gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Şaşankasana nefesi

Konu, 'yoga' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ştihi: Vajrasana
    Arkada, sol elinle sağ bileğini tut.
    Nefes alarak, geriye doğru esne, göğsünü iyice aç ve başını geriye ver.
    Nefes vererek öne doğru eğil ve alnını yere değdir.
    Tekrar nefes alarak doğrul.
    Hareket ve nefesi uyumlu bir hale getirerek, bunu 10 kez tekrarla.

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Şaşankasana nefesi
    ayy nasıl benim kafam karıştı dur bi daha okuyup yapim bende:hmm:

Şaşankasana nefesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nefes / nefes darlığı

Nefes / nefes darlığı

Düzenli olarak nefes aldığını görmek işini zevkle yapmaya, küçük ve meşru olan çeşnilerle hayatını renklendirmeye; Nefes darlığı çektiğini görmek bir şeyden usanç getirmeye, monoton hayata ve can sıkıntısına, Nefesinin tutulduğunu görmek vefat etmeye dellalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Solumak.)
  2. Nefes

Nefes

Rüyada fazla nefes aldığını görmek, genellikle can sıkıntısına işarettir. Rüyada nefes darlığının çekilmesi artık sıkıntılardan kurtulma yolunun açılacağına işarettir. Rüyasında fazla nefes aldığını gören kişinin, canın bir şeye çok sıkıldığına yorumlanır. Rüyada nefes darlığı çekmek artık dertlerden kurtulma fırsatının doğduğuna yorumlanır. Rüyada güzel bir nefes kokusuna sahipseniz,...
  3. Teoman - Nefes Nefese

Teoman - Nefes Nefese

Hayat unutursan vardır derken Burukluğu akar üzerinden Fırtınalı açık denizdim ben Sen sakin bir koy ararken Öğrendik yine de yaşayarak görerek Çok sevdik hem de savaşarak ölerek Öğrendik yine de unutarak duyarak Çok sevdik hem de sevişerek öldürerek Nefes Nefese,Nefes Nefese Nefes Nefese,Nefes Nefese Tek başımayım;güzel değil bu Hiç özlememişim kendimi Rutubetinden şişmiş kalbim Artık...
  4. tavşan nefesi

tavşan nefesi

Nefes Çalışmaları Oturarak yapılanlar Tavşan nefesi Ştihi: Vajrasana Dizlerini bitişik tut. Öne doğru eğil. Kollarını, dirsekler dizlerin dış yanına gelecek şekilde, yere yerleştir. Avuç içlerini önde birleştir, başparmaklarını yukarı kaldır ve çeneni parmaklarına daya. Bu, başının yerden yüksekliğini gösterir. Kollarını paralel hale getir. Avuç içleri yerde olsun. Gözlerini aç...
  5. Aldığım nefessin

Aldığım nefessin

nefessin Tek istediğim ; Ilık meltem olup bahar kokan saçlarına düşmek, yüreginde yanmış bir soluk olup dudaklarından toprağa süzülmek. . . " Bir tebessüm kadar güzel, Nefesim kadar değerlisin. . . " Karanlıkların içinden yüreğine sesleniyorum yine..Bir avuçlarımda yıldızlar, bir yanımda münzevi çığlıklar. Hasretin yanıyor kirpiklerimde.Sensizlikte yüreğim, bir yanı tutturulmuş...

Sayfayı Paylaş