gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sakın konuşma!

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

. Hürriyet gazetesinde Seda Magazin yazısında şunları söylüyor.Çoğu zaman erkeklerin söylediği kırıcı sözlerden şikayet etseniz de onların da ara sıra sizin gibi düşündüğü ve söylediklerinize sinirlendikleri hiç aklınıza geldi mi?
    sakın konuşma Erkekler bazen öyle sözler söylerler ki duyduklarınıza inanmakta zorluk çekersiniz. Fakat suçu sadece onlara atmak marifet değildir. Çünkü erkeklerin de duymaktan hoşlanmadığı sözler vardır.

Ay çok şirin

Siz sevdiğiniz erkeğe iltifat etmeye çalışıyor olabilirsiniz; fakat şunu bilmenizde yarar var: erkekler ‘şirin’ sözcüğünden nefret ederler. Eşiniz şık bir kıyafetle karşınıza çıktığında ona ‘çok şirin olmuşsun’ demek erkeklik gururuna hakaret etmek anlamına gelebilir. Bu nedenle ‘şirin’ sözcüğünü mümkün olduğunca az kullanmalısınız.

Konuşmamız gerek

Bu iki kelime erkeklerin arkasına bakmadan kaçmak için yer arayacağı kelimelerdir. Bu nedenle eğer bir sorununuzu paylaşmak için konuşacaksanız direkt olarak ‘konuşmamız gerek’ demeyin. Konuya girmek için uygun anı kollayın ve beklemediği bir anda konuyu açın.

Sadece bir oyun

Eşiniz futbol maçı izlerken ona ‘ Niye bu kadar önem veriyorsun, sadece bir oyun’ derseniz kalbini kırmış olursunuz. Çünkü erkekler için spor karşılaşmaları hayatlarının vazgeçilmezidir. Ona saygı gösterdiğinizi bilmesini istiyorsanız, bu tür spor aktivitelerinde ona destek olmalı, gerekirse birlikte seyretmeyi teklif etmelisiniz.

Hiçbir şey yok

Suratınız beş karış ve sinirli olduğunuz her halinizden belli. Eşiniz yanınıza gelip size ne olduğunu sorduğunda kesinlikle ‘hiçbir şey yok’ demeyin. Çünkü yüzünüz zaten sizi ele veriyordur. Onun tahmin etmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.

Ne giymişsin öyle?

Erkekler kadınlar gibi ne giyeceklerini saatlerce düşünmezler, bu nedenle kıyafetlerin eleştirilmesinden nefret ederler. Eğer üzerindekini beğenmezseniz ona güzel bir şekilde ‘bence sana öteki daha çok yakışıyor’ demeniz yeterlidir.

Sence güzel mi?

Birlikte bir yerlere gittiğinizde gördüğünüz güzel kadın için ‘sence güzel mi?’ diye bir soru sormanız erkekleri çileden çıkartır. Çünkü hangi cevabı verirlerse versinler mutlu olamayacağınızı bilirler. ‘hayır’ deseler inanmayacaksınız, ‘evet’ deseler kavga edeceksiniz. Bu ikilemi yaratmamak adına bu soruyu da sormayın.

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sakın konuşma!
    Suratınız beş karış ve sinirli olduğunuz her halinizden belli. Eşiniz yanınıza gelip size ne olduğunu sorduğunda kesinlikle ‘hiçbir şey yok’ demeyin. Çünkü yüzünüz zaten sizi ele veriyordur. Onun tahmin etmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.

Olsun bekleyelim,bu süre içinde ben ne yaptım diye kıvranmaları çok zevkli bence..Siz ne dersiniz?:hhh:

3. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

kesinlikle haklısın vijdan :haha::haha:

4. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

anammmm korkulur valla sizden :haha:vallamı

5. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zuzum kuzu kesiliyorlar inanki..öyle bir vicdan azabı çekiyorki ohhhh canıma değsin..:hhh:

6. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

:hhh:ay vijdan alemsin ve haklısın
    saol canım benim zuzum emeğine sağlık paylaşım için

7. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    çekmezmii ablam vijdan ablamda haklı ne yeptım ne yaptım diye düşünüyo ızdarı güzel oluyo :hhh:

8. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

yok ya arkadaşlar bu bana ters bi yöntem daha kalıcı bir iz bırakmak lazım gibi geliyo bana:)

9. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Hiçbir şey yok

:haha:valla tıpkıı beni anlatmıışş:Demeğine sağlıkkk

10. MrsWh1mper

MrsWh1mper Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üff hepsinide yapıyorum :haha:

11. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

ya yapmayın biz daha iyi bir yöntem bulmamız lazım bu biraz vijdan meselesi oluyo ya bana göre değilki :minik:

12. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

bende bunun cogunu yapiom D:D:D:D:D:D

13. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38

valla çoğunu yapmıyorum iyide oluyo :m.c:

14. milqchocolate

milqchocolate Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

uuii hp bz haklı gbi gösteriyorz ama bizim kadr onlarında haklı yanları wr bizden az çekmiyorlar yaa yazık:(:(:(:(

15. terrada07

terrada07 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    neredeyse kısların çoğu bunları yapıyor..kıs olmakla ilgili birşey bence..:)

Sakın konuşma! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Konuşma Özürlüler

Konuşma Özürlüler

konuşma özürlüler Hayret ki ne hayret... Toplumda neyi nasıl diyeceğini bilmeyen nice insan var. Hem de kimlerden bilir misiniz? Aydın geçinen kişilerden. Kendini entelektüel bilenlerden... Kaş yaparken göz çıkaran cinsten kişiler bunlar. Hani toplum içinde sakar kişiler vardır. Bir iş yaparken on tane çam devirir. Özrü kabahatinden daha beterdir böylelerinin. Sakın özür dilemesi için...
  2. Konuşmada akıcı konuşmada bozukluk

Konuşmada akıcı konuşmada bozukluk

konuşmada nefes İletişim sırasında düşüncelerin aktarılmasına yarayan konuşmanın oluşturulduğu dil ve dudak gibi aktarma organları ise henüz bu hıza yetişememektedir. Böylesi durumlarda konuşmanın başlangıcında bazı sözcükleri bulmada zorluk, takılma, gereksiz duraklama ve nefes düzenleme ile ilgili güçlükler ortaya çıkmaktadır. Eğer sesin oluşumu ile ilgili beyin işlevlerinde ya da aktarma...
  3. YöReSEl KOnUŞMalAr

YöReSEl KOnUŞMalAr

şiveli konuşmalar yöresel konuşmalar komik şiveli ege konuşmaları ege şivesi konuşmaları Hindi=Şimdi (EGE BÖLGESİ YÖRESEL DİLLERİ) Ende=Bu;Şu;O Zıvıtmak=Cıvık Hale getirmek. Geren=Guney Ege bolgesinde deniz borulcesine verilen ad. Höle=Şöyle GIRAN GiRESiCE=SOYUN SOPUN KURUSUN GÜCÜLE= HENUZ SIMDI ZAPIRAMAK=KOŞMAK ŞIVKITMAK=ETKISIZ HALE GETIRMEK;DOVMEK BULDUKCA BUSRAMAK=YETINMEMEK...
  4. Konuşmamız Lazım....

Konuşmamız Lazım....

Kaçacaksın. Bu cümleyi duyunca pılını pırtını toplayıp kaçacaksın. Unutturana kadar da yok olacaksın. Bazı kelimeler, bazı cümleler var ki; kim, hangi durumda söylerse söylesin altından hep aynı duygular çıkar. Daha doğrusu hep aynı duyguyu uyandırır. Tıpkı, “konuşmamız lazım” gibi... İnsanda direkt kaçma hissi uyandırıyor. Tabii söyleyen değilseniz. Ne kahredici bir cümle. Allah ne...
  5. sakız

sakız

Çiğnemekten zevk aldığımız sakızın aslında sağlığımıza da faydalı olduğunu biliyor muydunuz? “Sakız çiğnemek faydalı mı yoksa zararlı mı?” diye daha önce düşünmemiş olabilirsiniz. Hatta erkek çocuklarını “sakız çiğneme bıyıkların eğri çıkar” diye korkuturlardı eskiden. Oysa sakız endüstrisi o kadar gelişti ki marketlerde sakız reyonu gittikçe büyüyor. Artık çeşit çeşit sakız var. Aynı kahve...

Sayfayı Paylaş