gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sana Hayrandır Efendim İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

efendim ilahisi Rûhum sana âşık sana hayrandır Efendim Bir ben değil âlem sana kurbandır Efendim.
    Ecrâm ü felek Levh u Kalem mest-i nigâhın
    Dîdârına âşık Ulu Yezdândır Efendim.
    Mahşerde nebîler bile senden medet ister
    Rahmet diyen âlemlere Rahmandır Efendim.
    Kıtmîrinim ey Şâh-ı Rusül koğma kapından
    Asilere lütfun yüce fermândır Efendim..
    Ta Arşa çıkar her gece âşıkların âhı
    Medheyleyen ahlâkın Kur'ân'dır Efendim.
    Aşkınla buhurdan gibi tütmekde bu kalbim
    Sensiz bana cennet bile hicrandır Efendim...
    Dağ kalbime bir lâhzacık ey Nur-i dilârâ
    Nûrun ki; gönül derdime dermandır Efendim...
    Ulvî de senin bağrı yanık âşık-ı zârın
    Feryâdı bütün âteş-i sûzandır Efendim...

Sana Hayrandır Efendim İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Candan Erçetin - Hayranım Sana

Candan Erçetin - Hayranım Sana

tanirim kendimi hiddetim tasar benim dalga dalga hircin hircin tokat gibi vurur sozlerim yipratir bedenini bilirim seni huzun etrafi sarmisken sessiz kalirsin belli belirsiz ben bilirim seni aci bir tebessum belli belirsiz bir tebessum hayranim sana sabrina sakince karsimda durup meydan okuyan o tavrina varligina korkmuyorum ruhumdaki firtinada bogulmaktan karanlikta...
  2. Mest'ü Hayranım İlahisi

Mest'ü Hayranım İlahisi

mest ü hayranım mestu hayranım mest ilahisi gözümden yaşlar akmaya başlar ilahisi mestü Mest'ü hayranım zaru giryanım Hem dem lisanım der Allah Allah Gözümden yaşlar akmaya başlar Cümle kurt kuşlar der Allah Allah İrfan isteyen ihsan isteyen Canan isteyen der Allah Allah İns cin melekler yerler felekler Suda semekler der Allah Allah
  3. Efendim Doğduğu Gece İlahisi

Efendim Doğduğu Gece İlahisi

efendim doğduğu gece efendimin doğduğu gece muhammedin ilahisi muhammed ilahi sözleri efendim sözleri Alemler nura gark oldu Efendim doğduğu gece Alametler zahir oldu Efendim doğduğu gece Göktekiler yere indi Yaralar sızılar dindi Bütün mahlukat sevindi Efendim doğduğu gece Melekler çıkıp geldiler Kundak içine sardılar Eteğine yüz sürdüler Efendim doğduğu gece
  4. sana hayrandır efendim ilahisi

sana hayrandır efendim ilahisi

Rûhum sana âşık sana hayrandır Efendim Bir ben değil âlem sana kurbandır Efendim. Ecrâm ü felek Levh u Kalem mest-i nigâhın Dîdârına âşık Ulu Yezdândır Efendim. Mahşerde nebîler bile senden medet ister Rahmet diyen âlemlere Rahmandır Efendim. Kıtmîrinim ey Şâh-ı Rusül koğma kapından Asilere lütfun yüce fermândır Efendim. Ta Arşa çıkar her gece âşıkların âhı Medheyleyen ahlâkın...
  5. yalvarırım mevlam sana ilahisi

yalvarırım mevlam sana ilahisi

yalvarırım mevlam sana ilahisi yalvarırım mevlam sana Bizi bu nefse ezdirme Onun peşinde gezdirme Hizmet yolundan bezdirme Yalvarırım mevlam sana Nefsin şerrinden kaçarak Huzurunda alçalarak Elim semaya açarak Yalvarırım mevlam sana Geceler dua ederek Göz yaş ile hu diyerek Her nimete şÜkrederek Yalvarırım mevlam sana Ağlayarak inleyerek Aşk ile göz yaş dökerek Hakk ismini zikrederek...

Sayfayı Paylaş