gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

sayılar

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

3, 3, 7, 7 sayılarından her birini bir kere kullanarak ve toplama çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini kullanarak 24 sayısını elde ediniz.

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: sayılar
    sonuç 23.9 çıkabilir ... ama çözümüü nasıl?

3. sade_soda

sade_soda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3,3,7,7

7*3=21
    21+3=24 ama burda 7 nin tekini kullanmadım.

................................................................................................
    7,7,3,3

7:3=2.3
    3*7=21
    21+2.3=23.3 burdan da böyle bişey çıkıyor:)

.................................................................................................................

7,7,3,3

7:7=1
    1+3=4
    3!=3*2*1=6
    4*6=24 burda dört işlemin haricinde faktöriyeli kullandım ama doğru cevap budur diye düşünüyorum.

4. TheKinq

TheKinq Forum Okuru

7:7=1 3+1=4 3'ün karesinde2=6 6x4+1=25 25-1 = 24 hiha :)

sayılar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sayıları öğreniyoruz

sayıları öğreniyoruz

sayıları öğreniyorum oyunu sayıları öğreniyorum oyunları rakamları oyunları rakamları video bir,iki,üç,dört,beş,altı yedi (el parmakları sayılır) bütün iyi çocuklar yemeklerini yedi (yeme hareketi yapılır) sonra gittiler törene dediler "yaşa yaşa" (kollar yukarı kaldırılır elkış yapılır)
  2. Sperm sayısını depresyon azaltıyor

Sperm sayısını depresyon azaltıyor

Çiftlerin psikolojik durumları kısırlık ve tedavisi üzerinde etkili. Depresyon erkeklerde sperm sayısını olumsuz etkiliyor. Ege Üniversitesi Aile Planlaması Kısırlık Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen kongrede, depresyonun erkeklerde sperm sayısını olumsuz etkilediği, çiftlerin psikolojik durumlarının kısırlık ve tedavisi üzerinde etkili olduğu bildirildi....
  3. Aşkın Sayıları

Aşkın Sayıları

Aşk hayatınız sayılarda gizli eğer sizde merak ediyorsanız aşk hayatınızı bakın bakalım numaralar aşk hayatınız için neler söylüyorlar:tik: Doğum gününüzün, aşk hayatınız üzerinde inanılmaz ve büyüleyici etkileri var. 'Numeroloji: Aşk ve İlişki Rehberiniz' adlı kitabın yazarı Sonia Ducie'ye göre, doğum gününüzün, aşk hayatınız üzerinde inanılmaz ve büyüleyici etkileri var. Sonia Ducie...
  4. sperm sayısını arttıran bitkiler

sperm sayısını arttıran bitkiler

sperm hareketliliğini artıran bitkiler sperm hareketliliğini artıran yiyecekler hareketini bitkiler arttırıcı kalitesi ve sayısını Sperm sayısını arttırmak için İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye etmiş olduğu bitkileri sizler için paylaşıyorum Hareketli sperm sayısı düşüklüğü yaşayan erkeklerin hareketli sperm sayısını artırıcı etkisi olan keçiboynuzu kürünü önermekteyim. Keçiboynuzu (harnup)...
  5. Pi sayısının hikayesi nedir

Pi sayısının hikayesi nedir

Melekler, pi sayısının herhangi bir hikayesi var mı ? Nasıl çıkmış, kim bulmuş, tesadüf değildir herhalde..

Sayfayı Paylaş