gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Sakık'tan Kırmızıgül'e ağır taş

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Mahsun Kırmızıgül'ün 'Güneşi Gördüm' filmini izleyen DTP'li Sırrı Sakık Mahsun'a göndermede bulundu.

DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Kürt Sorununun siyasiler tarafından bir rant malzemesi haline dönüştürülmesinden rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Sakık, Mahsun Kırmızıgül’ün “Güneşi Gördüm” filmini izledi. Film sonrası açıklamalarda bulunan Sakık, “AK Parti tek başına Kürt sorunu konusunda çeşitli açılımlar yapıyor. Ancak bunun bir rant aracı olarak kullanılması bizi AKP ile çatıştırıyor. Kürt sorununa çeşitli açılımlar olacaksa bu sadece AKP ile olmaz. Bu soruna çareleri hep birlikte getirmeliyiz. AKP olaya sadece rant boyutunda bakmaktan kaçınmalı” dedi.

Sakık, geçmişte Ahmet Kaya olayında yaşananlara da dikkat çekerek, “Bir linç kültürü yaratıldı. O zaman sanat cephesinde susanlar şimdi bu konuda rant kapma derdinde. Sanat alanında bu tür faydacı yaklaşımları ayıplıyoruz. Bu bazı sanatçılara yakışmıyor” açıklaması yaptı.

Ajda Pekkan’ın Kürtçe Türkü okumasını beğendiğini belirten Sakık “Ajda hanım güzel okudu. Halkların kardeşliği vurgusunu önemsiyoruz” dedi.

10 YIL ÖNCESİNE GÖNDERME Mİ?

Ahmet Kaya, İstanbul Magazin Gazetecileri Derneği tarafından yılın sanatçısı seçilmiş ve ödül töreni gecesi şarkı söylemek için sahneye çıkmıştı. Kaya şarkısını söylerken davetlilerden çatal v.b gini maddeler yemişti. Ahmet Kaya'ya çatal fırlatanlar arasında sanatçı Mahsun Kırmızıgül de yer alıyordu.

Sakık'tan Kırmızıgül'e ağır taş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mahsun Kırmızıgül'e internette fotoğraflı tuzak

Mahsun Kırmızıgül'e internette fotoğraflı tuzak

mahsun kırmızıgül pkk bayrağı 'Beyaz Melek'le dikkatleri üzerine çeken sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün başı, internette dolaşan bir e-posta sebebiyle dertte. Konser vermek için gittiği Zaho'da Kürt Federe Devletinin yeşil, sarı, kırmızı renkli bayrağının bulunduğu salonda ağırlanan Kırmızıgül yıllar sonra başlatılan kampanya ile şaşkına döndü. Fotoğraf kadrajlanarak PKK bayrağı gibi...
  2. Taşlar

Taşlar

Büyük taşlar önemli, mevki sahibi kimselerdir. Küçük taşlar ise haber, sözdür.
  3. Taş

Taş

Yerde yahut duvarda görülen taş takı kalpliliğeğe, cehalete, gaflete işsiz kimseye; Bir taşa sahip olmak yahut satın almak, yukarıdaki vasıfta birine galip gelmeye yahut bu itelikte bir kadınla evlenmeye; Taş bazen ölüme, Taş olduğunu görmek dinde bozuklluğa ve katı kalpliliğe, felç olmaya yahut ölmeye, İnsanların üzerine taş yağdığını görmek katı kalpliliğe ve insanlara salınacak vergiye,...
  4. ağır nickler

ağır nickler

agir nickler incitici nickler ağır 2010 incitici aşk sözleri sözler Meleklerimm sizlere birbirinden iddalı ve ağır nickler getirdim.Seçin size göre olanı ister msn nize nick olarak isterseniz imzanıza ekleyin:) Sevgini göstereceksin söylemek yetmez Sevgi gözlerinde olacak sözlerin yetmez Seveceksin benim gibii ama kalbin yetmez! Sen beni öyle bir hale getirdin ki dostlarım bile güldü...
  5. Fatoş Güney'den Mahsun Kırmızıgül'e soğuk duş!..

Fatoş Güney'den Mahsun Kırmızıgül'e soğuk duş!..

Mahsun kirmizigül´ün daha önceki filmi burada meleklerim http://www.meleklermekani.com/magazin/109893-gunes-gordum-bir-mahsun-kirmizi-gul-filmi.html Fatoş Güney, eşi Yılmaz Güney’in hayatını anlatacak filmin ‘zor’ olacağını belirterek “Öyle hissediyorum ki Mahsun Kırmızıgül bu işin altına elini koymakta zorlanır” dedi. 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında,...

Sayfayı Paylaş