salı günün duası

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
salı günün duası
salı duası uzaklaştırma duası salı günü uzaklaştırmak için dua düşmanı uzaklaştırma
mumsema.gif

Rahmân, Rahîm Allah’ın Adıyla.

Övgü Allah’a mahsustur. Övgü Allah’a uygundur. Nitekim Allah sonsuz hamda layıktır. Nefsimin şerrinden O’na sığınıyorum. “Nefis sürekli fenalığı emreder; Rabbimin acıyıp koruduğu başka”[1]. Günahıma günah ekleyen şeytanın şerrinden Allah’a sığınıyorum. Her günahkâr zorbadan, zalim sultandan ve güçlü düşmandan O’na sığınıyorum.

Allah’ım! Beni kendi ordundan kıl; çünkü senin ordun galiptir. Beni kendi grubundan kıl; gerçekten senin grubun kurtuluşa erendir. Beni kendi dostlarından kabul et; gerçekten senin dostların için ne bir korku var ve ne de onlar üzülürler.

Allah’ım! Dinimi ıslah eyle; çünkü işlerimin ve durumumun bozulmasını önleyen dinimdir. Ahiretimi ıslah eyle; çünkü orası benim ebedi menzilim ve kötülerden kaçıp sığındığım yerdir. Ömrümü hayır işleri fazlasıyla yapmağa vesile kıl. Ölümümü kötülüklerden kurtuluşa sebep eyle. Allah’ım, peygamberlerinin sonuncusu olan ve onların sayısını tamamlayan Muhammed’e ve onun Ehl-i Beyt’ine ve seçkin ashabına özel rahmetinle rahmet eyle ve bana bu salı gününde üç bağışta bulun: Bu günde bağışlamadığın hiçbir günahımı, gidermediğin hiçbir hüznümü ve uzaklaştırmadığın hiçbir düşmanımı bırakma.

Gök ve yerin Rabbinin ismiyle ve isimlerin en güzeli olan Allah’ın ismiyle, evveli O’nun gazabı olan her türlü kötülüğü kendimden uzaklaştırmak istiyorum ve evveli O’nun rızası olan her türlü güzelliği kendime çekmek istiyorum. Ey kerem ve ihsan sahibi (Allah); işimi mağfiretinle sonuçlandır.

dua

arkadaşlar sürekli değişik dualar okumanın çok faydasını gördüm.geceleri tespih çekiyorum.rabbim iyi kullarını bu dünyada iyi yerlere yerleştireceğini bir ayette açıklıyor.o yüzden ben önce insaların iyi yönlerini hatırlayıp ondan sonra yargılıyorum.yada böyle yapmaya çalışıyorum.dokuz aydır hayatım değişti.artık daha iyimserim.tafsiye ederim.

Geri