Sakız Çiğnemek İnsanı Zayıflatır mı?

T

TİTAN

Forum Okuru
Sakız Çiğnemek İnsanı Zayıflatır mı?
sakız çiğnemek, zayıflatır mı, nasıl zayıflatır, gerçek mi, hurafe mi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

sakiz-cignemek-6a.jpg

Sevgili Melekler,
Küçüklüğümüzden beri en ucuz,en tatlı eğlencedir sakız.Zaten raflara şöyle bir baktığımızda envayi çeşit renk ve tat içinden seçim yapmakta zorlanırız.
Son zamanlarda sürekli sakız çiğnemenin zayıflatıp zayıflatmadığı konuşuluyor.

Bütün bir gün sakız çiğnemek, kuşkusuz sevimli bir iş değil ama bunun insanı zayıflattığı da bir gerçek. Çünkü çiğneme eylemi, saatte 11 kj.gibi önemli oranda enerji tüketimi oluşturuyor. ABD’de bulunan Mayo Clinic uzmanları, ciklet çiğneme ile ortalama ne kadar kilo verildiğini bile hesaplamışlar. Bir kişi günde 8 saat boyunca ara vermeden şekersiz ciklet çiğnediği takdirde yılda 5 kilo verebiliyor.

Ayrıca Rhode Island Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre şekersiz bir sakızı sabahları 1 saat çiğnemek 60 kalori yakmaya sebep oluyormuş.Ayrıca uzmanlar atıştırma yapmadan önce sakız çiğnemenin iştah kontrolünü sağladığını belirtmişler.

E ne duruyoruz?Doğruu markete....:D:D

Valla şuanda ağzımda sakız var ve bu yazıyı da okurken zevkle patlata patlata çiğniyorum hahaha

Güzel bilgiler, paylaşımın için tşkler:)

Alma canım benım sen böylede gayet güzelsin :) Hem baksana millet kilo vermek için çabalıyor hanfendimiz manken gibi kilo alıyım diyor..

Alma canım benım sen böylede gayet güzelsin :) Hem baksana millet kilo vermek için çabalıyor hanfendimiz manken gibi kilo alıyım diyor..

Ay Belen ağzından bal damlıyor ballll :D:D Sen akşam bize gelsene, annemin yanında da bunları söyle olar mı hahaha Kız ben gayet memnunum hayatımdan ama annem kilo al diye çok baskı yapıyor, inan bazen o kadar çok yiyorum ki, midem tıka basa doluyor nefes almakta zorlanıyorum hahaha Yakında mide fesadı geçirirsem şaşırmamhahaha

Şu bisiklet lastiklerine pompa ile hava katıyorlar ya, bende bacağımı delecem o pompadan deniyecem bakim olacak mı diye hahaha

Ay Belen ağzından bal damlıyor ballll :D:D Sen akşam bize gelsene, annemin yanında da bunları söyle olar mı hahaha Kız ben gayet memnunum hayatımdan ama annem kilo al diye çok baskı yapıyor, inan bazen o kadar çok yiyorum ki, midem tıka basa doluyor nefes almakta zorlanıyorum hahaha Yakında mide fesadı geçirirsem şaşırmamhahaha

Şu bisiklet lastiklerine pompa ile hava katıyorlar ya, bende bacağımı delecem o pompadan deniyecem bakim olacak mı diye hahaha

Kız Allah seni netsin bisiklet pompası kaldı tek zaten aman dur sus Cemoş duymasın valla haber eder:D:D

Geri