gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Savaşların tanrısı ARES

Konu, 'Eski Uygarlıklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

savaşların tanrısı tanrı ares ares tanrı Ares, mitolojide Zeus ve Hera'nın oğludur. Savaş tanrısıdır. Roma mitolojisinde adı Mars'tır. Akbaba ve köpek kutsal hayvanlarıdır. Yardımcıları: Deimos , Phobos (Korku Tanrısı), Enyalios (Dövüş Tanrısı), ErosHarmonia (Birlik Beraberlik Tanrısı) (Aşk Tanrısi) ve
    Ares,athenanın aksine savaşları akıl ve mantık yoluyla değil,kaba kuvvet ve güçlü askerlerle kazanılabileceğini savunur. Homeros'a göre, son derece katı yürekli, kinci bir Tanrıdır. Arkadaşları olan Deimos 'korku', Enyo 'Felaket'; Phobos 'Dehşet'; Eris 'Kavga' ve ölüm Tanrıları Kerler ile Ares'in yanından hiç ayrılmazdı. Yunanlılar Ares'i pek sevmezler ve bu nedenle onun tapınağına rastlamak imkansızdır. Romalılara göre ise Mars üstün, soylu bir görünüşü olan hiç yenilmeyen bir Tanrıydı. Kuşlardan akbaba, hayvanlardan köpek Ares'e aittir.
    Ares halk tarafından benimsenmeyen bir tanrıydı.

Savaşların tanrısı ARES konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ateş Tanrısı Hephaistos

Ateş Tanrısı Hephaistos

ateş tanrısı ateş tanrıçası tanrıları tanrısının adı tanrısı adı Hephaistos ateş tanrısı idi. Zeus ile Hera'nın oğlu olan bu tanrı topal olarak doğdu, üstelik çokda çirkindi. Hera onu doğurduğunda çirkinliğinden utandı, ve diğer tanrıların kendisiyle alay etmesinden korkarak onu Olympos'tan aşağı fırlattı. Hephaistos'un Olympos'tan aşağı Lemnos adasına düşüşü tam bir gün sürdü. Bir hocanın...
  2. Kenan Doğulu - Aşk Tanrısı

Kenan Doğulu - Aşk Tanrısı

sen benim başıma gelen en güzel şeysin bu güne kadar sen benim canımı yakan en tatlı şeysin bu güne kadar gururlu,gizemli,asilll sevgilim ölene kadar sonuna kadar bitene kadar aşk tanrısıyla dans ettim dün seni bana anlattı hep kalp acısıyla dertleştik dün aklımda sen kalbimde sen sen benim başıma gelen en güzel şeysin bu güne kadar sen benim canımı yakan en tatlı şeysin bu güne kadar...
  3. Ares Programı Hakkında Bilgi

Ares Programı Hakkında Bilgi

Ares Programı Hakkında Bilgi rica ediyorum lütfen bana bu konuda ayrıntılı yardım edin.
  4. Ares Kurulumu

Ares Kurulumu

Ares Kurulumu hakkında bilgi verin ares nasıl kurulur ben ares kurmak istiyorum:S
  5. Ares nasıl Kurulur

Ares nasıl Kurulur

Ares Kurulumu Ares nasıl Kurulur Ares Kurulumu resimli Merhaba Sevgili Melek'ler, az önce sizlere Ares indirme konusunda bilgiler sunmuştuk. Şimdi ise Ares kurulumu hakkında bilmeniz gereken bilgileri aktarıyoruz. ARES i indiriyorsunuz ve kurulumda sadece dikkat etmeniz gereken aşağıdaki resimde belirtilen noktalar. Internet Explorer ın ayarlarının değişmemesi için bu gerekli...

Sayfayı Paylaş