gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Sakız kilo kaybettiriyor!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

sakız Bir yaşıma daha girdim meleklerim :DBunu hiç duymamıştım sakız kilo kaybettiriyormuşş!!!Ben pek çiğnemeyi sevmem ama artık çiğnesem mi ne? :D:D

Sakız kilo kaybettiriyor!
    Özellikle sakızda bulunan bir tatlandırıcı olan sorbitol maddesinin, önemli ölçüde ishale ve kilo kaybına yol açtığı bildirildi.

Berlin Charite Üniversitesi Gastroenteroloji Bölümü'nden doktorların, güçlü ishal ve bağırsak yakınmalarıyla hastaneye gelen 2 hastayı tetkik ettikleri belirtildi. Bu hastalardan biri olan 21 yaşındaki bir kadının, 8 ay boyunca karın ağrısı ve ishalden yakınması olduğu, 11 kilo yitirdiği ve hastaneye geldiğinde 41 kilonun altında olduğu, diğer hastanın ise 1 yılda 22 kilo yitiren 46 yaşındaki bir erkek olduğu kaydedildi.
    Her iki hastada yapılan tetkiklerin normal göründüğü, ancak dışkılarında yüksek oranda sodyum ve potasyum saptandığı ifade edildi.
    Daha sonra bu kişilerin beslenmelerini inceleyen doktorlar, kadının günde 18-20 grama eşdeğer miktarda sorbitol tükettiği (bir sakızda 1.25 gram sorbitol bulunuyor), erkeğin ise günde yaklaşık 20 şekersiz sakız çiğnediği ve yaklaşık 200 gram tatlandırıcılı şekerleme tükettiğini saptadılar. Erkeğin tüketiminin yaklaşık 30 gram sorbitole denk geldiği kaydedildi.
    Bu biçimdeki beslenmeye son verilmesiyle söz konusu belirtilerin kısa sürede kesildiği belirtildi. Bu iki hastada olduğu gibi yüksek dozda sorbitol tüketiminin beslenmeyle ilgili ciddi risklere neden olabileceği kaydedildi

bübü34 bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Canım bak abartısız söylüyom ben günde rahat 6 tane sakız çiğniyom 3 paket aldım 2si bitti 1 kutuda az kaldı..Ve zayıflattığı doğrudur.Öküz gibi yiyyom sakız çiğnediğimden beridir kilo almıyom en son 69 kiloya çıktım şimdi 62 kiloyum ve sürekli karın ve mide krampı geçiriyom :hhh:siğara kadar bende bağımlılık yapmış metebolizmam da bayağı hızlı çalışıyor

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    haha ilk defa duydum. :D
    sayiflamak isteyenler sakizza lütven :D

sılam_nisa bunu beğendi.
  4. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    bak çitosum bana şimdi marketi yağmalatma anacım ayyyyy dutmayın beni koli koli sakız almalıyım yaa :D:D
    ayy canım ilk başta ben koşuyomda isteyenler peşimden koşsun :D:D

5. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Bende sakız çok çiyniyorum ondan almıom kilo ama mide fetatı geçircem yakında karnımı çok ağrıtıo :)özelliklede balon yapıp çiğniom balon olmayan sakızı almıyorum :):f040:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Mart 2011
    sılam_nisa bunu beğendi.
  6. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    bende duymuştum kilo verdirttiğini bide yemekten sonra filan çiğnersen gazını alıyo insanın :D:D ha maden suyu içmişsin ha sakız hahaha

sılam_nisa bunu beğendi.
  7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Yalnız sakızın aşırı bir gaz sorunu yaptığınıda söylemem lazım çünkü sürekli aç kapa ağzını içeri dolan hava ne yazıkki şişkinlik yapıyormuş.

sılam_nisa bunu beğendi.
Sakız kilo kaybettiriyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kilolardan sakız çiğneyerek kurtulabilirsiniz

kilolardan sakız çiğneyerek kurtulabilirsiniz

Çağın sorunu olarak adlandırılan fazla kilolardan, bitkisel ürünler kullanılarak elde edilen ve tokluk hissi veren sakız sayesinde kurtulabilmenin mümkün olduğu öne sürüldü. Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla kişilerin fazla kilolardan kaynaklanan ”görüntü çirkinliği”nden kurtulma kaygısıyla hareket etmesinin, piyasaya bunu ortadan kaldırdığı iddia edilen yeni ürünlerin sunulmasına ve...
  2. sakız

sakız

Çiğnemekten zevk aldığımız sakızın aslında sağlığımıza da faydalı olduğunu biliyor muydunuz? “Sakız çiğnemek faydalı mı yoksa zararlı mı?” diye daha önce düşünmemiş olabilirsiniz. Hatta erkek çocuklarını “sakız çiğneme bıyıkların eğri çıkar” diye korkuturlardı eskiden. Oysa sakız endüstrisi o kadar gelişti ki marketlerde sakız reyonu gittikçe büyüyor. Artık çeşit çeşit sakız var. Aynı kahve...
  3. Kilolarımızı Nasıl Saklarız?

Kilolarımızı Nasıl Saklarız?

kiloları saklama yöntemleri, ipuçları, yöntemleri, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ne yaptıysak bir türlü kiloları veremedik.Yaz da geldi,ne yapacağız?Tabi ki ufak tefek hilelerle kilolarımızı saklayacağız.Nasıl mı? Desenli modellerden için Tek renk ve koyu elbiseler sizi olduğundan daha zayıf gösterir. Bunu yanı sıra aynı rengin...
  4. kilolar

kilolar

merhaba melekler ben yeni üyeyim benim derdimde doğundan sonra aldığım kilolarımı veremiyorum varmı benle aynı dertte olan
  5. Sakız zayıflatırmı?

Sakız zayıflatırmı?

Şekersiz sakızlar aspartam ya da asesülfam potasyum gibi yapay tatlandırıcıları herhangi bir sayı ve oranda içerebilir. Bir şeker alkol olan sorbitol – kuru erik ve elmada doğal olarak oluşur- şekersiz sakızlarda kullanılan ortak bir maddedir. Ksilitol de sorbitole benzerdir ve tatlandırıcı olarak şekersiz sakıza ilave edilebilir. Ksilitol ve sorbitol yüksek dozlarda yutulursa laksatif yani...

Sayfayı Paylaş