Sarisinlarin soyu tükeniyor

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yapılan bir araştırma son doğal sarışının ne zaman doğacağını ortaya çıkardı...
  [​IMG]


  Fransız Le Monde gazetesi dünya üzerindeki son sarışının 2200 yılında Finlandiya’da doğacağını yazdı.

  Gazete genetik uzmanı Axel Kahn’ın yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Buna göre, bir kişinin sarışın doğması için hem annesi, hem de babasından sarışın geni alması gerekiyor. Ancak 6.5 milyarlık dünya nüfusunun 5 milyarı sarışınların pek de yaygın olmadığı Afrika ve Asya’da yaşıyor. Kahn’a göre 2050 yılında dünya nüfusu 9 milyara çıktığında, artışın neredeyse tamamı bu kıtalarda yaşanacak. Dolayısıyla doğal sarışınların oranı, toplam nüfusta daha da azalacak. Bir kişinin hem annesi, hem de babasından sarışın geni alması da gittikçe imkansız hale gelecek. Yani 2200 yılına gelindiğinde son kez doğal bir sarışın dünyaya gelecek.

  ABD ve Avrupa’da her 20 kişiden biri doğal sarışın

  Dünyada her 3 kadından biri saçını sarıya boyatıyor.

  ABD’li bilim adamı Thomas Thelen’in araştırmasında bir toplumda hangi saç rengi daha az görülüyorsa, o renk saçlı kişilerin daha çekici olduğu görüldü.

   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Sarisinlarin soyu tükeniyor konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Soda

  Temiz, küçük bir kısmettir.Rüyada soda görmek, hos bir hayata ve güzel bir rizka isarettir
 2. film bitiyor, tükeniyorsunuz

  Bir film izler gibi izliyorsunuz hayatı. Dışarıdan ve telaşsız. Olup biten hiçbir şey sizi etkilemeyecekmiş gibi. Bir film izler gibi olaylara bakıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi çekip gideceksiniz dostlarınızın yanına. Akşamüstlerinde topladığınız evlerde, konuşacak konularınız olacak böylece mezelerin arasında. İkiyüzlü sohbetlerin arasında tüketilecek başkalarının ölümü. Siz hep...
 3. Tükeniyorum Rabbim

  Tükeniyorum Rabbim! Yalnız kaldığımı düşünüp, varlığının her an, her noktada tezâhür ettiğini, beni devamlı koruyup gözettiğini, gönlümden geçenlere dahî cevap verdiğini unuttuğum zaman, “Rabbim” demeyi unuttuğum an tükeniyorum! Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, Sana güvendiğim, Sen’inle başlayıp, Sen’inle devam ettiğim, tüm işlerimi Sana havâle ettiğim an! “Ne güzel Dost’sun” dediğim...
 4. hayvanların nesli neden tükeniyor

  hayvanların nesli neden tükeniyor ? Selam arkadaşlar günümüzde kesmek için bile zor tavuk horoz buluyoruz kurbanlıklar deseniz ateş pahası acaba hayvanların nesli neden tükeniyor ?

Sayfayı Paylaş