gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Şair babasını herkesten saklamış!

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Şair babasını herkesten saklamış! Manken ve oyuncu Eylem Şenkal'ın babasının, solcu şair Hasan Hüseyin Korkmazgil olduğu ortaya çıktı. "Acılara Tutanmak", "Haziran'da Ölmek Zor", "Koçero Vatan Şiiri" gibi eserleri kaleme alan Korkmazgil'in kızı olduğu belli olunca gözyaşlarına boğulan Şenkal, "Bu yaşa kadar büyük travmalar atlattım. Babamın sol davalarından dolayı yıllarca şehir şehir dolaştık. Babamla annem evli değildi. Bu yüzden nüfus cüzdanım bile olmadı" dedi.

1984�te vefat eden Korkmazgil�in kızı Şenkal sözlerini şöyle sürdürdü: Ömrüm terörist olmadığımızı ispatlamaya çalışmakla geçti. Hatta bu kızgınlık nedeniyle mankenliğe başladım. Asıl adım Zeynep. Ama bu kaçışlar nedeniyle kendime Eylem Şenkal diye lakap taktım. Geçmişimi de tam 30 yıl bu sahte adın arkasına sakladım.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Şair babasını herkesten saklamış!
    aa şok oldum gerçekten benim çok sevdiğim ve tuttuğum bir parçadır acılara tutunmak ..ve eylemin babasının olması şairi daha bi şok etti hiç aklıma gelmezdi ..ama insan ne olursa olsun babasından asla utanmamalı sonuçta o olmasa bu dünyaya gelemezdi..emeğine sağlık canım

Şair babasını herkesten saklamış! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şair

Şair

Bedii duyguları işleyen, içi hikmet ve güzel duygularla dolu şiirleri olan şairi yahut onun şiirini görmek hidayete, hikmete, ilme ve yüksek rütbeye; mimar kimseye, Şiirlerinde sapık duygu ve düşünceleri işleyen şair, kötülüğü emreden ve faket iyilikten yasaklayan, insanları azdıran ve yapmadığını söyleyen kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Şiir.)Asıl yapmanız gereken işleri...
  2. mutluluğu nereye saklamışlar bakın..

mutluluğu nereye saklamışlar bakın..

İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş... Hep şikayetçi hep bıkkınmış... Bir gün melekler mutluluğu saklamaya karar vermişler... Saklayalım zor bulunsun... Zor buldukları için belki kıymetini bilirler diyerek başlamışlar tartışmaya... Sorun büyükmüş... Mutluluğu saklamak kolay değilmiş çünkü... Kimisi: ''''Everest''in tepesine saklayalım''''demiş.kimisi: ''''Atlas okyanusu''nun...
  3. Bâki-Şair

Bâki-Şair

baki şair Hayatı: 1526'da İstanbul’da dünyaya geldi.. 1600 yılında İstanbul'da vefaat etti. Osmanlı Divan Edebiyatı'nda şiire biçim ve içerik açısından birçok yenilik getiren ve yaşarken "Sultanü'ş Şuârâ" (Şairler sultanı) unvanını alan şairi. Asıl adı Mahmud Abdülbaki. Fatih Camii müezzinlerinden Mehmed Efendi'nin...

Sayfayı Paylaş