gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Şampuan Seçimi Nasıl Olmalı ?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

şampuan seçimi hangi şampuanı kullanmalıyım hangi şampuan

Genelde eve koca bir şişe şampuan alınır ve herkes bu şampuandan kullanır melekler :) Oysa buı çok yanlıştır. Çünkü herkesin saç tipi farklıdır ve buna göre şampuan seçimi yapılmalıdır. Bu makalemizde şampuan seçiminde dikkat etmemiz gereken noktalar hakkında küçük ipuçları vereceğiz sizlere.. :tik:

İyi şampuan, saç derisinde biriken yağı giderecek ve saç derisine zarar vermeyecek kadar hassas olmalıdır. Bunun için kaliteli ve saç tipimize uygun bir şampuan seçmeliyiz.

Yanlış şampuan kullandığımızda saçlarımız yağlıysa daha yağlı kuruysa daha kuru olur. Ayrıca kesinlikle şampuan ve krem bir arada olanları değil ayrı ayrı olanları tercih etmeliyiz. Yani şampuanı ayrı kremi ayrı bakım kremini ayrı kullanmalıyız. Böyle kullandığımızda daha iyi sonuç alabiliriz.

Şampuan seçimlerinde kozmetik olanlarını değil dermatolojik olanlarını tercih etmeliyiz.

Eğer saç tipimizi belirlemede sorun yaşıyorsak ya da saçlarımızla ilgili farklı şikayetlerimiz varsa bir dermatologtan yardım alabiliriz.

2. selinakar

selinakar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her şampuanda hrkese iyi gelmiyoki yaa ben elseve kulanıyorum

3. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113
    yaa benimde sacım cok dökuluyo ben elidor kullanıyorum ondanmı acaba sac tipimde yağlı hele bundan önce panten kullanıyordum kuaförum onu kullanma kesinlikle dedi ince telli sacları cok fazla dökuyormuş tavsiyelerinizi bekliyorum

4. elif21

elif21 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    benim kullandıgım şampuan da clear. güzel ama kabarıyo saçlarım

5. MÜKÜ_M

MÜKÜ_M Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bİ DÖNEM BENDE PANTEN KULLANDIM KESİNLİKLE COK DÖKÜYOR .ELİDORU SEVMEDİM BEN.BLENDAX DA COK KABARTIYOR.schwarzkopf gliss KULLANIYORDUM O DA COK PAHALI GELDI SAÇLARIM COK UZUN OLDUGU ICIN SAÇ KREMI COK FAZLA DAYANMIYOR.BENDE ŞİMDİ WELLA NINKINI ALDIM SAÇ KREMİDE COK GUZEL AÇIYOR SACI OYLE BI DOKMEDE YAPMADI SACIMI DENEMENIZI ONERIRIM FİYATIDA COK UYGUN ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİNİ 10 TLYE ALDIM

6. MÜKÜ_M

MÜKÜ_M Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bİ DÖNEM BENDE PANTEN KULLANDIM KESİNLİKLE COK DÖKÜYOR .ELİDORU SEVMEDİM BEN.BLENDAX DA COK KABARTIYOR.schwarzkopf gliss KULLANIYORDUM O DA COK PAHALI GELDI SAÇLARIM COK UZUN OLDUGU ICIN SAÇ KREMI COK FAZLA DAYANMIYOR.BENDE ŞİMDİ WELLA NINKINI ALDIM SAÇ KREMİDE COK GUZEL AÇIYOR SACI OYLE BI DOKMEDE YAPMADI SACIMI DENEMENIZI ONERIRIM FİYATIDA COK UYGUN ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİNİ 10 TLYE ALDIM

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ben uzun süre ailemde bu şekilde şampuan kullandım.Pantene'yi kullandıktan sonra harika hissettim.Saçlarımıda oldukça temizliyor ve parlatıyor öneririm.

Şampuan Seçimi Nasıl Olmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alyans Seçimi Nasıl Olmalı

Alyans Seçimi Nasıl Olmalı

alyanslar alyans modelleri alyans Bana göre alyans sıkılınca kolaylıkla değiştirebileceğimiz bir aksesuar değildir bir kere alınmalı ve ömür boyu kullanılmalıdır...Bu yüzden seçerken çok dikkatli olmak gerekir... Alyans seçmenin bazı püf noktaları vardır arkadaşlarım işte sizlere alyans seçmenin püf notkaları :tik: Seçeceğiniz alyans elinizi rahatsız edebilecek incelikte ve keskinlikte...
  2. Saçınıza Uygun Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır ?

Saçınıza Uygun Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır ?

doğru şampuan seçimi şampuan seçimi Sevgili melekler, şampuanınızı nasıl seçersiniz ? İhtiyacınıza uygun doğru şampuan seçimi yaptığınıza emin misiniz ? Yoksa sadece fiyatına, kokusuna ya da markasına bakarak mı şampuan alıyorsunuz? Eğer öyle yapıyorsanız saçlarınıza veda etmeye hazır olun. Çünkü şampuan seçimi saç sağlığı için çok çok önemli bir nokta. Saçınızın sağlığı için gerekirse evde...
  3. Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

gözlük nasıl seçilir, gözlük seçimi, doğru gözlük seçimi Sevgili melekler, pek çoğumuz miyop, hipermetrop ya da astigmat gibi sorunlar sebebiyle gözlük kullanıyoruz. Gözlük, bu gibi göz kusurları için olduğu gibi güneş veya ortamdaki rahatsız edici ışıklardan korunmak için de kullanılır. Acaba kullandığımız gözlük doğru bir seçim mi? Gözlük nasıl seçilir? Göz Hastalıkları Doktoru Bülent...
  4. Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalı?

şampuan seçimi, şampuan nasıl seçilmeli, şampuan alırken Sevgili melekler, her kadının önem verdiği saç bakımında dolgun görünümü yakalamak hayli zordur. Herkesin imrenerek baktığı dolgun saçlar için kimisi doğuştan şanslıyken kimisi de bunun için hayli uğraşı verir. Hele bazı saç tipleri vardırki ne yaparsanız yapın istenilen sonucu size vermez. Dolgun ve hacimli saçların ilk şartı temiz...
  5. Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalı

Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalı

hamilelikte nasıl elbise giyilmeli,hamileyken nasıl elbiseler tercih edilmeli,hamilelikte kıyafet nasıl seçilir,hamileyim nasıl kıyafetler giymeliyim,gebelikte kıyafet seçimi hakkında bilgiler Hamilelik süreci oldukça hassas geçen bir süreçtir. Bu evrede her hamile kadının vücudunda mutlaka fiziki açıdan değişiklikler görülür. Hamileliğin ilk aylarından itibaren son aylarına kadar yavaş...

Sayfayı Paylaş