gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sakın kıyaslama kendini

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Ama ben..” “Ama benim...şu kadar..” Sakın sakın deme! Şeytan da böyle demedi mi? “Ben!” dedi..”Üstünüm ondan!” dedi, kıyasladı kendini, gururlandı...Ve koğulmuşlardan oldu!

Sen de, eğer böyle dersen;

Hidayeti için dua ettiklerin varsa mesela, asla kabul olmaz duaların!..
    İstersen gece-gündüz namazda, oruçta, ibadette ol, “Ben!” dediğin, Başkaları hakkında hüküm verdiğin, kıyas yaptığın, O’nun makamına göz diktiğin müddetçe HİÇsin!

Çünkü O, “Ben” diyene değil, “Sen” diyene, rahmet nazarıyla bakıyor..
    O, önünde iki büklüm gözyaşlarıyla durana kapılarını açıyor..

Aşağıla nefsini!
    Bil ki Sen alçaldıkça yükseltirler seni..

Karı-koca ilişkilerinde olsun, tüm diğer beşeri ilişkilerde olsun, sakın kibirlenme!. .Gururlanma! .. Kendini üstün görme kimseden!..

Bil ki şeytan sana bu yolla yanaşır ve mağlub eder seni..
    Perde olur, O’nunla arandaki rabıtaya..
    Vuslatına eremezsin! Daim gurbetlerde kalırsın..

Sakın deme;

“Ama benim şu kadar ibadetim var, o namaz bile kılmıyor”
    “...O başını bile örtmüyor..”
    “..O cumaya bile gitmiyor..”
    “O...böyle, ben böyle!”.. Sakın!

Anlasana, şeytanın oyunu bu!
    Ah bilsen ne sinsidir o! Böyle böyle kaydırır ayağını..

Bil ki Allah’ın en sevmediği şey; Tahkir etmek!
    Kendi yarattığının, diğer mahlukları aşağılaması, hor görmesi..
    Bir nev’i TANRILIK idddiası!

Ah bilsen, bir hor bakış kaç namazı siler götürür!
    Bir aşağılayış, kaç iyi ameli yok eder!

Duymadın mı, baksana “kötü” bilinen bir kadın, ayakkabısıyla bir köpeğe su içirdiği için cenneti kazandı! Dün “şöyle-böyle” diye hor baktıkların, O’nun sevgilisi oldular!

O var ya O, bir “Ahhhh” için, yürekten ama, ızdırapla, pişmanlıkla, samimi, ihlaslı bir ahhh için, günahla geçirilmiş bir ömrü siliyor!
    Sanki yeni doğdun gibi..Afuvv çünkü O..

Eskilerde, böyle bir “Ahhh” duyan bir gönül eri, muhatabına diyor ki;

“Al benim tüm ibadetlerimin ecrini, o “ahhh”ını ver bana..”

Vefatından sonra rüyasında halini soran bir dostuna da; “ İşte o “Ahhh” sebebine cennetlerdeyim!” der..

Var mı böyle bir ahın, iki büklüm o kapılarda?

Yoksa da amelin, var mı O’nun sevgisinden, O’nun utancıyla, nedametle akıtılmış iki damla gözyaşın?

Var mı?

Varsa korkma hiç!

Burda da orda da SEVGİLİSİN!

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sakın kıyaslama kendini
    emeğine sağlık

3. sahtedüşler

sahtedüşler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık teşekkürler canım

Sakın kıyaslama kendini konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendine Iyi Bak, Sakin Tükenme!

Kendine Iyi Bak, Sakin Tükenme!

Epeyi oluyor, büyük bir grupta görev yapan başarılı bir üst düzey yönetici danışanım, güven yitimi, panik atakları gibi şikayetlerle başvurmuştu. Daha doğrusu kalbinde bir sorun olmadığı anlaşılınca, patronu sorunu eşine bağlamış ve bir terapiste gözükmesi gerektiğine karar vermişti. Aslında her şey gayet iyi gidiyormuş birkaç ay öncesine kadar. Yaklaşık yirmi yıllık kariyerinde hep sevdiği...
  2. kendine sakla yaralarını...

kendine sakla yaralarını...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Yaralarını Kendine Sakla

Yaralarını Kendine Sakla

Bir gül yaprağı gibi yaşam ayaklar altında nereye baksan hüzün konar gözlerine yıllardır ki ırmağı yaralı canevinin akıp gider sancıyarak mevsimlere çekilir bir köşeye seyredersin sessizce sessizlik ki, içine gömdüğün o derin çığlık ay küs, kayıp iz sürdüğün samanyolu güneş de doğmuyor yüreğine artık yüz üstü bırakıp gitti gecelerde yıldızlar ah! nereye baksan tül kanaması ince...
  4. Beni BırAkma SAkın KEndİne SAkLA

Beni BırAkma SAkın KEndİne SAkLA

sakın beni bırakma Beni rüzgara vermeÖfkeli bir deniz gibi Üstünden atma beni Yazdığın gibi silme Yumruklama parçalama Ne yapsam kırılmaz diye İtme koca dağlardan Gidip gelip ağlatma=( Bu bensiz yapamaz de İçinin derinlerine sakla Gösterme kimseye beni Gönlünde tut bırakma Kuşlara parçalatma Çöllere koyup dönme Gözden çıkarma beni Tam her şeyimi aydınlatırken Yeter bu kadar...

Sayfayı Paylaş