gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Samsa Tatlısı (milföyden)

Konu, 'Tatlılar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

samsa tatlısı samsa tatlisi milföylü şerbetli tatlılar tatlısı tarifi şerbetli milföy [​IMG]

Malzemeler

10 Adet milföy hamuru
    1 su bardağı orta incelikte kıyılmış ceviz , fındık karisimi
    1 adet yumurta
    2 yemek kaşığı şeker
    cok az tarcin

serbet icin:

3,5 su bardağı şeker
    3,5 su bardağı su
    yarım limon suyu

Yapılışı

Milföylerimizin çözülmesini bekliyoruz.İyice çözüldükten sonra her bir parçayı merdane yardımıyla açıyoruz..Eni ve boyu yaklaşık bir karış olacak şekilde..Ceviz ve findik karisimina yumurta akını ve 2 yemek kaşığı şekeri ilave dip karıştırın.Açtıktan sonra bir kenarına hazırladığımız ceviz içini koyup rulo yapıyoruz..Ruloları iki parmak genişliğinde dilimliyoruz..Bir rulodan altı adet dilimlemeye çalışın..Fırın tepsisine dizelim..Üzerlerine yumurta sarısını sürüp önceden ısıtılmış 180 dereceli fırına verelim..tatlımız pişerken bir tencereye şeker ve suyu alıp şerbetimizi hazırlayalım..Yaklaşık 15 dakika kaynatalım..Limon suyunu sıkıp ocaktan alalım..Fırından çıkardığımız tatlılarımızın üzerine sıcak şerbeti gezdirelim..Kesinlikle hamurlaşmıyor..Tatlı ve şerbet ikiside sıcak olmalı..

2. :osqe:

:osqe: Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    güzele benziyo kolaymışta kesın yapıcam bunu:) teşekkürler canım

3. cılgın_melek

cılgın_melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol değişik tatlılar arıyodum bu tatlıyıda yeni duydum bunu yapıcam gerçekten tşk:hungry:

Samsa Tatlısı (milföyden) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elmalı milföy tatlısı

Elmalı milföy tatlısı

MALZEMELER 500 gr elma 1 paket milföy hamuru 1 çay kaşığı tarçın 100 gr ceviz 50 gr tereyağı 100 gr pudra şekeri Üzeri için galeta unu HAZIRLANIŞI Soyulmus ve doğranmış elmayı çok az ateşte suyu çıkıncaya kadar haşlayın. Sonra pudra şekerini, cevizi ögütülmüş tarçını ilave edin.Hamurları, ılık ve nemli bir örtüde kesin. Hamurun kendi tarafinızdaki yönüne galeta unu serpin ve unlanan hamurun...
  2. milföyden ninjalar (hemide resimli)

milföyden ninjalar (hemide resimli)

milföyden ninja,milföy,ninja yaptım sizlere MİLFÖYDEN NİNJA YAPTIM HEYT Malzemeler: - 8 adet kare milföy hamuru - 16 tane kokteyl sosis - İstediğiniz bir çeşit sos (hardal, ketçap) YAPILIŞI Milföylerden ince ince şeritler kesin. (Her bir kareden 4 tane olabilir. ) Tepsiyi yağlı kağıt ile kaplayın. Şeritler ile sosislerin etrafını sarın. Her bir sosis için 2 şerit yeterli...
  3. Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif istiyorum Samsa Tatlısı Tarifini istiyorum yapılışını detaylı yazın ama
  4. Resimli Samsa Tatlısı yapılışı

Resimli Samsa Tatlısı yapılışı

Samsa Tatlısı nasıl yapılır Samsa Tatlısı yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler, yine bir misafirimizin isteği üzerine sizlerinde belki ilgisini çekerrde yapmak istersiniz diye bu yazımızda lezzetli bir tarifi paylaşıyoruz. Samsa tatlısı nasıl yapılıyor hep birlikte öğreniyoruz. Samsa Tatlısı Malzemeler Sekiz tane milyöf hamuru İki su bardağı toz fındık İki çorba kaşığı toz şeker Bir adet...
  5. Kolay Milföy Pizzası

Kolay Milföy Pizzası

sevgili melekler sizlere kolay pratik ve çok lezzetli bi tarif vereceğim .Canım yemek istemedğinde atıştırmalık bişeyler canım istiyor bende pratik olan milföylü pizzayı deniyorum ben vejeteryan olduğum için içine sadece sebze kouyoyrum siz damak zevkinize göre zenginleştirebilirsniz gelelim yapılışına ve malzemelrine yapmak isteğiniz kadar milföy hamurunu tepsimize dizelim Dilimlenmiş...

Sayfayı Paylaş