gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

sakın geç kalmayın!

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Merhaba gülen gözlü arkadaşım, dudağındaki tebessümü kaybetmemişsin daha. Ne güzel dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara tebessümler saçabilmek senin gibi.

Biliyorum, üzülüyorsun donuk gözlerle karşılaşınca. Ne yapalım arkadaşım, herkes senin gibi olamaz. Duyabiliyorum "Hayır olmalı" dediğini.

Haklısın arkadaşım, aslında bütün insanlar senin gibi olmalı. Bilseler bir tebessümle neler yapabileceklerini, bir çocuğun gözlerindeki ışıltıyı bir tebessümle nasıl görebileceklerini, sıkıntılarla dolu bir insana nasıl dünyaları vereceklerini bilseler ve gülen gözlerin buzları nasıl erittiğini, kalpleri nasıl birleştirdiğini bilseler, eminim onlarda senin gibi olmak isterlerdi...

Ve sevgi saçıyorsun gülen gözlerinle arkadaşım. Saf ve hiç bir beklentisi olmayan bir çocuk gibi. Hayır arkadaşım, sevgi, sadece sevgiliye duyulmaz.

Sevgi evrensellikdir..

Hiç kimse altın yığınları gibi kasasına kilitleyemez onu. Onun yeri kalplerdedir.

Bir annenin kalbindedir, onun yeri çocuğuna verebilmek için. Onun yeri bahçıvanın ellerindedir, sevgi tohumları saçabilmek için. Evet... Sevgi heryerdedir.. Yeter ki sen onu bulmak iste.

Sevgiyi bulmak kolay... Zor olan onu elinde tutabilmekte. Unutma arkadaşım, sevgiyi duyabilmekle de iş bitmiyor... Sevgiyi göstermek de gerekir.

Hayat kısa arkadaşım bugün olan yarın yok. Sevgiyi göstermek beklemeye gelmez, yarın çok geç olabilir. Elindekini kaybetmeden kıymetini bilmelisin. Biliyorum arkadaşım, bana hak veriyorsun. Şimdi koş sevdiğinin yanına.. Önce, ona gülen gözlerle sımsıcak bir gülümse ve "Seni seviyorum" deyiver içinden gelen en sıcak sesinle. Hayır bunlar komik şeyler değil arkadaşım..

Seni seviyorum anne, baba, kardeşim, arkadaşım vs. demek komik değil. Bu senin gibi bütün canlılara karşı sonsuz bir sevgi duyan bir insan için hiç de zor değil sadece biraz cesaret arkadaşım. Bu, yalnızca yüreğinin buz kapladığını, taşlaştığını zanneden insanlara biraz zor gelecektir ama onlar da senin gösterdiğin cesareti gösterdiklerinde, kalplerinde sevgi kıpırtılarını hissettiklerinde ve ağlamayı öğrenebildiklerinde inan herşey onlar için ve bütün insanlar için daha güzel olacak.

Evet arkadaşım, gülmek varken surat asmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye?

Hayat çok kısa arkadaşım.. Ve bu dünyadaki hiçbirşey kırılan kalplere değmez.

Şimdilik hoşçakal arkadaşım yine gel. Yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu? Beni fazla bekletme... Çünkü yarın burada olamayabilirim.

SEVDİKLERİNE "SENİ SEVİYORUM" DEMEK İÇİN GEÇ KALMA!..

sakın geç kalmayın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebek için geç kalmayın

Tüp bebek için geç kalmayın

dr yılmaz güzel erciyes üniversitesi tüp bebek merkezi Bebek sahibi olamayan kadınların, son çare olarak tüp bebek yöntemine başvurdukları için genellikle geç kaldıkları vurgulandı. Ortalama 35 yaşından sonra kadınların yumurta sayısının azalması veya yumurtaların kalitesinin bozulması nedeniyle tüp bebekte gebelik oranının düştüğü hatırlatıldı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek...
  2. seni seviyorum demek için geç kalmayın...

seni seviyorum demek için geç kalmayın...

Aşk cesaret ister,kocaman bir yürek ister. Aşk hayata karşı islenilen en doğru suç ortaklığıdır. Aşk hayatın tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır.Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz. Niçin aşk? Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut...
  3. Hamile kalmak için geç kalmayın

Hamile kalmak için geç kalmayın

46 yaşında hamile kalınırmı 50 yaşında hamile kalınırmı 38 kalmak 37 48 Günümüz kadını artık geç doğum yapıyor. Önce kariyer sahibi olmak, sağlıklı bir ilişki oluşturmak, gelecek için ekonomik güvence sağlamak gibi nedenlerden dolayı hamileliği geciktiriliyor.Ama bazılarımızda evlenir evlenmez hemen hamile kalıyor.Peki sizce hangisi doğru yapıyor.?Meleklerim aslında ikiside yanlış...
  4. Melekler Hamile Kalmak İçin Geç Kalmayın!!

Melekler Hamile Kalmak İçin Geç Kalmayın!!

gebelikte ileri yaş,ileri gebelikte yaş beslenme, Anne olmak isteyen melekler gebe kalmak için fazla beklemeyin çünkü yaş ilerledikçe gebe oranını da azalıyor.Mümkün olduğunca ertelemeyin ve hemen hamile kalmak için hazırlıklara başlayın derim.Hem bebeğiniz erkenden size kavuşur hemde bebeğiniz sizinle birlikte büyür.Günümüzde doğurganlık oranı çok azaldı şimdi herkes öyle kolay kolay gebe...
  5. Yarık dudak ve damak için geç kalmayın

Yarık dudak ve damak için geç kalmayın

merhaba kızlar malasef bazı bebekler damakları yarık olarak dünyaya geliyor birçok annenin acaba bebeğim sağlıklı olucakmı diye endişeleri olur haklı olarak peki bunun için neler yapabilirz erken mudahale çok önemli Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekeriya Tosun, yarık dudak hastalığının halk arasında "tavşan...

Sayfayı Paylaş