Salon Çiçeği Hastalıkları Hakkında Bilgiler

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. bu konu salon çiçekleri hastalıkları hakkında genel bilgilere yer vermektedir.

  Salon çiçeklerinin ev dekorasyonun da önemli bir yeri vardır. Günümüz de birçok kişinin evin de farklı bitki türlerinden oluşan mutlaka salon çiçekleri vardır. Özellikle salon dekorasyonun da güzel bir salon çiçeği odanın inanılmaz olumlu şekil de atmosferini değiştirir. Eğer siz de çiçeklere karşı hobiniz varsa ve salon çiçeklerinin hastalıkları hakkın da bilgi edinmek istiyorsanız sizin için gerekli bilgiler geliyor;

  [​IMG]

  Yapraklarda Sararma: Özellikle kışın saksı toprağının gereğinden fazla nemli tutulması, bitkinin fazla sulanması ve aşırı güneş altında ışığa maruz kalması buna neden olabilir.

  Yaprak Dökülmeleri: Çiçekli haldeyken bitkiye çok su verilmesi, saksı toprağının çok nemli tutulması, aşırı derecede kurutulması veya ani sıcaklık değişikliği yaprak dökülme nedenlerindendir.

  Tomurcuk Dökülmesi: Saksı toprağının çok nemli tutulması, fazla kuru olması, çiçeğin yerinin sık değiştirilmesi ve yoğun karanlık tomurcukların dökülmesine neden olur.

  Kök ve Gövde Çürümeleri: Toprağın fazlaca nemli tutulmasından kaynaklanır.

  Yapraklardaki Kahverengi Yanıklar: Püskürtme yapıldıktan sonra, güneşin bitkinin üzerine direkt gelerek yaklaşmasından kaynaklanır.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. SALON ÇİÇEKLERİ

  ,
 2. salon çiçeği

  ,
 3. ev çiçek isimleri

  ,
 4. karaman ezan saatleri,
 5. çiçekli salon çiçekleri