gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Saksı çiçeklerinin bakımı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

saksı çiçeklerinin bakımı çiçeklere vitamin ithal begonya Antrelerde, pencere önlerinde ve sehpa üzerlerinde eşsiz güzelliğe sahip olan saksı çiçeklerinin ve saksı bitkilerinin bakımı hakkında ne kadar bilgiye sahip siniz bilmiyoruz ama, bilgilerinizi hem tazelemek hemde bilmediklerinizi, bildirmek için, sizlere saksı çiçekleri hakkında a'dan z'ye bilgiler sunmak istiyoruz...

1. Saksı çiçeklerinizi öncelikle ortamın ısı,ışık ve nem durumuna göre seçmeniz ve yerleştirmeniz gerekmektedir. Çiçeğinizi satın alırken lütfen çiçekçinize danışarak bitkinin gereksinim duyduğu koşulları öğrenin. Ayrıca aynı tür bitkileri bir arada tutmanız bitkilerin kendi floral ortamlarını yaratmaları açısından faydalı olacaktır.

2. Sulama için öncelikle toprağın nemini parmağınızla kontrol etmeniz gerekmektedir. Parmağınızı 2 cm kadar toprağa bastırın ve parmağınız ıslaklık hissetmiyorsa bitkinizi sulayınız.
    Unutmayın aşırı sulama bitkinin köklerini çürütür.

3. Bitkilerinizin yapraklarını periyodik olarak temizlemeniz bitkinin gereksinim duyduğu ışık, nem ve karbondioksit alımını kolaylaştırır. Küçük yapraklı bitkilerin yapraklarını ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Büyük yaprakları ise ıslak bez veya süngerle temizleyebilirsiniz.

4. Saksı bitkilerinizin saksı ve topraklarını en geç iki yılda bir değiştirmeniz gerekmektedir. Saksı değişimi sırasında bitkinin köklerine zarar vermemeye lütfen özen gösteriniz. Saksı değişiminin bahar aylarında yapılması gerekmektedir.

5. Bitkilerin özel koşullarda yetiştirilerek gübre ve ilaç destekleriyle sizlere sunulduğunu göz önünde bulundurarak 2 aylık sürelerle bitkilerinize vitamin takviyesi yapmayı lütfen ihmal etmeyiniz. Özellikle ithal bitkiler sağlıklı gelişim için vitamin katkısına gereksinim duymaktadırlar.

2. istnbl

istnbl Forum Okuru

ne yapmalıyım
    ficus benjamin adlı çiçeğim sararıyor ne yapacağımı bilmiyorum.helpppp. please

Saksı çiçeklerinin bakımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Birkaç saksı çiçeği ve bakımları..

Birkaç saksı çiçeği ve bakımları..

kılıç çiçeği bakımı patos çiçeği kılıç çiçeğinin bakımı çeşitleri saksı çiçek çeşitleri ve Kılıç Bitkisi Nisbi rutubeti düşük oda koşullarında yetişebilen 60'dan fazla türü bulunan kılıç şeklinde dekoratif yapraklı bitkilerdir. Toprak İsteği : Yanmış çiftlik gübreli bahçe toprağı, yaprak çürüntüsü, bir miktar killi toprak ve dişli nehir kumu karışımıdır. Su İsteği : Yazın bitkilere bol su...
  2. çiçek Bakımı

çiçek Bakımı

Salon bitkilerinin bakımı için bir takım aletlere ihtiyaç vardır. Saksı ve altlığı Sulama kovası Sprey (nemlendirmek için) Gübre Yosunlu destek çubuğu Bahçe Makası Parlatıcı sprey Zararlı ve hastalıklar için ilaç Salon bitkilerinizin suya olan ihtiyacını parmağınızı 2 cm kadar toprağa batırarak anlayabilirsiniz. Kuruysa sulamak gerekir. Kış mevsiminde çiçeklerin dinlenmesi...
  3. yanlış çiçek yanlış saksı

yanlış çiçek yanlış saksı

yanlış ÇİÇEK yanlış SAKSI... Boş bir fanusta geçti ömrüm. Etrafımı saran yalancı hava kabarcıklarına kanıp yıldız diye süsledim düşlerimi. Kısa aralıklarla zaman beni ben zamanı aldattım. Her yanımda kapalı kapılar ! umutlarıma örtülen. Şimdi bir ince köprüdeyim, dengemi sana olan tutkumla sağlıyorum. Ayaklarımda dermansızlığın hırıltılı korkusu, geçsem diyorum / ah bir geçsem ! geriye...
  4. Evdeki saksı çiçeğinin resmini çek

Evdeki saksı çiçeğinin resmini çek

Sevgili arkadaşlar, Çiçekleri çok seven biri olarak öncelikle şunu söyleyim,çiçek yetiştien insanlar hayata daha pozitif bakıyorlar.Bu topikte evde yetişdirdiğimiz bitkileri paylaşalım mı?Önce ben ekleyim.Sizlerin çiçeklerini de bekliyorum. Bu gardenyam Bu mor menekşem pembiş menekşem Arapsaçım Etobur venüs çiçeğim Kızlar katılım olursa daha eklerim.Hadi sıra sizlerde...
  5. saksı çiçek resimleri

saksı çiçek resimleri

saksı çiçeklerinin isimleri saksı çiçekleri isimleri çiçekleri çeşitleri çiçek çeşitleri çiçek

Sayfayı Paylaş