gebe
  1. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Savaş gemisi...

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

en büyük savaş gemileri türkiyenin en büyük savaş gemisi gemileri gemisi türkiyenin savas Bu resim küçültülmüştür.Orjinal halini izlemek icin BURAYA Tıklayınız. Resmin orjinal boyutları 644x600 piksel ve 127 KB.[​IMG]
    Savaş gemisi öncelikli olarak savaşlarda kullanılmak üzere yapılan bir gemi türüdür. Genellikle ticari gemilerden tamamen farklıdırlar. Silahlandırılmış olabildigi gibi, ticari gemilerden farklı olarak hasara dayanıklı, manevra kabiliyeti yüksek , ve hızlı tasarlanırlar. Ticari gemilerde olmadığı gibi, tipik bir savaş gemisi sadece silahlar, cephane ve mürettebatı için erzak taşır. Genellikle bir donanmaya bağlı olduğu gibi bazı durumlarda özel şirketlerinde savaş gemileri bulunabilir.

Savaş zamanında savaş gemisi ile ticari gemi arasındaki fark sıklıkla bulanıktır. Savaşta ticari gemiler de silahlandırlır ve I. Dünya Savaşındaki Q-ship gibi yedek savaş gemisi (İngilizce:auxiliary warships) olarak da kullanılır. 17. Yüz yıla kadar bir ticari geminin, bir donanma gemisinin yarısı kadar savaş gemisi olarak görev görmesi norlmaldi. Bu durum 19. yüzyılda korsanlığın baş göstermesiyle sona erdi, büyük ticari gemileri kalyonlar gibi silahlandırmak normal bir deneyimdi. Savaş gemileri ayrıca Fransız Donanması veya II. Dünya Savaşındaki Japon İmparatorluk Donanmasındaki gibi asker taşımak veya gemilere mühimmat sağlamak amacıyla da kullanıldı.

alıntıdır

Savaş gemisi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yaşam gemisi

yaşam gemisi

Çocukluğunuzda "Alis Harikalar Diyarında" adlı kitabı okumuş muydunuz? Hikayenin bir yerinde Alis dört yol ağzına gelir ve hangi yöne gideceğine bir türlü karar veremez. Alis yanındaki kediye sorar: "Hangi yöne gitmeliyim?" Kedi, Alis'in sorusuna soruyla karşılık verir: "Nereye varmak istiyorsun?" "Bilmiyorum" der Alis. "O zaman hangi yöne gideceğin...
  2. zırhlı savaş gemisi

zırhlı savaş gemisi

Demirden yapilmis gemiler devlet baskani ile tabir olunur. Bu gemiler, büyüklük ve küçüklüklerine göre; Hücümbot, devlet baskanina; kruvazör amiral ve subaylara; muhripler albaylara; torpidolar askerlere; denizaltilar fen kitalarina; çikarma gemileri tank ve benzerlerine; uçak gemileri hava kitasina yorumlanmaktadir. Büyük bir hücümbotun denizde geçtigini görmek, devlet baskaninin sevket ve...
  3. **hüznün gemisindeki tatlı şeker**

**hüznün gemisindeki tatlı şeker**

daha fazla yanabilir mi sanırsın canım benim.... yanmaz... incildim incileceğim kadar ... kırıldım binlerce kez.... yeri geldi hayran oldum yüreğimdeki sevgime.. yerine geldi lanet okudum..... ama asla pişman olmadım seni sevdiğim için.... bugün yine olsan yine seni severdim koşulsuzca..... içim acısada, yüreğim kanasada, her gece gözlerimden yıldızlar kaysada.... inan...
  4. Battleship Fragmanı ( Savaş Gemisi 18 Maıs 2012 de vizyonda )

Battleship Fragmanı ( Savaş Gemisi 18 Maıs 2012 de vizyonda )

Savaş ve bilim kurgu filmlerini seviyorsanız meleklerim yada aile eşrafından birileri seviyorsa Bu filmi kesinlikle izlesinler Bu filmde Rihanna da oynuyor. Vizyon tarihi 25 Mayıs 2012 olarak açıklanan film, denizde, karada ve havada süper güçlere karşı girilen bir hayatta kalma mücadelesini anlatacak. http://www.youtube.com/watch?v=zJwNmghVYv4&feature=related

Sayfayı Paylaş