gebe
  1. civciw

civciw Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sana ''gitme'' diyecektim..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında civciw tarafından paylaşıldı.

sana gitme diyecek kadar aşık Gözlerin kayıyor gözlerimden , sözlerin birer bIçak gibi ; karnIma saplanıyorlar teker teker. sen anlatmaya devam ederken , ben asLında seni dinlemiyorum. kokuların anlatıyor bana gidecegini , simdiden gitmeye başladıLar bile.

ellerini bir yukarı, bir aşagı hareket ettirirken bile gözlerin yükselmiyor yerden.sürekli aynı kelimeleri seçiyorum cümlelerinden "olmadı." "olmaz." , bir döngü halinde iki cümlede bir kendilerini tekrar ettiriyorlar , sen benim gözlerime hala bakamazken.

bütün oda dağıLmış , kitaplar yerlerde , yastıgım kucagımda , bıraktıkların ise yatagın üzerinde duruyorlar ; dokunulmamış.
    kırık kapımın hemen berisinde durup bana bakıyorsun , agzına gelen her lafı söylerken.

ben seni dinlemiyorum ki ; sadece ileriye geriye saLLanıyorum. kokularIn gidisinin yasını tutuyorum.

uzun bir sessizlikten sonra "bir şeyler söyle" lafınla bozuluyor sessizlik.

ne diyebilirdim ki sana ; ellerim titrerken , ben yastığıma sarıLmış ileri geri sallanırken.diyecek gücüm mü vardı ki?

hatta , sana bir "gitme" diyebilecek gücüm bile yoktu. yastıgı sıkıyordum ben bütün gücümle ve senden kalanlar yatağın üzerinde duruyordu.

sen beni "hiçbir seysizlik" ile suçlarken , ben seni dinlemiyordum ki.

sen benim "imkansızLık"larımdan bahsederken , ben seni hiç mi hiç dinlemiyordum.

sen bana küfür ederken , ben senin gözlerine son bir kez daha bakmaya çaLışıyordum.

ki , sanırım başarısız oldum.
    çünkü ; sadece gözlerim anlatabilirdi sana ne oldugunu. ne hissettigimi , neden yaptığımı , o gün ne olduğunu , kapımı neden kırdığımı , neden sürekli tırnaklarımı yedigimi , neden iç çektigimi , neden olduğum yerde saydığımı.

ama sen benim gözlerime hiç bakmadın ki.
    hiçbir kelime anlatamazdı sana , seni ne kadar çok geri istedigimi , eskisi gibi.
    ama sana dur da diyemedim , gücüm yoktu.
    yitiktim , kötü bir sekilde düsmüstüm.
    ve bu sefer kaldıran bir "sen" yoktun.

sen orada senden geri kalanlarI çabucak toplarken , ben yastığımı ısırıyordum , ileri geri sallanıyordum. içimden "gitme" diye bağırıyordum , gözyaşlarıma engel olmaya çaLışarak.

"hala bir sey söylemeyecek misin?" derken parçalandı içim , kendimi bir türlü inandıramadığım "senin gidecegin" gerçegini artık beynim de algıLamaya başlamıştı.

ne diyebilirdim ki.
    gitme demeye cesaretim ve gücüm yokken ;
    "hosça kal" çıktı ağzımdan.

sen benim Kırık kapımı vurup çıkarken , ben yastığıma sarıLıyordum yere yatıp , kırıLmış camların üzerine , ilk ve son yas töreni için.

sana , "gitme" diyecektim.

ama sen benim gözlerime hiç bakmadın...

sana ''gitme'' diyecektim.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gitme

Gitme

Git... Yüzüme öyle bakma git. Hiç durma, bir gidenin bir daha dönemeyeceği kapı orada git. Hiç birşey açıklamak zorunda degilsin...Giderken söyleyecek söz bulamaz insanlar. Sen bahanelerinin arkasına sığınanlardan olma, git..... (Oysa daha doyamadım sana. Kokunu yeterince çekemedim içime... Yapacağımız ne kadar cok şey vardı... Neler planlamıştık... Simdi ne yapacağım ben? Nasıl...
  2. Selami Şahin - Gitme Sana Muhtacim

Selami Şahin - Gitme Sana Muhtacim

kavak yelleri muhtacım şarkı sözleri kavak yelleri muhtacım şarkı sözü selami şahin gitme sana indir gitme sana nota notaları Gitme sana muhtacim gözümde nursun basimda tacim muhtacim beni öldür öyle git yasamam icin senin sevgine muhtacim muhtacim gözlerine muhtacim sözlerine ruhumu isitacak simsicak nefesine gitme simdi bombos ellerim seni cagirir yasli gözlerim muhtacim beni öldür öyle...
  3. gitme..

gitme..

yar..gidiyor musun..? G İ T M E ... oysa öyle çok alışmıştım ki...farketmiyor musun... kokun iliğime işlemiş..GiTMe... Yar gidiyor musun? GiTMe...içimde bir korku var... bu ayrılık değil demen neye gebe? ne gelecek bu kara günlerin ardından..?güneşli günler mi...hayır..! yağmur,çamur,sel bundan sonrası..! ayrılık değil deme...GiTMe... ayrılık ayrılık olur bir adım sonrası......
  4. Gitme...

Gitme...

Alıp gitme ellerini, alıp gitme gülüşlerimi, götürme düşlerimi. Sen benden gittin gideli öyle bıktım ki sensiz kendimden....
  5. gitme...

gitme...

Gitme kal bu sehirde benimle paylas yasami, birazdan toplanacak çöplerin içine atalim yalnizligimi eksik olan yarilarimizi tamamlayalim. Yeniden sekillendirelim bu sehrin arka sokaklarini iyiligini ve temizligini bulastiralim onlara. Sen den uzakta bu gece yüregim binlerce parçaya bölünüyor ve her bir parça milyon kere parçalaniyor gecenin karanliginda tam ortasinda. Ne olursa simdi olacak...

Sayfayı Paylaş