç Tutmayın!

sahur yapmadan oruç tutulur mu sahurda yenmesi gerekenler Sevgili melekler, ramazan ayında pek çok insan kah uykularını bölmemek için, kah yiyip yatınca rahatsız olduklarını iddia ettiklerinden sahura kalkmadan oruç tutmaya çalışırlar. Oysa bu son derece yanlıştır. Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, sahurun Ramazan'da 'altın öğün'...

Sayfayı Paylaş