Şark Köşeleri

zuzumm_

Daimi Üye
Üye
Şark Köşeleri
şark köşesi sark kösesi şark köşeleri sark kosesi
Şu an öyle bir çağda yaşıyoruz ki: şehrin gürültüsü, koca koca beton yapılar alafranga ev eşyaları ve giyim tarzları … Tüm bunlar özellikle yönümüzü doğudan batıya döndüğümüz 1860′lı yıllarda Tanzimat’la hayatımıza girmeye başladı. Bu dönemden sonra batılı olmaya karar verdik. Ne var ki bunu yaparken kendimizi, öz kültürümüzü bir kenara attık. İşte geçmişe özlem duyanlar, bu hengamenin içinde şark köşeleri ile maziyi yad etmek istiyor. Evimizin bir odasını şark köşesi yapsak o odaya girdimizde kendimizi, özümüzü hissetmez miyiz? Kısa bir süreliğine de olsa eskinin o güzel günlerine zamanda bir yolculuk yapmaz mıyız? Elbette yaparız.

modern-sark-kosesi-1175.jpg

sark-kosesi-1171.jpg

sark-koseleri-3214.jpg

2011-sark-kosesi-modelleri-1598.jpg

farkli-sark-kosesi-8455.jpg

kirmizi-sark-kosesi-2706.jpg

Şark odalarını çok seviyorum Eğer günün birinde çatı katı olan bir eve sahip olursam çatı katını şark odası yapmayı çok isterim:)Bir de şömine oldumu ohh gel keyfim gel:D

Salonumda şömine var fakat çok fazla odanın müsait olmadığından dolayı sadece şömine etrafına öyle değişik şark odası havasını verecek türden süsler koydum ama özellikle şark odası için küçükte olsa bir oda bana göre şart umarım olur dileğim zuzumm Allah herkesin gönlüne göre versin.

Salonumda şömine var fakat çok fazla odanın müsait olmadığından dolayı sadece şömine etrafına öyle değişik şark odası havasını verecek türden süsler koydum ama özellikle şark odası için küçükte olsa bir oda bana göre şart umarım olur dileğim zuzumm Allah herkesin gönlüne göre versin.

aminn isteyen herkese

Geri