Sana

M

Misafir

Forum Okuru
Sana
Her yerde kar var ve dışarısı tahmin edilemeyecek kadar soğuk.Aklımda binlerce düşünce var ve sen.Binlerce düşüncenin içinden sıyrılıp, ortaya çıkan yada onların içinde sivrilen sen.
Seni bana kim verdi;kim tanıştırdı nasıl tanıştık hatırlamazsın bile. Şimdi sana oturup anlatsam bana gülersin.Okula ilk hafta gelmemiştin,ikinci hafta geldiğinde arkada
oturuyordun.İngilizce Öğretmenimiz Hasan Hoca seni kaldırıp neden gelmedin diye sorduğunda;
-‘Hastaydım hocam ‘ dedin herkese inat cırtlayan vaklayan sesinle.
Hoca neyin var dediğinde:
-Grip oldum üşüttüm deyince
Hasan Hoca
-Otur yerine sümüklü demişti ve bizde kopmuştuk(bugünkü değimle).
Seni ilk arkalarda oturan çocuk olarak tanıdım sonra önlere gelir oldun.Benimle oturup konuşurdun,sonra bir gün ağabeyinin eniştemin öğrencisi olduğunu öğrendim, sonra biraz daha kaynaştık birbirimize…
Sen bana şaka yapmaya başladın bende senden hoşlanmaya. İlk o zaman bir erkeğin benle ilgilendiğini,fark ettim.
Sonra günler birbirini kovaladı sen her gün başka kızla ilgilenmeye başladın ama beni hep severdin arada takılırdın.
Sonra bir gün bana ben cam kıyısındayken kaloriferde ısınırken yanıma geldin ve woltmeninin kulaklığını kulağından çıkarıp kulağıma taktın bu şarkı harika dedin..
Ogün bugündür o şarkı dilimden düşmez .zaten meşhurdur senin şarkılarla beni tavlaman geçen yılda Matematik defterimin önüne yazdığın küçük mısra ile bir ay kendime gelememiştim .Hele de onun AŞK adlı bir parçanın mısraları odlunu öğrenince şarkıyı odamın duvarına astım,masamın üstüne yazdım ama sen bilmezsin .Nerden bileceksin ki bize hiç gelmedin.
Sonra her zaman ki gibi devam etti uzun bir süre .Bir gün sen,ben ,Pelin,Serhat buluşacaktık;İngilizce piyes yapacaktık sınıfta onun çalışmaları için ne günlerdi ya şimdi nerelerdeyiz…
Sen o gün gri çizgili sweetini giymiştin üzerinde de kahverengi montun .Beni Serhat la ikiniz sinemaya çağırmıştınız da annemler salmadığı için gelememiştim.Hatta gittiğiniz filmde ‘Kahpe Bizans’ tı.
Günler hep birbirini kovaladı yine bir gün sınıfa hemşireler geldi sen korkmaya başladın ama o korkak halini kimseye belli etmemek için herkesle alay ederek özellikle de kendinle ‘anne anne’ diye bağırmaya başladın.Sonra iğne olduk ve gömleğinin kolunu gelip bana çektirdin.Aslında Serhat ta bana çektirmişti ama dedim ya sen başkaydın benim için…Birde aynı gün bayırdan kol kola inişimiz vardı.Senle ilk kez kol kola giriyordum nasıl unuturum…
Günler geçti gitti gün 04.02.2000 i gösterdiği gün ben , Gamze ,sen ve Turgut buluşup MC Donolsta doğum günümü kutlayacaktık.Tam 1 saat bekledik seni ama gelmedin ;sonra seni cep telefonundan aradığımızda ben yeni kentte halamlardayım gelmeyeceğim siz eğlenin dedin.Diyeceksin bunları okurken bugünün ne özelliği var diye beni ilk ekişindi ,hem de DOĞUM GÜNÜMDE…
İlk o zaman anladım benle birlikte olmaktan kaçtığını.Birkaç gün sonra senden hediye beklerken her gün imalı imalı söylediğim halde bana hediye almadın .Ben ne yaptım benden 22 gün sonra doğan arkadaşıma bütün harçlıklarımla gittim bileklik aldım hem de 925 ayar
Şimdi nerde o desem Cemil ‘e verdim it daha hala getirmedi dersin…Günler geçti geçti bir gün ben sana tiyatro kursuna gitmek istiyorum dedim .Sen hemen KBT ’ye git dedin ve o gün beni KBT ‘ye götürdün .Bir sonraki günde zaten kayıt oldum oraya ilk yol gösterişindi bu olay.Sonra seni oyunlarıma çağırdım ama her seferinde bir bahane bulup gelmezdin ,birde yaptıklarımı sınıfta beni rezil edercesine alay konusu yapardın.Hepsine göğüs gererdim .Neden dersen seni sevmeyi sebep gösterebilirim.Bazen diyorum da biz seninle bugünlere gelebilmek için çok şeyler yaptık diyorum bakıyorum da yapmamışız daha doğrusu ben yapmışım sen sadece seyretmişsin haksızmıyım söyle…
Lise 1’in ilk günü sınıfa 5 yabancı öğrenci gelmiş 3’ü erkek ,2’si kız.biride senin önünde oturuyor;başta onunla bayağı iyi oldunuz hatta ben seni ondan kıskanmaya başladım.Sonra sırf sen onla iyisin diye arkadaşlık kurdum onla hatta çok fazla ileriye gidip hayatta kimsenin bilmediği sırrımı seni sevdiğimi bir tek ona söyledim.Nerden bilebilirdim yıllar geçtikçe benim ona söylediklerimi herkese söyleyeceğini ..Sen beni hep uyarırdın ama ben salağım,biliyorum;senin değiminle aptal şişkoyum…
Sonra bir gün tiyatro seçmeleri oldu sende gel dedim,gelmedin ben gittim girdim ve seçildim,sonra seni zorla getirdim,bilemezdim ki bin bir hevesle girdiğim tiyatro oyununda senin başkasın aşık oluşunu seyredeceğim oda yetmez bir kızla çıkışını göreceğimi,dedim ya bilemezdim…
Çanakkale gezisi oldu sonra senle ben birlikte oturduk.Hatta birbirimizin omzunda uyuduk.Ben hep seni düşündüm gezi boyunca sen başkasını bilemedim,beni değil de onu düşündüğünü yollar boyunca …Sen bana her şeyini anlatmaya başladın hatta çıktığın kızla olan tüm olayları bende dinledim.
Hiç aklına bile gelmedim eminim seni sevdiğimi bilmiyordun ama ben seni seviyordum hem de 2 yıldır.Dedim ya kimse bilmiyordu.Sonra başarı kazanmaya başladık.Tiyatro oyunumuz 1. oldu ve sen en iyi erkek oyuncu seçildin ve o gece gözlerimin önünde adın okunduğu an ona sarıldın uzun süre bense sadece ağladım o gece mutluluk ve hüznü bir arada yaşayarak .O yıl hep aynı olaylarla geçti sadece o yıl olsa iyi ondan sonraki yılda onunla ilgili olaylarla geçti sen onu hayatından atmak istedikçe o içine girmeye çalıştı.
Lise 2 olduk lise 2 ye dair çok fazla olay hatırlıyorum ama anlatmak istemiyorum seni üzen çok olay var o yıl.ODTÜ gezisine gittik;sen,ben,Gamze ve Turgut biz yine senle oturduk sen yine anlatmaya başladın ben dinledim.Utanmadan bana ondan ayrılmak istediğini ama ayrılamadığını anlattın hatta ne yapsam diye bana sordun .Bende seviyorsan devam et dedim.İlk o zaman anladım senin gözünde çok farklı bir değerim olduğunu belki kimsede bulamadığın sevgiyi bende bulmuştun eeeee ne de olsa biz seninle Dosttuk.
Evet dost olduk senle sonra sen beni dostluğundan sildin hem de benle konuşup bana sormadan aslında prosedürde sormuştun ama gerçek bana sormamıştın.Hiç düşünmeden beni o kadar kötü ithamlarla yarıladın ki o gece hatta ondan sonraki geceler bile ağladım.Okula geldim ağladım gittim ağladım sen sadece uzaktan
-Niye ağlıyorsun kız dedin bilmez gibi..
Bana sen benim dostum olamazsın dedin sende o bir şey yok demiştin şimdi hatırlamıyorum.Sonra arayışlar içine girdik ;hem sen hem de ben ama yine barıştık.Nasıl barıştığımızı sorarsan sana
-‘Bir Pelin ******suna sattın beni’ demem yetti.O günden sonra pelinle olan olaylara kadar uzun bir süre mesafeliydik.Ben her gün senin sınıfa gelişini bekledim.Bana günaydın deyişini bile özlemiştim. Dediğim laf sana baya koydu galiba o gün bu gündür bir daha hiç bu kadar uzun süre ayrı daha doğrusu küs kalmadık.
Sonra senin doğum günün geldi v eben sana bir mektup yazdım verdim.Dostlukla ilgili o mektubu yazar iken anladım ilk ne kadar da gerçekleri anlattığımı fark etmeye başladım. Sen de bir gün bana ‘Bir Çırpıda Dostluk’ adında yazdığın yazıyı verdin.Onu aldığım ilk gün var ya tüm gece uyuyamadım ama bu sefer sevinçten beni gerçekten sevdiğini biliyordum üstelik elimde garanti belgesi olarak bir belge vardı hem de senin el yazınla yazılmış.
Sonra lise 2’nin son günü sınıfça saat kulesine gittik.ve sen bana bu –bu seneki son görüşmemiz seni çok özlicem dedin.
Sonra Elazığ’a gittin ve Elazığ’dan bana 16 gün arayla 3 mesaj attın kimseyi aramazken bir tek beni aradın.O an bir kez daha anlamıştım bana değer verdiğini ve beni sevdiğini…..
Sonra lise son olduk büyüdük ben seni hala seviyorum ama hazırlıktaki gibi delicesine değil artık,çünkü ben seni delicesine sevdim ,ağladım,yıprandım;kimseye vermediğim değeri verdim,kimseye gidip yalvarmayan Meryem ,gelip sana yalvardı.Bütün kişiliğini ayaklar altına aldı.Kimseden emir almayan Meryem sen bir şey demeden bir iş yapamaz oldu.
Dediğim gibi lise sonuz büyüdük.Hayatımızda çok şey değişti sen ve ben dışında bizde değiştik belki ama bence hiç değişmedik.Çünkü ben hala seni seviyorum ve sen bilmiyorsun;belki biliyorsundur da bana söylemiyorsundur.
Ama biz seninle artık dostuz.ölünceye kadar .Bizi artık kimse kolay kolay ayıramıyor.Ben günlerce senden gelecek bir söz için yaşadım,daha doğrusu kendimi avuttum.
Tek istediğim senin bana SENİ SEVİYORUM demendi belki hiçbir zaman demicen belki bir gün bu yazıyı okuduğunda dersin .
Bilmiyorum artık.
Sana bu yılın başında dedim ya sana sene sonunda bir şey söylicem söylicem şey buydu.Seni sevdiğimi daha doğrusu ben hayatta 2.kez aşık olmuştum sevmiştim oda sana çattı çok üzgünüm böyle olmasını istemezdim.
Her yakınlaştığın kızın seni sevme davası varya o kurya ya bende katıldım ama biraz farklı hep dersin senin yerinde olmak isteyen çok kız var .Değerini Bil.
Evet hep değerimi ve haddimi bildim belki çoğu zaman hissetmişsindir sana karşı bir şeyler olduğunu belki biliyorsundur ama benim gibi biri sana yakışmaz asalet yok bende bikerem .Zaten senin çıktığın kızda :1)göz 2)dudak 3)çok konuşmaması ve nerde oturup nerde kalkmasını bilen biri olması lazım .Belki sana göre bende bu özelliklerin hiç biri yok ama unutulmamalı ki sana verdiğim değeri hiçbir kız sana vermez.
Bu yazıyı daha çok uzatırdım ama artık sıkıldım bu küçük dostluk, aşk ve sevgi üçgeninden sağa sola dönsem sen .Yazının başında dediğim gibi her yerde bu sefer sen varsın.
Ne yapıyım yani seni sevdiysem suçsa cezamı fazlasıyla çektiğime inanıyorum 4 sene kadar.Mükafat ise hayatımda böyle mükafat görmedim karşılıksız aşk.Her gün beraber olduğun kişiye aşık olmak onunla her anı birlikte geçirmek ama ona dokunamamak çok acı verici ya….
Ya ben seni seviyorum daha doğrusu seviyordum. Neden dersen artık senle ben ayrılmaz ikiliyiz.Ben seni yine seviyorum ama bu sefer gerçekten DOST olarak.

Geri