gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

şaştım aşı(Kayseri)

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

şaştım aşı sastim asi Neden “şaştım aşı” denmiş acaba? Ne pişireceğini bilemeyen bir ev hanımı evde ne varsa katıp karıştırıp böyle bir yemek bulmuş herhalde. Ama yediğimiz bütün yemekler bir deneme- yanılmanın sonucu değil mi zaten?
    Malzemeler:
    500 gram taze asma yaprağı
    500 gram kuşbaşı et
    Yarım su bardağı zeytinyağı
    3 adet soğan
    Yarım su bardağı haşlanmış
    yeşil mercimek
    Yarım su bardağı pilavlık bulgur
    Tuz
    karabiber
    pulbiber
    2 çorba kaşığı sıvıyağ
    Yapılışı:
    Taze asma yaprağının saplarını koparıp, incecik kıyın. Kuşbaşı eti zeytinyağında 2 adet ince kıyılmış soğanla birlikte soteleyin. Daha sonra içine taze asma yaprağını ilave edin. Üzerini kaplayacak kadar sıcak su ekleyip, kısık ateşte 1 saat pişirin. Haşlanmış yeşil mercimeği ve pilavlık bulguru ilave edin. Suyu eksikse sıcak su ekleyin. Tuz, karabiber ve pulbiberi kattıktan sonra kısık ateşte 20 dakika pişirin. (Bu arada yemek hafif sulu bir kıvamda olsun). Diğer tarafta 1 adet ince kıyılmış soğanı sıvıyağda kavurun ve yemeğin içine katın. Tencereyi ocaktan alıp ağzı kapalı olarak 15 dakika dinlendirin. Sıcak olarak servis yapın...

şaştım aşı(Kayseri) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayseri yağlaması

Kayseri yağlaması

kayseri yaglamasi kayseri yağlaması yağlaması video yemekleri yağlama Hamur İçin : maya un tuz ılık su Sos İçin: 500gr kıyma 4 baş soğan 5adet sivri biber 4adet domates kara biber kırmızı biber tuz salça Yapılışı: Kıyma bir tencerede suyu çekilinceye kadar kısık ateşte pişirilir.Yağ ,soğan,biber,domates,baharatlar sırasıyla konulur.Salça katılır ve 20 dakika kendi suyu ile kısık ateşte...
  2. Kayserİ

Kayserİ

sarımsaklı barajına nasıl gidilir sarımsaklı barajı nasıl gidilir kayseri havaalanına havaalanına giderim havaalanı KAYSERİ GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 16.917 km² Nüfus: 943.484 (1990) İl Trafik No: 38 Kayseri tarih boyunca Anadolu'nun önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Ticaretin yanı sıra, görkemli Erciyes Dağı ve gelişen kış turizmi potansiyeli ve lezzetli yemekleriyle...
  3. Aş

Rüyada aş, ayni yemek görmek, yemeğin türüne göre yorumlanır. Sebze yemekleri kısmet, et yemekleri ise iş ve sağlıkla ilgili sorunlara işaret eder. Çorbalar, bereket olarak yorumlanır. Tatlılar ise hayatı güzelleştirecek olumlu olaylar olarak yorumlanır.
  4. Şaşı

Şaşı

Ahdi bozmaya, sözünden caymaya delalet eder.Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlık durumunuzun düzgün gideceğine işarettir. Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlığınızın çok güzel olacağına yorumlanır. Rüyada sasi olan biriyle karsilasmaniz, islerinizin ve sagliginizin yolunda olduguna delalet eder.
  5. Kayseri melekleri

Kayseri melekleri

Kayseri melekleri yok mu?hani nerdesiniz kızlar.....!!!!

Sayfayı Paylaş