gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Kars`ın Sarıkamış ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi`ndeki Yukarısarıkamış Şehitliği`nde düzenlenen törene Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Kars Valisi Ahmet Kara, Sarıkamış Kaymakamı Ahmet Altunbaş, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, öğrenciler, askerler ve vatandaşlar katıldı. Tören öncesinde Bakan Gönül`e, İstanbul Bisiklet İl Temsilcisi Tuna Akyüz, bisikletçiler tarafından İstanbul`daki Atatürk Anıtı`ndan getirilen toprağı sundu. Saygı atışı yapılması ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından Yüzbaşı Mehmet Demirhisar, Sarıkamış Harekatı`nı anlattı. Şiir yarışmasında birinci olan Süreyya Ercan `Sarıkamış` adlı şiiri okudu. Bakan Gönül`e, konuşmasının ardından, Gelibolu Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Öztürk, Gelibolu 57. Alay Şehitliğinden getirilen toprak ve Türk bayrağı sundu. Bakan Gönül, toprağı yetkililere verirken Türk bayrağını öperek teslim aldı.

Sarıkamış Şehitleri Anıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sarıkamış Harekâtı

Sarıkamış Harekâtı

Birinci Dünya Savaşında felâketle neticelenen askerî harekât. Osmanlı Devleti harbe; 1878’den beri Rus işgalinde bulunan Kars, Sarıkamış, Ardahan gibi doğu illerimizi geri almak, Doğu Avrupa’da Ruslarla harp hâlinde olan Almanlara yardım etmek, kazanılacak bir zaferle Kafkaslar ve Orta-Asya’daki Türk illerinin kapısını açmak maksatlarıyla, başta Enver Paşa olmak üzere, iktidarda...
  2. 90 bin Sarıkamış şehidi anıldı

90 bin Sarıkamış şehidi anıldı

Sarıkamış Harekâtı'nın 94. yılında, eksi 40 derecede donarak şehit olan 90 bin asker için 5 bin kişi Allahuekber Dağları'na tırmandı. Dün eksi 10 derecedeki yürüyüşte protokol 150 metre yürüyüp tırmanışı gençlere bıraktı. Kars Valiliği'nin organizasyonuyla Sarıkamış ilçesinin Kızılçubuk köyünden başlayan anma yürüyüşüne, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, AK Parti Kars...
  3. sarıkamış harekatı

sarıkamış harekatı

Birinci Dünya Savaşında felâketle neticelenen askerî harekât. Osmanlı Devleti harbe; 1878’den beri Rus işgalinde bulunan Kars, Sarıkamış, Ardahan gibi doğu illerimizi geri almak, Doğu Avrupa’da Ruslarla harp hâlinde olan Almanlara yardım etmek, kazanılacak bir zaferle Kafkaslar ve Orta-Asya’daki Türk illerinin kapısını açmak maksatlarıyla, başta Enver Paşa olmak üzere, iktidarda bulunan...
  4. şehit

şehit

şehit,haberleri, şiirleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Sana evlat acisi yasattigim icin beni affet anne! Biliyorum bana kizmiyorsun. Ama icinde yanan atesle “agit” yakiyorsun anne. Ana yuregi bu. Biliyorum yureginde kocaman bir kor yanacak bundan sonra. Bayramlarin bayram olmayacak bensiz. Mezarimin basinda gecireceksin tum bayramlarini. Mezar tasimi...
  5. Sarıkamış şehitleri hikayesi nedir ?

Sarıkamış şehitleri hikayesi nedir ?

Melekler, merhaba hepinize. Sarıkamış şehitleri konusu epeydir gündemde. Onların anısına yürüyüşler düzenleniyor, şiirler yazılıyor. Askerlerimizin toplu halde şehadetleri sözkonusu ama tam hikayeyi buradan paylaşırmısınız lütfen...

Sayfayı Paylaş