gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

salatalıklı patates

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

patatesle yapılan mezeler salatalıklı patates püresi patates ile yapılan mezeler salatalıkla yoğurtlu salatalıklı salatası Malzemeler: 6-7 adet patates, 3 salatalık, bir bağ dereotu, 4-5 diş sarımsak, bir ufalanmış ceviz, yoğurt, mayonez (isteğe bağlı), tuz, kuru nane
    yapılışı:patatesleri haşlayın. Ezip püre yapın. Salatalıkları ayrı bir kapta rendeleyin. Hafifçe suyunu sıkın. rendelenmiş salatalıkları patateslerin içine koyun. (Bu arada sıktığınız salatalık suyunu da ziyan etmeyin arkadaşlar. Yüzünüze sürün.:laugh: ) dereotunu ince ince doğrayın. 3/4'ünü de patatesli salatalık karışımının içine koyun. tuz ve cevizi de ekleyip kaıştırın. Ayrı bir kapta da bildiğimiz sarımsaklı mayonezli yoğurt karışımını hazılayıp patatesli karışıma ekle karıştır. borcama dök. üzerini nane, kalan dere otu, ceviz, kırmızı biberle süsle. en az 5-6 saat dolapta bekletip sonra servis parın.

salatalıklı patates konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. salatalıklı el kremi yapımı!

salatalıklı el kremi yapımı!

5 corba kasıgısalatalık suyu 3 corba kasıgı tatlı badem yagı 4 corba kasıgı kakao yağı YAPIMI: malzemelerin hepsini uygun bir kaba dökün. krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırın. buzlukta 10 dk. kadar bekletin.daha sonra ellerinize sürüp 5 dk bekleyin. ellerinizi yıkayın ve kurulayın. farkı göreceksiniz..
  2. Patates

Patates

Mal ve nimete, Birçok patates aldığını görmek bolluk ve bereketli geçecek bir yıla, Patateslerin bir kısmının çürük olduğunu görmek nimetin bin kısmının elden çıkmasına yahut şüpheli kazanca delalet eder.Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates...
  3. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  4. Patates

Patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş