gebe
  1. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

şark odaları

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında makber tarafından paylaşıldı.

şark odası şark köşesi odaları odası dizaynı modelleri Anadoluda çok yaygın olarak bulunan şark odaları o zamanın misafir odası olarak dizayn edilir ve ev halkının misafirleri bu odalarda ağırlanırdı. Günümüzdede misafir ağırlamak için her evde bulunması gereken şark odaları yavaş yavaş evlerdeki yerini almaktadır.Odanın 3 duvarına önce divan yerleştirilerek üzerine minder yastık ve cercim konularak divan kısmı oluşturulmaktadır. orta kısmına el yapımı halı veya kilim, onun da ortasına sini ve içerisinde sürahisi, bardağı ve küllükleri isteğe görede nargile konularak iç kısım hazırlanılır. Duvar kısımlarınada isteğe göre gaz lambası, kitaplık, bağlama, güzel bir tablo vs gibi süslemeler ile şark odası tamamlanılır. benim çok hoşuma gider şark odaları..bir odam daha olsa kesin o odayı şark odası yapardım...az eşya ve geniş alan tam benlik...

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ev çok düzenli ve şık durmuş. :) Diğerlerinden daha bi zarif duruyor sanki :D Teşekkürler ayrıca girişteki bilgilendirme için :)

3. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benimde şark köşem vardı ufak yeni eve taşınınca kayınvalidemlere götürdüm yaylaya

şark odaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şark çıbanı

şark çıbanı

Şark Çıbanı (Deri Layşmanyozisi): Hastalığın bir doğu kökeni olmakla birlikte, doğuyla batının sınırı çok net olmadığı için, her ulus kendinden daha doğudan bir isim yakıştırmıştır. Antep Çıbanı, Halep Çıbanı, Delhi Çıbanı gibi isimlerle de anılmaktadır. Orta ve Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Asya yaygın olduğu alanlardır. Ülkemizde de geleneksel olarak şark çıbanı izleri, doğu kökenli...
  2. Bizim Şarkımız..Son şarkımız

Bizim Şarkımız..Son şarkımız

Hiç inanmamıştım aşkım, hem de hiçbir zaman inanmamıştım Beni kendime düşman edip kalbimin bir yarsını söküp alıp gideceğine Benden başka herkes biliyordu oysa, senin günün birinde beni yarı yolda bırakıp gideceğini Şu kahrolası dünyada bir ben vardım zaten sana inanan, güvenen, seven ve her zaman her şartta destek olan Ama sen sana inanmayanları haklı çıkardın ve beni terk ettin Seninle...
  3. Şark Köşeleri

Şark Köşeleri

şark köşesi sark kösesi şark köşeleri sark kosesi Şu an öyle bir çağda yaşıyoruz ki: şehrin gürültüsü, koca koca beton yapılar alafranga ev eşyaları ve giyim tarzları … Tüm bunlar özellikle yönümüzü doğudan batıya döndüğümüz 1860′lı yıllarda Tanzimat’la hayatımıza girmeye başladı. Bu dönemden sonra batılı olmaya karar verdik. Ne var ki bunu yaparken kendimizi, öz kültürümüzü bir kenara attık....
  4. Şark köşeleri

Şark köşeleri

şark köşeleri İşte geçmişe özlem duyanlara harika şark köşeleri modelleri sunuyorum
  5. Şark Odama Yardım!

Şark Odama Yardım!

şark odası, köşesinde neler olmalı, hangi parçalar olmalıdır, yardım Bayanlar sizlerden bir konuda takviye istiyorum. Biliyorsunuz ki yakında düğünüm var ve hazırlaıklar derken iyice karıştım. Şark odası döşemeye karar verdim. Tülü, perdesi, sediri, yastıkları, bakırdan bir kaç parça ürün( bakır cezve, tava, kulplu bardak, güyüm) süs amaçlı, kilim,ortaya uygun bir sehpa( bulamadım daha)...

Sayfayı Paylaş