Saygısız Erkek Buyrun Bayanlar Bir Okuyun

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Saygısız Erkek Buyrun Bayanlar Bir Okuyun
saygısız erkek
Kadinim, namusum, gozumden sakindigim dediği kadına haber vermeden erkek arkadaşlarını toplayıp eve getirendir. Kadın surat astığında boş boş bakıp ardından hakaret edendir. Kadının tek başına bir yere gitmesine izin vermeyip, kendisi sokak sokak gezendir. Gecenin yarısında zil zurna sarhoş gelendir.
Kadın sinirlenip, "ben gidiyorum" dediğinde "keyif bilir" diyendir. "sen çoktan seçmelisin" diyerek aşağılayandır.

Sadece erkeğini sevdiği için evini temizleyip, ütüsünü yapan, yemeğini hazırlayan kadına "benden korktuğun için bunları yapıyorsun" diye suçlayandır. Kadın, tüm olanlara sabırla katlanıp gık demediğinde "sen bana mecbursun, ben olmadan yaşamazsın" diyendir.

Bir topluluğun içindeyken, kaşın şöyle saçın böyle diye eleştirip, kendine saygı duyulmasını bekleyendir. Kadının sabrı taşıp, gözünü karartıp terkettiğinde etrafında herkese "neyi eksikti ki?" diye sorandır.

Kadının ondan sadece sevgi, saygı, anlayış beklediğini bilmeyip [belki de bilmek istemeyip] kadını para sömüren bir yaratık olarak görendir.

Her daim eksiksiz hizmet isteyip, dövüp, küfredip yatakta karşısında ateşli kadın bekleyendir. Kadını "buz gibisin, seni aldatırım" diye tehdit edendir.

Kadın nazikce beklentilerini söylerken "yine dırdıra başladn deyip", kadından çok konuşandır.

Tüm kadınlar adına duam "Allah'ım sen saygısız, akılsız erkekten koru!"

Geri