gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

salatalık turşusu

Konu, 'Turşular' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

salatalık turşusu aspirinli turşu kütür kütür turşu 3kg salatalık,3.5 yemek kaşığı tuz,1.5 yemek kaşığı şeker,1.5 çay bardağı sirke,karabiber,dereotu,sarımsak,3 adet aspirin
    salatalıkları bol suda yıkayın tepelerini kesin cam kavanoza doldurun kaynak suyu üzerine dök 24 saat beklet sonra suyunu bir kaba boşalt ve ölç kaynamış suyu atup temiz su koy ve bütün malzemeleri suda erit dereotunu kıyıp içine koyun.çok güzel kütür kütür bütün kış dayana bir salatalık turşusu oluyor

salatalık turşusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. salatalık turşusu nasıl yapılır?

salatalık turşusu nasıl yapılır?

salatalık turşusu nasıl yapılır turşu nasıl yapılır salatalik tursusu nasil yapilir salata turşusu salatalık kurulur Malzemeler Kornişon, sarımsak, maydanoz, sivri biber, dereotu, defne yaprağı, dilimlenmiş limon Yemeğin Tarifi Taze, sert yapılı, küçük boy ve aynı kalınlıktaki hıyarları kullanın. En uygun çeşit “kornişon”dur. İçlerinde ezik, çürük ve küflü olanları ayırın; üzerlerindeki...
  2. Salatalık Suyu

Salatalık Suyu

salatalık suyu salata suyu salatalik salatalık nasıl yapılır nasıl hazırlanır Salatalık Suyu Cilt Bakımı Toniği İçindekiler : 1. Beş yemek kaşığı salatalık suyu 2. On yemek kaşığı mürver çiçek suyu 3. Dört yemek kaşığı kolonya 4. Bir yemek kaşığı benzion tentür Hazırlanışı : Tüm bu malzemeleri karıştırın ve geniş bir şişede bir gün bırakın.Suyu süzün, şişeleyin ve buzdolabına kaldırın.Bu...
  3. Salatalık Zayıflatırmı?

Salatalık Zayıflatırmı?

salatalik zayiflatirmi salatalık zayıflatırmı salata zayıflatırmı hıyar Salatalık kimilerine göre sebze kimilerine göre ise meyvedir. Her ne derseniz deyin salatalığın sağlığa ve zayıflamaya faydaları açısından oldukça iddialı bir bitki olduğunu söyleyebiliriz. Salatalık içerisinde % 96 oranında su bulunmaktadır. Bu nedenle oldukça düşük kalori içeren bir sebzedir... Orta boyuttaki bir...
  4. Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

salatalık turşusu nasıl yapılır salatalık turşusu yapımı turşu nasıl kurulur turşu yapımı hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar malum önümüz kış kışlık yapmaya hepimiz başladık. daha önce domates konservesi nasıl yapılır diyerek evde kendim yapıp sonra sizlerle paylaşmıştım melekler. sonra buzluğuma bir takım sebzeler koydum bunlardan bir tanesi yemeklik patlıcandı. şimdi de...
  5. Kışa Hazırlık Salatalık Turşusu Tarifi

Kışa Hazırlık Salatalık Turşusu Tarifi

salatalık turşusu nasıl yapılır, salatalık turşusu malzemeleri, turşu yapılışı Tüm mevsim olduğu kadar özellikle kış ayların da yemeklerin, kısır ve çorbaların yanında hemen hemen hepimiz turşu yemeyi çok severiz. Çocukların bile severek yediği salatalık turşusu bizim evdende eksik olmaz. Özellikle küçük kızım sürekli salatalık turşusu ister benden;) Kış hazırlıkları içine dahil...

Sayfayı Paylaş