gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Şairim, sevgilim!

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.

ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana
    tüm şehir gördü beni,
    bir tek sen görmedin

şiir kokan ellerimi tuttun
    bedenimdeki arzuyla seviştin
    törpüledin korkularımı
    gözlerimin kahvesinden içtin

hatırlıyor musun..?
    sevdiğin o kadın bendim

Rabih dinlemiyorum artık,
    heyecanlarını anımsatıyor
    Ezginin Günlüğü,
    beni sevdiğin günleri
    Düş Sokağı,
    sevişmelerimizi
    benim için sen dinle,

temizlensin kırgınlıklarımın acıyan gülüşleri

ah more! ,bilmiyorum
    ben minnacık Giritli bir kadınım

şimdi söyle bana,
    ben bu sevdayı hangi denize atayım..?
    kahretmesin..! .,bütün denizler mavi,
    gözlerine mi atayım..?

şairim, sevgilim!
    bu ayrılık yazdığın en muhteşem şiirin..

.

Şairim, sevgilim! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. halk şairi ve saz şairi kavramı

halk şairi ve saz şairi kavramı

halk şairlerinin atatürkle ilgili şiirleri halk şairlerinden atatürkle ilgili şiirler şiirleri şiiri Halk şairi kavramını anlayabilmek için, öncelikle bugün artık belirgin çerçevesini yitirmiş halk kavramının tarihsel, anlamına eğilmek gerektiği ortaya çıkar. Henüz işbölümü gelişmemiş olsa da, ilk çağlarda halk, yöneten hakim zümrenin dışında kalan geniş kesimlerdir. Hükümdar ya da padişahı...
  2. Şair

Şair

Bedii duyguları işleyen, içi hikmet ve güzel duygularla dolu şiirleri olan şairi yahut onun şiirini görmek hidayete, hikmete, ilme ve yüksek rütbeye; mimar kimseye, Şiirlerinde sapık duygu ve düşünceleri işleyen şair, kötülüğü emreden ve faket iyilikten yasaklayan, insanları azdıran ve yapmadığını söyleyen kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Şiir.)Asıl yapmanız gereken işleri...
  3. Şair olduu

Şair olduu

ünlü şarkıcısı Britney Spears'da kelemi eline aldı şiirler yazan şarkıcı bu seferde kaleme kendini konu edecekmiş....... YAŞADIKLARINI KİTAP YAPACAK! AMERİKALI ÜNLÜ ŞARKICI BRİTNEY SPEARS, BUGÜNE KADAR YAŞADIĞI TÜM ACI OLAYLARI KALEME ALDIĞI GÜNLÜKLERİNİ KİTAP YAPMAYA HAZIRLANIYOR.. Genç yaşına rağmen son birkaç yılda hayatında birçok iniş çıkış yaşayan 27 yaşındaki Britney Spears,...
  4. Bâki-Şair

Bâki-Şair

baki şair Hayatı: 1526'da İstanbul’da dünyaya geldi.. 1600 yılında İstanbul'da vefaat etti. Osmanlı Divan Edebiyatı'nda şiire biçim ve içerik açısından birçok yenilik getiren ve yaşarken "Sultanü'ş Şuârâ" (Şairler sultanı) unvanını alan şairi. Asıl adı Mahmud Abdülbaki. Fatih Camii müezzinlerinden Mehmed Efendi'nin...

Sayfayı Paylaş