gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sazlık köyü kükürtlü kaplıcası söke kaplıcaları kükürtlü kaplıcalar Sazlık köyü kükürtlü kaplıcaları hakkında sizlere bilgileri veriyorum Bulunduğu yer : aydın
    Su sıcaklığı :34°C
    Söke ilçesine 9 km. uzakta, Söke-Ortaklar yolu üzerindedir. Granit kayaların kapladığı bir düzlükten kaynar. Suları oldukça boldur. Kükürt kokusu uzaklardan duyulur . Ayrıca serbest CO2 gazının bulunuşu, sıcaklığın 33,5 derece oluşu, bu kaplıcaya üstün değer kazandırır.
    Kalp romatizmasından muzdarip olanların, romatizmalıların tedavileri için, ideal bir şifa kaynağıdır. Ayrıca içme olarak da fayda sağlar.

Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Reşadiye Kaplıcası

Reşadiye Kaplıcası

reşadiye kaplıcaları reşadiye kaplıcası Reşadiye kaplıcaları genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : tokat Su sıcaklığı :55°C Reşadiye ilçesinin 1,5 km. uzağındadır. İki hamamı ve havuzları vardır. Bikarbonat ve klorürlü bir sudur. Banyosu, romatizma, nevralji, deri ve kadın hastalıklarına iyi gelir.
  2. Hista kaplıcası

Hista kaplıcası

hısta kaplıcası siirt hısta kaplıcası Siirt ilinde bulunan Hista kaplıca bilgilerini sizler için veriyorum Bulunduğu yer : siirt Su sıcaklığı :60°C Eruh ilçesine bağlı, Misifre (Düğünyurdu) Köyü’ndedir. Siirt’e 70 km. uzaklıktadır. Bir hamamı ve bir havuzu vardır. Su, kalsiyum sülfürlüdür. Türkiye’nin en değerli kükürtlü suyu sayılır. Banyo sırasında devamlı olarak kükürt bulunur. Kükürt...
  3. Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : kırklareli Su sıcaklığı :42°C Çiçekdağı ilçesine 20 km. uzaklıkta, Yerköy yakınındadır. İki yerden kaynayan şifalı sular, bir havuzu olan hamama akar. Kaplıca çevresinde bulunan harabeler, bu kaynakların çok eski olduğunu kanıtlar. Yemeklerden önce içilirse iştahı açar, hazmı kolaylaştırır, banyosu,...
  4. Eskişehir Kaplıcası

Eskişehir Kaplıcası

eskişehir kaplıcaları Eskişehir kaplıcaları genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : eskişehir Su sıcaklığı :55°C Eskişehir il merkezindedir. Beş kaynaktan en önemlisi, kentin ortasından Porsuk çayı kenarından bir çatlaktan çıkar. Su bol olduğu için evlere de sıcak su dağıtımı yapılır. Oteli ve bir tarihi hamamı vardır. Sular en çok kalsiyum sülfat içerir. Eskişehir...
  5. kolan kaplıcası

kolan kaplıcası

Kolan kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : elazığ Su sıcaklığı :42°C Karakoçon ilçesi’ne 27 km. uzaklıktadır. Sular, etrafı fundalıkla çevrili birkaç yerden çıkar. Sodyum ve kalsiyum bikarbonatlı sulardandır. İçimi pek hoştur. Aç karnına içme iyi gelir. Banyosundan romatizma, kadın hastalıklarından şikayetçi hastalar fayda görür. Damar genişletici etkisi...

Sayfayı Paylaş