gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sargının Üzerine Mesh Edilir mi?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

abdesti bozan şeyler abdesti bozmayan şeyler sargı üstüne mesh olurmu

Namaz kılmak için mutlaka abdest almak gerekiyor. Abdest almak için bazı şartlar ve durumlar vardır. Kırık, çıkık, ve yaraların üzerinde bulunan sargı ile abdest alınır mı diye merak edenler için gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Vücudun herhangi bir yerinde kırık, çıkık veya yaradan dolayı sargı bulunduğunda, abdest alırken veya guslederken bu sargı çözülerek altı yıkanır ve yaranın üstü meshedilir. Ancak sargının çözülmesinin zararlı olması halinde çözülmeyip üzerine meshedilebilir. Sargının çoğunluğunun sadece bir defa meshedilmesi yeterlidir. Yapılan bu mesh, o uzvun hükmen yıkanması sayılır. Hatta meshetmenin de zararlı olması halinde, bundan da vazgeçilebilir. Sargının abdestsiz veya cünüp iken sarılmış olması meshe engel olmadığı gibi belirli bir süresi de yoktur; yara veya kırık iyileşinceye kadar devam eder.

Sargıya meshettikten sonra bu sargı değiştirilirse veya sargı düşerse, mesh bozulmaz; iade edilmesi de gerekmez. Ancak, yaranın iyileşip sargının çıkarılması halinde, mesh bozulur. Yara iyileştiği halde, sargı olsa bile mesih bozulur. Bu durumda, yaraya zarar vermeden sargı çözülerek altının yıkanması gerekir.

Sargının Üzerine Mesh Edilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet (Regl) Döneminde İbadet Edilir mi?

Adet (Regl) Döneminde İbadet Edilir mi?

adet döneminde ibadet, regl döneminde, ibadet edilir mi, sakıncası, hükümler, ile ilgili bilgiler burada melekler Zaman zaman gündeme gelen bir konudan bahsetmek istiyoruz melekler .Regl döneminde ibadet.Makalemizde bu dönemde ibadet edilip edilmyeceği konusunda açıklamalı bilgiler mevcut.Buyrun okuyalım, öğenelim :) İslamiyet kolaylık dinidir. Kadınların bu dönemlerinde kolaylık olsun...
  2. Adet Döneminde İbadet Edilir mi?

Adet Döneminde İbadet Edilir mi?

Selam hanımlar size bir sorum olacak Adet Döneminde İbadet Edilir mi? Adetliykken nasıl ibadet edilir hangi dualar okunmaz ya da okunur lütfen yardım
  3. Geçmiş Namazlar Kaza Edilir mi ?

Geçmiş Namazlar Kaza Edilir mi ?

geçmiş namazların kazası geçmiş namazların kazası olur mu geçmiş namazları kılmak Müslümanlara farz kılınan ibadetlerin başında gelen namaz ibadeti, kılınmadığı her vakit için kaza edilebilir melekler. Yalnız kılınmayan namazların çok olması durumunda bu konuda herkes farklı birşey söylemektedir. Kimisine göre günü gününe kaza edilmeli, kimine göre de bundan sonra ki namazlar zamanında...
  4. üzerine görme mi normal adet mi?

üzerine görme mi normal adet mi?

merhabalar ben uzun süredir yazz doğum kontrol hapı kullanıyorum ama bi kaç aydır vücudumda farklılık hissediyorum geçen ay endişelenip test yapmıştım negatif çıktı ama adetlerim tuhaf olmaya başladı çok az kan geliyor. normalde ağrım olurdu artık ağrım da olmuyor. hamile olsam adet olur muydum? oluyorsam da bunun sebebi yazz mıdır? yani hamileysem adet olmamam gerekir diye biliyorum böyle az...
  5. Boşanma davasından sonra tazminat talep edilir mi ?

Boşanma davasından sonra tazminat talep edilir mi ?

Merhaba arkadaşalr. Ben boşanmayı düşünüyorum ama süreçle ilgili pek bilgim yok. Acaba diyorum boşanmadan sonra tazminat talep edilebilir mi ?

Sayfayı Paylaş