gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sara Ve Cin Tutana Karşı Okunacak Dualar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sara Ve Cin Tutana Karşı Okunacak Dualar hangi dualardır lütfen bilgi verin kızlar.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cin ve Sara Tutana Karşı Okunacak Dualar
    Bismillâhirrahmânirrahim.
    E fe hasibtüm ennemâ halaknâküm abesen ve enneküm ileynâ lâ türceûn. Fe teâlellâhül melikül hakk, lâ ilahe illâ hû, rabbül arşil keriym. Ve men yed'u meallâhi ilahen âhara lâ bürhâne lehû bihî fe innemâ hısâböhû inde rabbih, innehû lâ yüflihul kâfirim. Ve kul rabbığfir verham ve ente hayrur râhımiyn.

* Abdullah b. Mes'ud (r.a.) sara ve cin tutan bir kimsenin kulağına bu ayeti kerimeleri okudu. Hasta hemen toparlanıp kendine geldi. Bunun üzerine Resulü Ekrem (s.a.v.): "Onun kulağına ne okudun? " buyurdu. İbni Mes'ud: "Efehasibtüm ennemâ halaknâküm... ayetlerini okudum, dedi. Resulü Ekrem: "Eğer bir kimse bu ayetleri tam bir iman ve sadakada bir dağa okursa, dağ harekete gelirdi." buyurdu.

Bismillâhîrrahmânirrahim.
    Ve kulil hamdü lillâhillezî lem yettehız veleden ve lem yekûn lehû şeriykün fil mülki ve lem yekûn lehû veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbiyrâ.

Fazileti:
    "Allah Teala bu ayeti okuyana yerler ve dağlar gibi sevaptan ecir yazar."
    "Bu ayet okunan eve hırsız veya bir âfât girmez."

* "Abdülmuttalib oğullarından konuşmaya başlayan her çocuğa Resulü Ekrem bu ayeti öğretirdi."

Sara Ve Cin Tutana Karşı Okunacak Dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Belaya karşı okunacak dua

Belaya karşı okunacak dua

Melekler bela ve musibetlerin bizden uzak durmasını istiyosak bol bol okuyalım Hz. Hazım b. Harmele de bir gün Efendimiz’e uğradığında kendisine şunu söylediğini belirtmektedir: "Ya Hazım! La havle vela kuvvete illâ billah'ı çokça söyle; zira o cennet hazinelerinden biridir."5 Hz. Muaz ise Efendimiz’in kendisine, "Sana Cennet kapılarından birini haber vereyim mi?" diye...
  2. Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dualar

Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dualar

Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dualar hangileridir lütfen bu konuda bir yardımcı olun kızlar
  3. Yatarken Ve Kalkarken Okunacak Dualar

Yatarken Ve Kalkarken Okunacak Dualar

Yatarken Ve Kalkarken Okunacak Dualar hangi dualar lütfen bu konuda bilgi verin.
  4. Sara Ve Deliliğe Karşı Okunacak Dua

Sara Ve Deliliğe Karşı Okunacak Dua

Sara Ve Deliliğe Karşı Okunacak Dua hangi duadır lütfen bu duayı bilen varsa yazsın bana
  5. Cinlerden ve büyülerden koruyan dualar

Cinlerden ve büyülerden koruyan dualar

Allahü teâlâ, her şeyi sebeple yaratır. Bir şeye kavuşmak için, bu şeyin yaratılmasına sebep olan şeyi yapmak gerekir. Her şeyin yaratılmasında ortak olan manevi sebep, sadaka vermek, 70 kere (Estagfirullah min külli mâ kerihallah) duasını okumaktır. Bu iki manevi sebep, maddi sebepleri bulmaya da yardım eder. Ruhi sıkıntıların çoğu, cinden ve büyüden meydana gelir. Ruhi hastalıklar, sara ve...

Sayfayı Paylaş