gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sakat Arabasını kim buldu

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tekerlekli sandalyeyi kim buldu Sakat Arabasını kim buldu, Sakat Arabası nasıl bulundu, İlk sakat arabasını kim buldu, Sakat arabasını kim icat etti, merak edilen tüm soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.
    Dünya da engellier için yapılmış olan en mükemmel ve en faydalı bir icadtan bahsedeceğiz bu yazımızda sizlere Melek'ler.

Sakat Arabası nasıl bulundu,
    İlk sakat arabasını kim buldu,
    Sakat arabasını kim icat etti

Üç tekerlekli ilk sakat arabası, 1650 yılında, Nürnberg’de Stephen Faffler tarafından kullanıldı. Ön tekere kumanda eden kolların, elle kullanılmasıyla hareket ediyordu. Bu arabayı yaptığı sanılan Johann Haustach, 10 yıl önce de kendisi için bir araba modeli çizmiş ama, yapamamıştı. Farfler’in arabasını her pazar günü Lorenze Kirche Kilisesi’nin önünde bacakları olmayan sahibini âyinden çıkması için beklerken görmek mümkündü. Motorlu ilk sakat arabası ise, 1899 yılında İngiltere’nin Coventry kentinde Rudge Cycle Co. adlı firma tarafından üretildi. Üzerinde De Dion marka bir motor vardı.

Sakat Arabasını kim buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arabayı kim buldu, Arabanın icadı

Arabayı kim buldu, Arabanın icadı

arabayı kim icat etti ilk otomobil nasıl ve kim tarafından icat edilmiştir ilk otomobili nasıl ve tarafından edilmiştir otomobil kısaca Arabayı kim buldu, Arabanın icadı, Arabanın icadı hakkında bilgi, Araba nasıl bulundu, Arabayı ilk kim buldu, Araba ne zaman bulundu hakkında ki tüm sorular ve cevaplar burada! Eskiden, araba sahibi olmak, oldukça zor ve lüksdü. Zira günümüz de dar gelirli...
  2. mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

selam arkadaşalr mıknatısı kim buldu nasıl buldu? bu konuda bilgi istiyorum
  3. Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

Yılbaşı Ağacını Kim Buldu arkadaşlar sorumun cevabını verin lütfen yaA
  4. Mikrodalga Fırını Kim Buldu

Mikrodalga Fırını Kim Buldu

Mikrodalga Fırını Kim Buldu arkadaşlar bana Mikrodalga Fırınının icadı hakkında bilgi veriniz lütfen!
  5. Yılbaşını Kim Buldu

Yılbaşını Kim Buldu

Yılbaşını Kim Buldu kızlar merak ettim kim buldu da tüm dünyaya yayıldı bu yılbaşı kutlamaları :)

Sayfayı Paylaş