gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Sanalika Oyunu Hakkında Bilgi

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu;sanalika oyunu hakkında bilgi vermektedir.

Küçük büyük herkesin tutkusu haline gelen sanalika oyunu hakkında biraz bilgi vermek istedim.Benim büyük kızda büyük bir tutkuyla oynuyor bu oyunu öyle bir bağımlılık yapmış haldeki kızımda kapat dediğim zaman ağlamaya başlıyor.Sanalika oyunu hakkında bazı bilgiler faydalı bilgiler bölümümüzde.

Oyun Stüdyosu’ndan gelen aşağıdaki açıklamayı hiçbir yerine dokunmadan aşağıda yayınlıyoruz. (Ekran görüntüsü temsilidir)

Sanalika.com ve Sanalika.net alan adlarından sunulan interaktif oyun ve sosyal ağımız, ne yazık ki, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın talebi ve Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla erişime engellenmiştir.

Hemen belirtmek isteriz ki, global pazara şimdilik İngilizce ve İspanyolca dillerinde sunulan, arkasında 3 yıllık emek ve yoğun bir bilgi birikimi bulunan Sanalika markası ve oyunu sadece Türkiye’de 10 milyon üyeye ulaşmıştır. Sanalika, 10 milyon üyesine kendi dünyalarını oluşturabilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri sanal bir yaşam alanı oluşturmuştur.

Her yaş grubuna hitap eden sosyal oyun Sanalika’nın arkasında teknik, idari, hukuk ve tasarım ekibi olarak 53 kişinin emeği bulunmaktadır. Sanalika ekibi tarafından, oyun sürekli geliştirildiği gibi, hassas olunması gereken konuların farkındalığından dolayı, üyelerinin büyük bir kısmını oluşturan 7-18 yaş grubu için de özel çalışmalar yapılmıştır.

Dünyada, Sanalika’nın benzeri olan hiçbir oyunda halen yaş grupları ayrımı yapılmadığından, 18 yaş altı tüm çocuklar yetişkinlerle aynı ortamda bulunabilirken, Sanalika 7-12 ve 13-17 yaş gruplarına özel alanlar açmıştır.
    Çocukların olduğu dünyada, zeka geliştirici oyunlar bulunmaktadır ve sosyalleşmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.Oyun içerisinde, 23 Nisan ve 29 Ekim bayramları kutlanmış, 27 Mart Dünya Tiyatro günü kutlanmış, çeşitli ressamların resimleri sergilenmiş, , çeşitli sanatçıların konserleri düzenlenmiştir.
    Çocukların rahatsız edilmemesi için küfür, argo ve hakaret içerikli üye mesajlarının semantik olarak engellenmesi sağlanmış, rahatsız edici eylemlerde bulunan üyelerin sistemden dışlanması sağlanmıştır.
    Başka bir yaş grubundan herhangi bir kimsenin 7-18 yaş grubunun dünyasına girmesi teknik olarak engellenmiştir.
    Sanalika tarafından ebeveynlere yönelik “Aile Koruma Programı” oluşturulmuş, ebeveynlere çocukları için saat sınırlaması, içerik sınırlaması gibi imkanlar getirilmiştir.
    Sanalika’nın çocuk dünyasında, çocukların eğitilmesi için çeşitli eğitim projeleri yapılmıştır.
    Sanalika’da sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çoçukları bilinçlendirme amaçlı çeşitli etkinlikler yapılmıştır ve yapılmaya da devam edecektir.
    Şirkete başvuran her ebeveyne bilgi verilmiş, sorunları ve şikayetleri çözüme kavuşturulmuştur.
    Zaman zaman Emniyet Müdürlüğü’nden gelen kötü niyetli kullanıcıların IP bilgilerinin kendilerine iletilmesine yönelik yazılara en kısa sürede cevap yazısı yazılarak ve bu konuda her daim eksiksiz bilgi sağlanarak Emniyet Müdürlüğü’ne destek verilmiştir.

Sanalika Oyunu Hakkında Bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Voleybol Oyun Kuralları Hakkında Bilgi

Voleybol Oyun Kuralları Hakkında Bilgi

Voleybol Kuralları 2011 Voleybol Nasıl Oynanır 2012 Voleybol Oyununun Kuralları Sevgili sporsever meleklerimiz için volaybol kuralalrı hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıda ki yazımızda bulabilirsiniz melekler :) Voleybol, file ile ikiye bölünmüş bir oyun alanı üzerinde iki takım tarafından oynanan bir spordur.Oyunun amacı, topu filenin üzerinden göndererek rakip takımın oyun alanında...
  2. Oyun ve Fiziki Etkinlikler Dersi hakkında bilgiler

Oyun ve Fiziki Etkinlikler Dersi hakkında bilgiler

oyun ve fiziki etkinlik dersi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, 2012 - 2013 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlıyacağı şu günlerde sizlere 12 yıllık zorunlu eğitimin yeni yapılanmasından bir haber sunuyoruz. 1 ila 4. sınıflarda oyun ve fiziki etkinlik dersi başlıyor Melek'ler. 12 yıllık zorunlu eğitim nedeniyle başlayan yeniden yapılanma kapsamında 1, 2, 3...
  3. sanalika artık açılmayacak mı ?

sanalika artık açılmayacak mı ?

Tek kelimeyle bir sanalika hastasıyım ancak artık sanalikanın açılmayacağını duydum, doğru mu ?
  4. Hd Ready hakkında bilgi

Hd Ready hakkında bilgi

Merhaba.Televizyon almayı düşünüyorsunuz ve hd ready özellikten bahsediyor bazı televizyonlarda.Nedir bu özellik ?
  5. Endometriozis Hastalığı Hakkında Bilgiler

Endometriozis Hastalığı Hakkında Bilgiler

Endometriozis hastalığı Endometriozis nedir Endometriozis tedavisi Endometriozis hastalığı çok fazla duyulmasa da kadınlar arasında oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Kadın hastalıklarından biri olan Endometriozis hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri uzmanlardan sizler için aktarıyoruz. Endometriozis kadınların yaklaşık yüzde onunu...

Sayfayı Paylaş