gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sakız Çiğnemek İnsanı Zayıflatır mı?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

sakız çiğnemek, zayıflatır mı, nasıl zayıflatır, gerçek mi, hurafe mi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili Melekler,
    Küçüklüğümüzden beri en ucuz,en tatlı eğlencedir sakız.Zaten raflara şöyle bir baktığımızda envayi çeşit renk ve tat içinden seçim yapmakta zorlanırız.
    Son zamanlarda sürekli sakız çiğnemenin zayıflatıp zayıflatmadığı konuşuluyor.

Bütün bir gün sakız çiğnemek, kuşkusuz sevimli bir iş değil ama bunun insanı zayıflattığı da bir gerçek. Çünkü çiğneme eylemi, saatte 11 kj.gibi önemli oranda enerji tüketimi oluşturuyor. ABD’de bulunan Mayo Clinic uzmanları, ciklet çiğneme ile ortalama ne kadar kilo verildiğini bile hesaplamışlar. Bir kişi günde 8 saat boyunca ara vermeden şekersiz ciklet çiğnediği takdirde yılda 5 kilo verebiliyor.

Ayrıca Rhode Island Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre şekersiz bir sakızı sabahları 1 saat çiğnemek 60 kalori yakmaya sebep oluyormuş.Ayrıca uzmanlar atıştırma yapmadan önce sakız çiğnemenin iştah kontrolünü sağladığını belirtmişler.

E ne duruyoruz?Doğruu markete....:D:D

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Valla şuanda ağzımda sakız var ve bu yazıyı da okurken zevkle patlata patlata çiğniyorum hahaha
    Güzel bilgiler, paylaşımın için tşkler:)

CeMoŞ ve ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Çok şişmansın ya aman çiğne.... hhh

CeMoŞ bunu beğendi.
  4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    duyanda şöyle baya bir şişman sanacak....

CeMoŞ bunu beğendi.
  5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Benim ki şişmanlıktan değil, çok çiğnersem hava yutarım belki şişerim diye hahaha
    Zevkine çiğniyorum hatta bazen kafam bozuksa sakızdan hıncımı alıyorum :D:D

CeMoŞ ve ßeLeN bunu beğendi.
  6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Hava yutarım mı buda yeni kilo alma biçimi olmalı :D:D:D hahaha

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aynen öyle herşeyi denedim birde bunu deniyorum hahaha

"Kilo almak istiyorum ne yapmalıyım, nasıl kilo alırım" diyen Melek'ler için buda benim yöntemim olsun hahaha

ßeLeN bunu beğendi.
  8. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Alma canım benım sen böylede gayet güzelsin :) Hem baksana millet kilo vermek için çabalıyor hanfendimiz manken gibi kilo alıyım diyor..

9. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ay Belen ağzından bal damlıyor ballll :D:D Sen akşam bize gelsene, annemin yanında da bunları söyle olar mı hahaha Kız ben gayet memnunum hayatımdan ama annem kilo al diye çok baskı yapıyor, inan bazen o kadar çok yiyorum ki, midem tıka basa doluyor nefes almakta zorlanıyorum hahaha Yakında mide fesadı geçirirsem şaşırmamhahaha

Şu bisiklet lastiklerine pompa ile hava katıyorlar ya, bende bacağımı delecem o pompadan deniyecem bakim olacak mı diye hahaha

ßeLeN bunu beğendi.
  10. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Kız Allah seni netsin bisiklet pompası kaldı tek zaten aman dur sus Cemoş duymasın valla haber eder:D:D

Sakız Çiğnemek İnsanı Zayıflatır mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sakız çiğnemek orucu bozar mı?

sakız çiğnemek orucu bozar mı?

oruçlu iken sakız çiğnenir mi oruç tutarken sakız çiğnenir mi Oruçlu bir kimsenin evvelce çiğnenmiş olan sakızı çiğnemesi mekruh olup, yeni alınmış bir sakızı çiğnemesi ise asla caiz değildir. Hele içinde tat ve koku bulunan çikletleri çiğnemek ise oruç için tehlikelidir. (4) Günümüzde üretilen sakızlarda, ağızda çözülen katkı maddeleri bulunduğundan, ne kadar itina edilirse edilsin...
  2. sakız çiğnemek roucumu bozarmı

sakız çiğnemek roucumu bozarmı

oruçken sakız çiğnesem orucum bozulurmu acaba cevapp lutfennnn çok merak ediyorummm
  3. Uyumak İnsanı Zayıflatır mı?

Uyumak İnsanı Zayıflatır mı?

uyku zayıflatır mı, uyumak zayıflatır mı, uyuyarak zayıflamak Sevgili melekler, şöyle yatsak uyusak bol bol ve pek de harekete gerek kalmadan zayıflasak. Aslına bakarsanız yeterli ve dengeli bir şekilde uyumak insanı obeziteden koruyor. Yapılan araştırmalarda iştahın, uykuyu etkileyen hormonlarla bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. Diyetisyen Seçil Kenar, yetişkin ve sağlıklı bireylerin günde...
  4. Sakız çiğnemek zayıflatırmı?

Sakız çiğnemek zayıflatırmı?

Sakız çiğnemek faydalı mı yoksa zararlı mı?” diye daha önce düşünmemiş olabilirsiniz. Hatta erkek çocuklarını “sakız çiğneme bıyıkların eğri çıkar” diye korkuturlardı eskiden. Oysa sakız endüstrisi o kadar gelişti ki marketlerde sakız reyonu gittikçe büyüyor. Artık çeşit çeşit sakız var. Aynı kahve sektöründeki veya yoğurt seçimlerindeki inanılmaz çeşitlilik gibi. Artan tüketim ve ilgiye bağlı...
  5. Sakız zayıflatırmı?

Sakız zayıflatırmı?

Şekersiz sakızlar aspartam ya da asesülfam potasyum gibi yapay tatlandırıcıları herhangi bir sayı ve oranda içerebilir. Bir şeker alkol olan sorbitol – kuru erik ve elmada doğal olarak oluşur- şekersiz sakızlarda kullanılan ortak bir maddedir. Ksilitol de sorbitole benzerdir ve tatlandırıcı olarak şekersiz sakıza ilave edilebilir. Ksilitol ve sorbitol yüksek dozlarda yutulursa laksatif yani...

Sayfayı Paylaş