gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

sanal aşk, arkadaşlık ya da dostluk…

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

İnternette aşk, arkadaşlık ya da dostluk… Siz hangisini yaşıyorsunuz şu an. Neden hemen kapılıp kolayca alışıyorsunuz mesela, ya da hiç görmediğiniz bir insan neden size çekici gelebiliyor. Hemencik ısınıyorsunuz ona. Bu konuyu biraz açmak lazım. İnternette aşk yaşanır mı, nasıl yaşanır, aşk dokunmadan uzaktan uzağa nasıl başlar, nasıl sürdürülür ve kısa mı sürer uzun mu ? Evet. Sadece yazılardan dolayı bir insandan etkilenebiliriz. Bana göre bizi böyle bir ilişkiye süren ilk neden içinde bulunduğumuz asosyal durum ya da depresif ruh halimiz. Boşluk halinde kaçacak yer ararken kendimizi hiç tanımadığımız bir kolda bulabiliriz.
    Tatlıdır, güzeldir, tanımayız görmeyiz ama ona açılmak, içimizi dökmek bizi rahatlatır. Zamanla bu sohbetler aşk benzeri bir his uyandırabilir bizde. Ona aşık olduğumuzu sanarız. Bağlanır alışır ve severiz. Bence bu durumun kısa özeti alışmak.. Alışınca bu alışma hissi bizi aşk olarak aldatabilir.
    Size tavsiyem sokağa çıkın.. Hayat sokakta. Hayat markette kasiyere selam vermekte, yolda yüyümektei komşuları görüp onlarla kısa sohbetler etmekte, hayat arkadaşlarla toplanıp alışveriş merkezlerini gezmekte, yollarda bakınarak gezmekte, hayat bilgisayar başında değil. Hayat mavi gök altında..
    Kasiyere teşekkür etmek size zor geliyorken, komşunuza selam vermekten kaçınıyorken nasıl olur da yüzünü hiç görmediğinizi birine içinizi açabilirsiniz. Bu durumun adı bana göre asosyallik. İnsanlardan uzaklaşma ve kendini küçücük bir kutunun içine hapsetme. Tavsiyem dışarı çıkın ve hava alın. Bunu her gün tekrarlayın.
    Bakın size nasıl da iyi gelecek..

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
  3. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    sanallıktan gercege dondurulebilen ve mutlu olunabilen ilişkiler de var... bunlar dostluk da olabilir, sevgili anlamında da olabilir.... ama ne kadar saglam olur işte orası tartışıLırr... hayat net basında değil ona katılıyorum ama hayat dışarda da degil.. bir resimde bile hayat vardır, bir yastıkta bile, bir televizyonda bile.. yani sen ne kadar mutlu olmaya çalışmak için çaba gösteriyorsan, işte o hayattır !

sanal aşk, arkadaşlık ya da dostluk… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dostluk  ve arkadaşlık mesajları...

dostluk ve arkadaşlık mesajları...

arkadaşlık mesajları resimli dostluk sözleri resimli arkadaşlık sözleri facebook dostluk facebook Dostluk & Arkadaşlık MesajlarıDost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim...
  2. Sizce sanal alemde Dostluk olur mu?

Sizce sanal alemde Dostluk olur mu?

Evet kizlar yeni bir anket cevaplarinizi bekliyorum! Ben basliyorum evet olur!
  3. Aşkın Ömrü Ya Günlüktür,Ya Da Ömürlüktür...

Aşkın Ömrü Ya Günlüktür,Ya Da Ömürlüktür...

Aşkın Ömrü Ya Günlüktür,Ya Da Ömürlüktür... Sen; Tozlu raflarda unutulmaya yüz tutmuş, belki defalarca okunmuş, belki çoğu zaman yarım bırakılmış, belki de okuyanın istediği sonla bitmediği için anlamsızlaşmış hüzünsel bir öykü gibisin artık Ben; Eski zamanlara özgü siyah beyaz bir resmin içinde; ağlayan gözlerle, gitmekte olan bir adama bakan, biraz eksik fazlası ile yıkılmış bir kız çocuğu...
  4. Sanal Dostluk Deyince

Sanal Dostluk Deyince

dost sandıklarımıza sözler Virtuel arkadaşlık..veya daha meşhur ismiyle sanal dostluk.. İçimde hep sorular şüpheler oluşmuştur,sanalda bir dostum olunca:acaba baymı bayanmı Ayse’mi Ali’mi ? Bana Beyaz sarayın karşında oturuyorum diyor ama Anadolunun ucra bir köyünden mi yazıyor dersiniz ? kim bu Allah aşkına ? Sözleri ne derece samimi ne derece dogru.. Hakikaten içtenmi konuşuyor benimle...

Sayfayı Paylaş