gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Sakallı Ponçik

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

sakallı ponçik ponçik sakallı kurabiye poğaça Denedim hemde birçok kere, hem küçük hem büyük olarak çok güzel oluyor. Yediğim en güzel poaça diyebilirim. Tarife bire bir uyulması gerekiyor mutlaka yapın, çok seveceksiniz.

Malzemesi:
    Malzemeler: Hamuru için: 1 kilo un 3 su bardağı ılık süt 1 su bardağı zeytin yağı 200 gr pudra şekeri 1 paket yaş maya 1 kabartma tozu 1 yemek kaşığı tuz 1 yumurta sarısı İç karışım: Orta kalite 400 gr peyaz peynir 1 su bardağı süt İsteğe göre 1 su bardağı yoğurt Dış kısmı: yarım demet maydonoz rendelenmiş kaşar peyniri

Tarifi:
    Yapılışı: Un ve kabartma tozunı bir kapta karıştırın. Süt, maya, zeytinyağı, pundara şekerini mikserle çırpın. Daha sonra un ve kabartma tozunu karışıma elekten geçirerek ekleyin. 1 saat kadar dinlendirdiğimiz hamurdan ceviz büyüklüğünde yapıp, yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin.Üzerine fırça yadımıyla yumurta sarısı sürün. 170 derecedeki fırında üstü iyice kızarana kadar pişirin. Soğumaya bırakın daha sonra bıçakla yandan ortasına gelecek kadar bir kesik açın. İçine beyaz peynirli karışımı sürün ve hafifçe bastırın,peyniri dışarıya taşırın. Hazırladığımız maydonoz ve kaşar peynirine batırın servis tabağına dizin.
    Sakalı ponçiklerimiz hazır, ee okadar uğraşmıssınız afiyetle yiyin :)

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Pelincim görüntü süper olmuş,afiyet olsun diyelim..Hem yaş maya hem kabartma tozu yazıyor,nasıl olur acaba?

3. HURHUR

HURHUR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ay çok güzel görünüyo kahvaltıa yapmamıştımmm ellerine sağlık

4. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel görünüyorrr

5. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    tam kabarıyor canım :D şansa kalmıyor işimiz:)

6. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    afiyet olsun canım...tam kahvaltılık..sıcacık yersin:)

7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    evet görüntü süper..inan tadı da öyle...çatlağım dene biiii bayılacaksın:)

8. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel tarif en uygun zamanda denicem

Sakallı Ponçik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sakallı kadınlar!!!

Sakallı kadınlar!!!

dünyanın en uzun sakallı kadını Ne kadar ilginç değilmi kızlar?Bizler 3-5 tüy için can sıkarken bu kadınların hepsi sakallı ve inanılmaz tüylü.Bir bayan için ne kadar zor bir durum düşünsenize bir. Fotoğraftaki kadın. 1 yaşından itibaren sirklerde çalıştı ,2 kere evlendi. İşte o ve onun gibi sakallı kadınların ilginç hayatları... Annie Jones en güzel ve trajik sakallı bayanlardan biri. 19...
  2. Sakallı Zekai :)

Sakallı Zekai :)

geniş aile dizisi oyuncu kadrosu zekai resimleri bora akkaş hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Geniş aile dizisinde Zekai karakterini canlandıran ve sevilen genç oyuncu http://www.meleklermekani.com/unluler-ve-sanatcilar/159935-doga-bora-akkas-zekai-resimleri.html sevgilisi ile geçtiğimiz Gün Cihangirde kameralara yakalandı melekler :) GEnç Oyuncunun Keyfinin Gayet yerinde ve...
  3. Sakallı İpten Kelebekli Halı

Sakallı İpten Kelebekli Halı

Bu modeli ilk uyguladığımda yiğenimin odasına düşünmüştüm.Sonra bir arkadaşımızın isteği üzerine banyo halısı olarak bunu uyguladım. 3'lü banyo seti olarak da çok güzel olacağını düşünüyorum.Sipariş üzerine örüyorum.Bilgileri; BOY:160 CM EN: 68 CM FİYAT:90.00 TL Kargo ücreti bana ait
  4. Sakallı İpten Çöp Torbası

Sakallı İpten Çöp Torbası

Sakallı İpten Çöp Torbası yapımı nasıl oluyor lütfen modeli varsa ekleyin
  5. Sakallı Kadından İlginç Açıklamalar!

Sakallı Kadından İlginç Açıklamalar!

sakallı kadın, sakalları olan kadın, sakalı çıkan kadın Sevgili melekler, özgüven bu olsa gerek! İngiltere'de yaşayan ve polikistik over sendromu rahatsızlığı nedeniyle sakalları çıkan kadın, kendini böyle daha çekici hissettiğini söyledi. İngiltere’de 23 yaşındaki öğretmen Harnaam Kaur polikistik over sendromu nedeniyle ergenliğe adım attığından beri çıkan gür sakallarını kesmeyi...

Sayfayı Paylaş