gebe
  1. ÇİÇEĞİM

ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sarıgül'den Baykal'a

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ÇİÇEĞİM tarafından paylaşıldı.

:: Sarıgül'Den Baykal'a ağır eleştiri Sarıgül, Diyarbakır'da: Halk, CHP'yi değil, Baykal'ı cezalandırdı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Diyarbakır'da, ''Bölge halkı CHP'yi değil Baykal zihniyetini cezalandırdı'' dedi.
    Sarıgül, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti lokalinde düzenlediği basın toplantısında, CHP adına Güneydoğulu tüm yurttaşlardan özür dilediğini, Diyarbakır ve bu bölgede CHP'nin düşmüş olduğu durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtti.
    1970 yıllarında CHP'nin kalesi olan ve CHP genel başkanını yüzbinlerin karşıladığı, sağ partilerin giremediği Diyarbakır'da bugünkü durumun son derece vahim olduğunu ifade eden Sarıgül, bu karanlık tablonun sorumlusunun Güneydoğu halkı olmadığını söyledi.
    ''Diyarbakır'a girmeye korkanlar, utananlar ve yüzü olmayanlardan olmadıklarını'' ifade eden Sarıgül, şöyle dedi:
    ''Bölge halkı CHP'yi değil CHP'yi halkın partisi olmaktan çıkaran Baykal zihniyetini cezalandırmıştır. Demokrat sosyal politikaları Baykal ve arkadaşları terk etmiştir. Parti içinde sol olmaktan uzaklaşmışlardır. Giderek aşırı milliyetçi söylemler, Güneydoğu halkını anlamaktan uzak politikalar, bu bölge halkını derinden üzmüştür. Tabii ki farklılıklarımız olacak. Bunlardan korkmamamız lazım. Bunu bir zenginlik kaynağı olarak görmeliyiz. Son yıllarda izlenen yanlış politikalar nedeniyle incinen vatandaşlar için buradayım.'' Sarıgül, şöyle devam etti:
    ''Partilerden seçilen milletvekilleri halkı temsil etmiyor. Bunlar genel başkanların vekilidir. Bunlar hesaplarını genel başkanına veriyor. 3 genel seçim, 3 yerel seçim kaybeden ve gelecek seçim için de hiçbir umudu olmayan Baykal yerinde oturmaya devam ediyor. Buna karşı çıkıyorum. Baykal artık halkı üzme, senin ve arkadaşlarının gitme vakti geldi. Bu gitme vaktini geciktirmeyin. Baykal sadece CHP'nin değil Türkiye'de siyasetin önünü de tıkamaktadır. Parolamız 999'dur. Hedefimiz iktidardır.'' Baykal'ın ''9 Eylül'de Anıtkabir'de toplanacaklarını'' söylediğini hatırlatan Sarıgül, şunları kaydetti:
    ''Anıtkabir'e gidip acaba o deftere ne yazmayı düşünüyorsunuz? Anıtkabir'e gittiğiniz zaman acaba Anıtkabir'in duvarlarından bir ses, Ata'mızın sesi 'Ey Sayın Baykal benim büyük bir heyecanla kurduğum CHP'yi uzun yıllardan beri yönetiyorsun ama CHP'yi haktan ve halktan da koparmışsın. Benin karşıma utanmadan ve arlanmadan ömür boyu muhalefetteyken mi geleceksin?' diyecek. Ben artık iktidar istiyorum.'' Sarıgül, şöyle konuştu:
    ''Bütün yurttaşlarımızı 999 parolamıza destek vermeye ve 9 Eylül'de CHP önündeki demokratik eylemimize katkı sunmaya çağırıyorum. 9 Eylül'de iki senaryo yaşanacak. Ömür boyu muhalefette kalmak isteyenler, itaatkar ve köleler Baykal'ın peşinden gidecek, sosyaldemokratları, özgürlükleri iktidara taşımak isteyenler de CHP Genel Merkezi önünde buluşacak. Biz '40 yıldır Baykal' dedik ama 'hep kal' demedik. Bizim hareketimiz Erdal İnönüleri, Altan Öymenleri, Onur Kumbaracıbaşıcıları bir araya getirme hareketidir. CHP'ye kırgın olan Güneydoğu halkından özür dilemeye geldim. Bölgede CHP'nin izleyeceği politika artık değişecektir.'' Gazetecilerin Türk Silahlı Kuvvetleri yetkilileri ile DTP'lilerin yaptıkları açıklamalarla ilgili sorusunu da yanıtlayan Sarıgül, ''Ordu hepimizin ordusudur. Biz askerimizi severiz, ama biz askerimizi kışlada severiz. Demokrasiyi, siyaseti siyasi partiler yapacak. Herkesin görevi vardır. Asla siyasete ordunun müdahale etmesini doğru bulmuyorum'' dedi.

-200 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
    Daha sonra Diyarbakır Bedensel Engelliler Derneğine geçen Sarıgül, burada engelli 200 kişiye tekerlekli sandalye verdi.
    Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Kadri Topdemir, Sarıgül'e desteğinden dolayı teşekkür ederek, ''Engellilere yönelik bu duyarlılığı tüm yetkililerden bekliyoruz'' dedi.

http://www.kanalturk.com.tr/haber.php?haber_id=26743

2. amargi

amargi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Sarıgül'den Baykal'a
    sarıgüle zerre kadar tahammül edemiyorum..Görüntüsünün altındaki gerçekler; bu gün karşı çıktığımız insanlardan zerre kadar farklı değil.. Amerika seferlerinin hesabını versin sonra hakkı varsa konuşsun.. Yetti ya..

3. ezo77

ezo77 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    izmir KARŞIYAKALI ama URLADA yaşıyo:(((gelin geldi
    Ce: Sarıgül'den Baykal'a

sarıgül mü yine mi çıktı bu....

:horse:

Sarıgül'den Baykal'a konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sarıgül'den DSP Genel Başkanlığına ilk adım.

Sarıgül'den DSP Genel Başkanlığına ilk adım.

Yerel seçimlere DSP'den gireceğine kesin gözüyle bakılan Sarıgül'ün, bundan sonraki en büyük hedefinin ise DSP Genel Başkanı olarak Baykal'ın karşısına çıkmak olduğu konuşuluyor. İÇERDEN YIKMAYI BAŞARAMADI Uzun zamandır uğraşmasına rağmen CHP'nin içini parçalayıp Baykal'ı indirmeyi başaramayan Sarıgül'ün, DSP Genel Başkanı olup CHP'yi bölerek Meclis'e girmek istediği ifade ediliyor. AKP...
  2. Erdoğan'dan Baykal'a düello yanıtı

Erdoğan'dan Baykal'a düello yanıtı

Erdoğan, Baykal'ın, "televizyonda düello" davetine, "Bırak televizyonu, meydan burada" yanıtını verdi. Erdoğan, 29 Mart Yerel seçim gezileri kapsamında partisinin Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmada muhalefete yüklenirken, AKP iktidarının 6 yıllık icraatlarını anlattı. Erdoğan, muhalefet partilerinin Ankara dışına çıkmadıklarını, muhalet etmeyi ise medyaya havale...
  3. Deniz Feneri'nden Baykal'a dava

Deniz Feneri'nden Baykal'a dava

Deniz Feneri Derneği, Deniz Baykal hakkında, yarın 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açacak. Deniz Feneri Derneği'nden yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Baykal hakkında, ''uzunca süredir Almanya Deniz Feneri e.V. adlı dernekle ilgili iddiaları kullanarak, Türkiye Deniz Feneri'nin kişilik haklarına her fırsatta saldırıda bulunduğu'' gerekçesiyle tazminat davası açılacağı belirtildi....
  4. Erdoğan'dan Baykal'a fıkralı yanıt

Erdoğan'dan Baykal'a fıkralı yanıt

Erdoğan'ın Kazlıçeşme'deki mitingi yoğun güvenlik önlemleri ve katılımla CHP'ye gönderme yapmasıyla başladı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye'nin numunesi olma özelliğini sergileyecek ve AK Parti ile yola devam diyecektir'' dedi. Erdoğan, partisince Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki...
  5. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten, Baykal'a gönderme

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten, Baykal'a gönderme

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, CHP lideri Baykal'a ilginç bir benzetmede bulundu. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, partisinin Muş'ta düzenlediği mitingde halka hitap etti. Çelik, seçimlerin hesap zamanı olduğunu belirterek, iktidarın icraatlardan, muhalefetin de yaptığı muhalefet tarzından dolayı hesap vereceğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanı Çelik, konuşmasında muhalefetin AKP...

Sayfayı Paylaş