gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sara hastasına ilk yardım nasıl yapılır

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sara hastasına ilk yardım nasıl yapılır tedavi yöntemi nedir yardımcı olurmusunuz

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Bu rahatsızlığı gördüğünüz an sakinliğinizi koruyarak, şu adımları gerçekleştirmelisiniz...

Öncelikle sakin olun, hastanın yanından ayrılmayın, yardıma gerek varsa başkasını gönderin.

• Hastanın hareketlerini durdurmaya VE/VEYA engellemeye çalışmayın!
    • Hastayı güvenli bir yere yatırın veya alın!
    • Yaralayabilecek ucu sivri veya sert eşyalardan (Sivri köşeler vb.) hastayı uzaklaştırarak veya bunları hastanın yanından uzaklaştırarak hastayı koruyun!
    • Sıkı giysileri varsa giysilerini gevşetin (kravat, kemer gibi), şayet takıyorsa gözlüğünü çıkartın!
    • Sabit ve rahat olacak bir şekilde onu bir tarafa doğru yatırıp, tükürüğünün dışarı akması sağlayın. Rahat nefes alması için mümkünse ağzını ve solunum yolunu açık tutun!
    • Asla ağzına bir şey sokmaya veya koymaya (örneğin dişlerini sıkıyorsa açmaya veya su vermeye ) çalışmayın!
    • Çene ile ilgili zorlayıcı hareketler zararlıdır!
    • Nöbet sırasında ilaç vermeye çalışmayın, kendi kendinize nöbetin geçmesine yönelik bir şey yapmayın! Soğan, kolonya vb. şeyler koklatmayın!
    • Epilepsi krizi olduğu bilinen bir kişi ise yapay solunum veya kalp masajı yapılmasına gerek yoktur!
    • Hastanın üzerinde epilepsi hastası olduğunu gösteren ve/veya öyle ise sizin neler yapmanız gerektiğini açıklayan bir kart, veya sağlık karnesi olup olmadığına bakın!
    • Nöbetinin bitmesini bekleyin!
    • Unutmayın ki, sıklıkla nöbet sonrasında kişi yorgun, ne yaptığını bilemez haldedir, dolayısıyla bu aşamada elinizden geldiğince sakin ve güven verici olun! Engellemeler olumuz olabilir ama açık bir cama veya yola doğru gitme vb hareketlere yumuşakça engel olun!
    • Nöbet hakkında verebileceğiniz bütün bilgilerin hem hastaya, hem de doktora yardımcı olacağını unutmayınız!

sara hastasına ilk yardım nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sara hastalarında gebelik!

sara hastalarında gebelik!

epilepsi hastalarında gebelik epilepsi hastalarının kullandığı ilaçlar hastalarında hamilelik Epilepsi, sinir uçlarından anormal elektrik uyarımın boşalması ile oluşan bir dizi istemsiz kasılmalarla karakterize bir hastalıktır. Epilepsi nöbetlerini kontrol altında tutmak için bu hastalar sürekli ilaç kullanırlar. Epilepsili kadınlar, epilepsisi olmayanlara göre gebelik komplikasyonlarına daha...
  2. Burkulmalarda ilk yardım nasıl yapılır

Burkulmalarda ilk yardım nasıl yapılır

burkulmalarda ilk yardım, nasıl yapılır, tedavi, uygulanacak ilk yardım işlemleri nelerdir, ne yapılmalı, yapılması gerekenler hakkında bilgiler burada arkadaşlar Kazalar geliyorum demezmiş Melek'lerim. Başımıza gelebilecek olan kazalar sonucunda ihtimali yüksek olan burkulmalarda, ilk yardım nasıl yapılırmış; buyrun bu makalemizde bilgi edinelim Melek'lerim. Yüksekten düşen, üzerine bir...
  3. Gebelikte İlk Muayene Nasıl Yapılır ?

Gebelikte İlk Muayene Nasıl Yapılır ?

Bu konu; gebelikte ilk muayene hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gebe kalmayı isteyen meleklerin, genelde evlerinde yaptıkları idrar testinin ardından mutlu haberi aldıktan sonra ilk heyecan duydukları gün ilk doktor muayeneleridir. Daha önce böyle bir deneyim yaşamamış olan anne adayları bu konuda çevrelerinde ki tecrübeli insanlaradan bilgi almaya çalışır, biraz da endişe...
  4. Yarım Ay Manikürü Nasıl Yapılır?

Yarım Ay Manikürü Nasıl Yapılır?

yarım ay manikürü, yarım ay manikürü nasıl yapılır, yarın ay manikürü yapımı Sevgili melekler, bu sezon Rihanna'yla tanınan yarım ay manikür modelini isterseniz siz de evlerinizde yapabilirsiniz. Biraz el beceriniz varsa kolaylıkla uygulayabileceğiniz yarım ay manikür modelini uygulayabilmek için yapı marketlerde satılan kağıt bantlardan yararlanabilirsiniz. Yarım ay desenini tırnak...
  5. Yara kültürü nasıl yapılır ?

Yara kültürü nasıl yapılır ?

yara kültürü nasıl alınır,yara kültürü nasıl yapılır,yara kültürü nasıl ekilir Bakterili yara enfeksiyonunu belirlemek, bakterinin varlığını saptamak, ayrıca antibiyotik duyarlılık testleri için bakterilerin çoğaltılması ve izolasyonu için bu test yapılmalıdır. Bu test, doktorunuz yaranızın bir mikroorganizma tarafından enfekte olduğundan şüphelenirse ve bazen de bir enfeksiyon...

Sayfayı Paylaş